Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aranżacja pokoju oraz wybór sprzętu.


Marc1n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Będę wprowadzał się do nowego mieszkania i mam 2 pokoje do wyboru w których mogę zaaranżować wszystko po swojemu.

 

Mieszkanie wygląda w następujący sposób:

 

mieszkanie.jpg

 

Pokoje zaznaczyłem jako 1 i 2.

 

Sprzęt jaki obecnie posiadam to 2 monitory KRK Rp8g2/gramofony i mikser DJski oraz komputer. Nie zajmuję się niczym profesionalnie, monitory zakupiłem ok 9 miesięcy temu z myślą jako odsłuch podczas "praktyk DJskich" w mieszkaniu, oraz słuchaniu muzyki(Drum'n'Bass jeżeli to coś zmienia...chyba tak, szczególnie odnośnie pytań potem i odpowiedzi na nie).

 

No i teraz pytania:

 

1. Który pokój z tych dwóch wybrać. Lepszy wydaje mi się ten bardziej foremny, czyli pierwszy, z drugiej strony ma ściane pod małym skosem.

 

2. W jakim miejscu ustawić sprzęt, w jaki sposób wygłuszyć pokój i w jakich miejscach?

 

3. Czy "wysoki sufit" jest dobry jeżeli chodzi o akustykę? Mieszkanie ma 3,20metra wysokości, ale prawdopodobnie będzie robiony sufit podwieszany, ale oczywiście nie musi być robiony wszedzie, a także nie w taki sam sposób. Czy warto obniżyć sufit do normalnej wysokości 2.20-2.40? Czy są jakieś patenty na niestandartowe robienie sufitu, które niosło by ze sobą jakieś plusy?(z jednej strony wyżej, z drugiej niżej np)

 

4. Jaki zestaw monitorów byłby najlepszy do tego pomieszczenia? 2x6"/2x6"+sub/2x8"/2x8'+sub ? Używam teraz właśnie KRK, są całkiem ok, chodź i tak nie mogłem ich użytkować do tej pory tak jak potrzeba przez to, że pokój był maxymalnie źle zaaranżowany(wynajmowałem mieszkanie i nie miałem swoich mebli oraz pola do popisu), chodź wiem, że zawsze może być lepiej. Obecnie mam troche wolnej gotówki i byłaby możliwość ich zmiany na coś innego. Zastanawiałem się nad Mackie HR624mk2/HR824mk2 i kiedyś ewentualnie dokupienie suba.

 

Jeżeli chodzi o preferencje dźwiękowe, to głównie potrzebne mi są dobrej jakości niskie i średnie tony, góra nie jest taka ważna w mojej muzyce. Czasami lubie także posłuchać głośniej muzyki.

 

Prosiłbym o rady i sugestię. Z góry dziękuje

Edytowane przez Kilar Ezan
Zdjęcia dodajemy jako załączniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Polecam forum czasopism o sprzęcie Hi-Fi ;)

 

Jeżeli pokój nie został do tego stworzony od początku (projekt - wybór materiałów itp.) to będzie ciężko uzyskać dźwięk audiofilski, pokój musiałby służyć jedynie do słuchania muzyki co w małym mieszkaniu jest bezsensowne moim zdaniem.

Polecam kupić plazmę, zamontować tam kino domowe itd. i zrobić sobie pokój multimedialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit podwieszany, tym bardziej że mówisz że lubisz posłuchać głośniej musi być bardzo dobrze wykonany z bardzo dobrych materiałów bo inaczej będzie trzeszczał. Co do wygłuszenia to wystarczy wygłuszyć ścianę która będzie za kolumnami oraz ścianą za słuchaczem żeby nie było echa. Kolumny powinno się rozstawić symetrycznie w rogach pokoju i skierować ję w miare możliwości na słuchacza, żadne meble nie mogą zakłócać drogi kolumna->słuchacz. To oczywiście są same ogólniki i jest sporo takich wątków tak jak kolega wcześniej wspomniał na forach hi-fi. Często sprawa aranżacji jest mocno indywidualna bo jeden musi np wygłuszać ściany a drugi nie bo ma gipskarton który sam z siebie pochłania dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności