Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wiadomości z frontu


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Będą jak MID pojawi się na rynku. Tak samo jak VEDIA eReader. Póki co nic więcej o MID nie powiem. VEDIA eReadera jest planowana na Q2. MID później. A kto dzisiaj był na chatcie to miał dodatkowy bonus ;)

 

Ale w tym tygodniu ruszy nabór do testów VEDIA B6 oraz Muzzio MonsterHD. Tak, tak wiem - W KOŃCU. Planuje wysłać 5-6 sztuk B6 i tyle samo MonsterHD. Więc śledźcie dział z testami. Zaległe testy Miffy także ruszą.

 

 

 

 

 

ps. Zaki - cały czas czekam... nie mogę wysłać jak nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą jak MID pojawi się na rynku. Tak samo jak VEDIA eReader. Póki co nic więcej o MID nie powiem. VEDIA eReadera jest planowana na Q2. MID później. A kto dzisiaj był na chatcie to miał dodatkowy bonus ;)

 

Ale w tym tygodniu ruszy nabór do testów VEDIA B6 oraz Muzzio MonsterHD. Tak, tak wiem - W KOŃCU. Planuje wysłać 5-6 sztuk B6 i tyle samo MonsterHD. Więc śledźcie dział z testami. Zaległe testy Miffy także ruszą.

 

 

 

 

 

ps. Zaki - cały czas czekam... nie mogę wysłać jak nie mam :)

 

A b6 ma transsmieter..?

 

To dzie on jest? pobij tego kogoś bo nie oddaje..

 

A w ogóle to nie ściemniaj bo masz całą fabryke tych odtwarzaczy, a próbujesz mnie wcisnąć ze tylko jednego.. o.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@All - Dla tych co wczoraj nie byli na SB to już nic nie przegapili: http://www.chip.pl/news/sprzet/notebooki_i_netbooki/2010/03/przeciek-vedia-zaczyna-przygode-z-netbookami-i-czytnikami-e-bookow?src=nl_pp

 

@Zaki - Tak, B6 ma TFM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Reasumując: VEDIA X7HD, VEDIA eReader (K1), VEDIA DreamBook (N1), Muzzio MonsterHD, Muzzio Wibro.

 

A to ciągle nie koniec.

 

Będą kolejne odtwarzacze Muzzio. Będą kolejne playery VEDIA + aktualizacje do obecnych.

Będzie też może jeden nowy segment produktów po eRadera, MID i netbookach, który pewnie zaskoczy bardziej niż netbooki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastnawia mnie taka kwestia. Jak VEDIA robi netbooka na Tajwanie to jest to "Chiński OEM".

Jak Apple robi iPhona i kilka innych rzeczy na Tajwanie to jest to "Produkt Apple" ;)

 

Jak projektujemy własne odtwarzacze to są one mało Polskie.

Jak Apple projektuje iPod to jest jednak "Amerykańska firma" ;)

 

Z zewnętrznymi centrami R&D współpracują takie firmy jak Asus, Apple, Samsung czy SanDisk.

I wtedy zamówione produkty są ich... i nie mówię tu o rebrandingu, tylko kwestii np. DreamBook N1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastnawia mnie taka kwestia. Jak VEDIA robi netbooka na Tajwanie to jest to "Chiński OEM".

Jak Apple robi iPhona i kilka innych rzeczy na Tajwanie to jest to "Produkt Apple" ;)

 

Bo oni mają na obudowie napisane "Designed by Apple in California" - a Kalifornia to nie chiny ^^

Może powinniście pisać z tyłu "Zaprojektowany przez Vedia na Mazowszu"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu powodu do śmiechu. Normalna praktyka od wielu lat, jednym słowem outsourcing. Zamiast samemu budować, utrzymywać np. dział B&R, wydziela się tą funkcję na zewnątrz do firm, które się w tym specjalizują, ma wykwalifikowaną kadrę, know-how, itd.. Wychodzi taniej, szybciej, wydajniej i lepiej. Zaprojektowanie nowego modelu telefonu komórkowego od podstaw kosztuje około 10 mln dolarów i wymaga pracy ok. 150 inżynierów. Wynajmując odpowiednią firmę można zaoszczędzić aż do 70% wydatków. Szasuje się, że w ten sposób powstaje ok 70% palmtopów i laptopów (głównie na Tajwanie). Dla przykładu tajwańska firma Quanta zatrudnia ok 7000 osób i projektuje notebooki, aplikacje m.in. dla Dell, Apple, Sony. Nike zajmuję się wyłącznie marketingiem i relacjami z klientem, a reszta wydzielona jest na zewnątrz. Mercedesy składają się w około 38% (tendencja malejąca) z części niemieckich, reszta produkowana przez kooperantów na całym świecie.

 

Oczywiście ma to swoje i złe strony. Firmy takie jak Ericsson, Nokia i Alcatel zlecają produkcję swoich artykułów jednej, tej samej firmie. Motorola zatrudniła BenQ do zaprojektowania i wyprodukowania telefonów komórkowych. Później BenQ zaczęło sprzedawać telefony pod swoją marką na chińskim rynku.

 

Jak widać Vedia korzysta z istniejących możliwości i rozwiązań, oby tylko nie skończyło się na OEMach.

 

Linki to artykułu na ten temat:

My link

My link

My link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności