Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy w sprawie odtwarzacza - posiadam JBL 220 ale.... &#3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie. Posiadam słuchawki JBL 220 no i jestem NIE mile zaskoczony :( Na moim iPod`ie 3g graja strasznie ! aż nie chce Mi się słuchać muzyki bo same trzaski są ;/ Myślałem że będą grały co naj mniej 3 razy lepiej od moich CX300 ale okazało sie całkiem odwrotnie ! Jestem załamany :( JBL strasznie syczy i trzeszczy, za mocne te soprany sa. Fakt ze BASS jest głębszy ale o wiele gorsza jakość. CX300 graja bardziej basowo i to jest dla Mnie wielki PLUS ze wzgledu na to ze jestem maniakiem TECHNO: Drum and Bass , Hardstyle i Electro. Ostatnio bylem w sklepie i bawiłem sie otwarzaczem SONY NW-ZS 739FB podłanczam JBL (wczesniej wgrałem moje kawałki zeby miec lepsze porównanie) no i co ?! LIPA ! Straszna ! Na oryginalnych słuchawkach lepiej grały ! Ogolnie myslalem ze to sprawa Mojego odtwarzacza ale kurcze przeciez to jest nowy Soniacz.... i juz niewiem czy problem jest w JBL czy Soniaczu ? Czy JBL sa za słabe albo za mocne do Sonego czy moze Sony jest za slaby/mocny do JBL ?? Ogolnie to juz zgłupiałem do tego! CX300 koszutja 100 zł a JBL 300 a dal bym za nie (w tym przypadku) 50 zł MAX ! Mysle ze Sony nie robi az takiego lipnego sprzetu, jest tam przeciez pelno systemów ;/ - sprawdzałem przy włączonym NOISE CONTROL (czy cos takiego niechce mi sie teraz sprawdzac na necie) Niestety z racji ze mieszkam w malym miescie to nie za badzo moge sobie przetestowac na innych ciekawych odtwarzaczach. Z tego co czytalem na roznych forach to Sony iRivier i iAudio robia naj lepsze odtwarzacze - moge sie oczywiscie mylic bo nie mialem za bardzo z nimi doczyneienia (ale jednego Soniacza juz przetestowałem) Moze JBL nie pasuje za bardzo do Sonego ?? Ogolnie jestem zalamany tymi skrzeczacymi sopranami i postaram sie kupic sobie CX550 Stylus II - naprawde zaluje ze moje CX300 sie rozwalily i ze kupielm JBL zamiast CX550 :( :( Ale coz jak bym nie kupil to bym sie nie przekonal. Tak ze sprawe sluchawek juz zamykam! Mam dosc czytania o sluchawkach, strasznie obszerny temat. Wole w ciemno kupic CX550 bez czytania i wtedy sobie sam sprawdze jak to sie ma do JBL - w przyszlosci pranuje zakupic sobie jakies IE6/7/8 albo Sony EX700 (chyba ze do tego czasu cos lepszego wyjdzie - lepszego.... hmmm w sumie juz sam nie wiem co jest lepsze a co gorsze, prze te JBL) ale to przyszlość bo 999zł za słuchawki to musze powaznie sie zastanowic, po czytac i przedewszystkim zobaczyc samemu jak graja. Z tego co widze musze narazie sie obeznac w sprawie odtwarzaczy bo nawet na slabych sluchawkach dobry odtwarzacz moze wiecej zdzialac niz slaby odtwarzacz z dobrymi sluchawkami. Dodam ze kompika mam podlaczonego pod Hi-Fi SONY (dosyc stara ale uwiezcie mi ze zmiotla by was z ziemi :D Kocham Ja cały czas - tak łupie !) słuchaweczki daja nawet dare. Moze nie graja super ale przyzwoicie (oczywiscie według Mnie bo Ja jak sie okazało jestem bardzo wymagajacy - kazdy znajomy mówi ze przesadzam, bo ich zestaw mp3+słuchawki to nawet nie dorówna ceny JBL ale mniejsza o to) potrzebuje zeby Mi sluchaweczki łupały i z eleganckim głębokim i przedewszystkim czystym BASS`em! Uff troszke sie napisałem :P A teraz do sedna ! Potrzebuje pomocy w wyborze odtwarzacza. Nie szukam jakiegos duzego PMP albo MP4, nie interesuje Mnie zadne Video ani inne bajery typu wi-fi czy blut. Po prostu ma dobrze grac ! Z tego co czytalem to iPod ma jakies 17mW na kanał....A wiem ze Crown D2 32mW na kanał !! Ale podobno to nie wszystko :( wiec co jeszcze ?? Widze ze Sony wypuszcza różne modele, ale czym one sie różnia ?? Moze ktos Mi wyjaśni czym się różnia te klasy A-S-E(chyba)-X ?? Ogolnie cena dla Mnie niema znaczenia. Ma Mi po porstu odpowiednio ŁUPAĆ i zeby był łatwy w obsłudze iPod jest dla Mnie nr 1 pod wzgledem obslugi, te kółeczko po prostu jest świetne i nie sadze zeby ktoś zrobił coś lepszego ! Dzieki niemu mozna niesamowicie łatwo wszystko ogarnac ! Znalezienie dowolnego kawałka nie sprawia naj mniejszego kłopotu, to samo z regulacją głośności "klik" "lewo/prawo" i mam VOL jaki tylko chcem, juz nie wspomne o przewijaniu które jest po prostu cudem ,dla Mnie ten Soniacz za 800zł co go ostanio stestowałem jest beznadziejny pod tym wzgledem. Fakt ze sterowanie jest intulicjne ale przewijanie jest z epoki kamienia !! przyma sie FF i z czasem licznik przyspiesza na dana minute- przestazale ! Przewieniecie na dowonlna minute/godzine iPodzie w sedzie (Sensation Black) który ma 9H zajmóje dosłownie chwilke, nie ważne czy to jest 5min czy 7 godzina. Jak by nie mogli by zrobic "paska na dodtk" który by służył do przewijania/regulacji głośności - to jest moje osobiste zdanie. Zastanawiam się na Sony X1050 albo ZUNE HD(Sluchawki sobie później wybiore)i ma mieć minimum 8GB naj lepiej 16GB. Co radzicie ?? Prosił bym o jakieś propozycje z firm: Sony iRivier albo iAudio.

 

Dzieki ze poswieciliscie sówj czas na czytanie tego i za ewetnualna pomoc !!!

 

P.S. Ogolnie mam gdzieś jezyk PL dla tego nie przykładam wiekszej uwagi kiedy robie błedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam słuchawki JBL 220 no i jestem NIE mile zaskoczony :( Na moim iPod`ie 3g graja strasznie ! aż nie chce Mi się słuchać muzyki bo same trzaski są ;/ Myślałem że będą grały co naj mniej 3 razy lepiej od moich CX300 ale okazało sie całkiem odwrotnie !

 

Kupiłeś je może na Allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności