Skocz do zawartości

///sklep/// Internetowy Vs. Zwykły


donas

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!!

 

jak myslicie ??? gdzie lepiej kupowac w zwyklym sklepie czy internetowym, w moim przypadku jest to dobre pytanie poniewaz mieszkam kolo kalisza (wielkopolska). w tym miescie raczej nie dostane playerow pokroju iriver czy iaudio (najbardziej mi chodzi o u3 - taki mam zamiar sobie sprawic), wiec zostaja zakupy w intenecie i teraz jakie sa poszczegolne zalety i wady tych dwoch rodzajow kupowania.

 

moglbym jeszcze pojechac np. do poznania i tam zakupic swojego playera, no ale jak sie zepsuje to bede znowu musial jechac do tego miasta a to ponad 100km w jedna strone takze b. duzo by mnie to wynisolo.

 

a moze jednak jest w kaliszu jakis sklep gdzie moglbym zakupic takiego playera, zna ktos ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat elektronike, muzykę, prezenty na swieta - kupuje przez NET.

 

Jak na razie nic sie nie popsoło :o

 

Najlepiej napisz lub zadzwon do mp3Store i zapytaj sie co w takim przypadku.

Bo moze sie okazac, ze czy kupisz w "zwyklym" czy "net-owym" sklepie to i tak towar mozesz wysylac lub zawiezc do naprawy do serwisu.

 

W niektorych - stacjonarnych sklepach mozesz towar zwrocic - nawet do ilus dni jak ci nie pasuje.

 

W net-owych raczej nie. Ale tez lepiej sie dowiedziec. Ja preferuje sklepy gdzie mozna placisc kartą - ale wysylka za pobraniem tez dochodzi szybko.

 

Zalety: nie musisz jechac i byc w sklepie

Wady: jak nie jestes zdecydowany to nie ma jak "organoleptycznie" dotknąć lub posłuchać.

 

Koszt: Jak masz sklep blisko to musisz oszacowac swoj czas i koszt dojazdu.

Ja duzo pracuje i dla mnie liczy sie czas spedzony na zakupach (jako kosztowny)

Do zakupu via net dolicz sobie koszt przesylki ale i tak to czesto wychodzi korzystniej niz sklep.

Chociaz ostatnio kupilem kilka plyt w MM taniej niz widzialem na net-cie :o

 

W Poznaniu masz mp3Store - jak nie jestes zdecydowany to mozesz tam dotknac i posluchac sprzetu.

Jak zauwazyl słusznie KSY nie polegaj na sprzedawcy tylko na tym co poczytales wczesniej

Zadaniem sklepu jest pokazanie jak dany mode wyglada (a jak pokazą jak gra to wogóle super)

 

Jak jestes zdecydowany to tak jak mowilem - zadzwon i zapytaj sie co potem z serwisem - ale wg. mnie to mozna wysylac sprzet do serwisu poczta (mam nadzieje ze tak jest bo nie wyobrażam sobie jezdzenia ze sprzętem)

 

Pozdrawiam

 

Aczkolwiek - któryś z forumowiczow pytal sie gdzie mozna w W-wie posluchac "dokanałowych" słuchawek.

Dziwiłbym się, gdyby to było mozliwe gdziekolwiek - jak juz kiedys pisałem wyobrazam sobie dezynfekcje ucha przed słuchaniem i dezynfekcję słuchawek po :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak, jak Ogorek, korzystam ze sklepow w Sieci ALE po ostatnich doswiadczeniach zawsze staram sie znalezc sklep, ktory oferuje produkty w Necie, ale z obsluga "naziemna". Do normalnych sklepow chodze tylko po to aby dotknac produkt, ktory chce kupic online... dzieki temu nie kupilem IFP, ktory moim zdaniem w naturze okazal sie strasznie duzy.

 

W kwietniu zamowilem IMP 450 dla siostry, zaplacilem online i... odtwarzacz nie nadchodzil. Po miesiacu wkurzony juz mocno napisalem mail. Otrzymalem odpo, zebym sobie jeszcze poczekal, az odtwarzacze dotra. Dopiero po kolejnym kategorycznym mailu zwrocono mi pieniadze. Stracilem mase czasu, odtwarzacz zamowilem w innym serwisie (juz troche drozej). Odtwarzacz blyskawicznie dotarl... ale mial zwarcie. I znowu mail, potwierdzenie numeru zamowienia i numer zwrotu, paczka. Odtwarzacz (nowy i sprawny) dotarl po 5 dniach. Od tej pory jestem ostrozny.

 

W wiekszosci przypadkow korzystam (we Francji) z oferty GrosBill.com. Zyskuje na tym jeszcze wiecej, bo odbierajac osobiscie place mniej o koszty wysylki. W razie problemow ide do ich serwisu i tak jak przed zakupem (np. pytajac o dokladne specyfikacje) mam kontakt z ludzmi.

 

Zalety Sieci: blyskawiczne porownanie cen pomiedzy roznymi sprzedawcami, nizsze ceny.

Minus: brak kontaktu z czlowiekiem, w przypadku niesolidnego sprzedawcy duze opoznienia i brak dokladnej informacji o produkcie (np. zawartosc opakowania itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robisz wyborco, jest chyba najrozsądniejsze. I nie chodzi wcale o to że kupując w sklepie który prowadzi również sprzedaż stacjonarną jesteś bezpieczniejszy. Chodzi o to że wspierasz najrozsądniejszy sposób prowadzenia sprzedaży (real + net) do którego powinna dążyć większość firm handlowych.

 

Ten temat powinien dać trochę do myślenia osobom które wszystko kupują w necie (sklepy internetowe, serwisy aukcyjne) bo jest tam taniej. To fakt że w sieci wiele rzeczy jest tańszych bo koszty utrzymania sklepu sa niższe. Ale ma to też druga stronę medalu - w sieci nie posłuchamy jak grają słuchawki, nie zobaczymy dokładnie jak są wykonane. Sklepy stacjonarne mają bardzo niewielki wybór sprzętu który jest na rynku (mam na myśli odtwarzacze mp3 i słuchawki) a jest to bezpośrednim skutkiem tego ze coraz więcej osób przychodzi do sklepu tylko pomacac towar a kupuje go już przez internet. Ja kupuję większośc rzeczy w sklepach stacjonarnych (chyba że towar jest tylko w necie). Ma to dwa plusy - po pierwsze mogę obejrzeć towar bez płacenia za niego, po drugie rozsądny sprzedawca wiedząc że ma stałego klienta po jakimś czasie zejdzie z cen żeby go utrzymać. A ja ze swojej strony jestem w stanie zapłacic 5 pln więcej niż przy zakupach przez internet właśnie za możliwości które mam w sklepie stacjonarnym - bo wiem że interes musi się opłacac obu stronom.

A tak btw. to części do roweru są dla mnie najtańsze w miejscowym sklepie, właśnie dlatego że wiedzą tam już że nie jestem jednorazowym klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najczesciej w sklepach internetowych kupuje sprzet foto i do kompa

jesli nie mam sklepu wypatrzonego ( a mam takie w kotrych jestem juz stalym klientem) to wyszukuje opinie na temat danego sklepu np:

tutaj

i tym sie kieruje.

najchetniej jednak gdy kupuje w sklepie internetowym to w takim ktory ma siedzibe w moim miescie, czasem lubie odebrac cos osobiscie. ale to juz kwestia podejscia

poki co nie mialem wiekszych problemow z kupowaniem w tego typu sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowcami,rzeczywiscie wszystko jest w porzadku z zakupami w necie dopoki nie pojawia sie problemy natury technicznej z zakupionym sprzetem,kupilem kiedys przez neta nagrywarke,ktora doslownie po jednym dniu uzytkowania sie zepsula,sklep w odpowiedzi na mego maila najpierw twierdzil,ze pewnie zle go uzytkowalem(tzn,nie poprawnie podlaczylem do kompa),pozniej przez miesiac trzymal sprzet w naprawie,gdy okazalo sie,ze naprawa przekracza "granice jej oplacalnosci"zaproponaowano mi wymiane na nowa,ktora otrzymalem po kolejnym miesiacu czekania,po prostu masakra.

ale pomimo tego zlego doswiadczenia nadal kupuje w necie,zwracam jednak uwage czy zakupiony sprzet trzeba reklamowac(naprawiac)przez sklep czy przez serwis zewnetrzny(firmowy)

i jeszcze jedno:warto sprawdzac kontahenta(allegro)czy sklep,ostatnio natknalem sie na bardzo atrakcyjne ceny chociazby odtwarzaczy mp3,ale sprzedaz prowadzona byla wylacznie po wplaceniu pieniedzy na konto,co w dzisiejszych czasach jest po prostu "strzalem w noge",a kontakt ograniczal sie do gg i maila,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje czesto w necie. Place jak tylko jest to mozliwe przy odbiorze, i nie ryzykuje zakupu ze sklepow ktore moim zdaniem wygladaja "nieprofesjonalnie" albo sa chociaz troche podejrzane ;) Nie mialem jeszcze niemilych doswiadczen. Na aukcjach nie kupuje bo to jest rzeczywiscie ryzyko, z reszta z gwarancja tez potem roznie bywa... Towar jak to tylko mozliwe tez staram sie pomacac w stacjonarnym sklepie.

 

Ale sa rzeczy ktorych przez internet nie kupie. Np. gitara :D W internecie nie jest wcale taniej a w dodatku egzemplarz egzemplarzowi bywa wyjatkowo nierowny. Ubran tez w zasaszie nie kupuje, chyba, ze jakies koszulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje tylko do kompa rzeczy i foto

ciuchy wole zmierzyc, rzadko co na mnie dobre jest;)

 

na aukcjach tez nie kupuje, az tak ufny nie jestem

 

3razy kupilem cos na forum, raz kabel do komorki, od moderatora forum o siemensach, raz tutaj sluchawki - odbior osobisty i raz tutaj pilocika wszystko sprawne i w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie odpowiedzi !!!! no wiec tak raczej nie dostane w kaliszu u3, wiec jestem zmuszony kupic go w necie, to teraz moze polecicie mi jakies sklepy, jest tego bardzo duzo i trudno sie zdecydowac, nie zalezy mi na najtanszym wole doplacicic te pare zloty, a nie miec potem problemow

 

a jak to jest potem z usterkami jezeli kupuje w sklepie stacjonarnym, to dnosze go do niego, a jezeli w necie to wysylam z powrotem do niego tak ???

 

czy jest mozliwosc ze w takim zwyklym sklepie rtv/agd dostane takie renomowane playery jak iaudio czy iriver ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z poznania a i tak kupuje przez net...

http://sklep.linux.pl/?id=sklep&kategoria=...=201&towar=9586

ten sklep Ci moge polecic, bo ja tam kupilem x5 i jestem zadowolony pozatym jeszcze wynegocjowalem 20 zeta upustu a to i tak byl najtanszy sklep jaki znalazlem, nie wiem jak z u3 bo nie orientuje sie w ich cenach

 

irivera dostaniesz w sklepach: empikach mediamarketach czy innych avansach euro rtvagd bo to znany sprzet, z iaudio nie ma tak dobrze, z tego co wiem to w sklepie normalnym to go tylko w mp3store w poznaniu widzialem za to w necie dosc duzo jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie odpowiedzi !!!! no wiec tak raczej nie dostane w kaliszu u3, wiec jestem zmuszony kupic go w necie, to teraz moze polecicie mi jakies sklepy, jest tego bardzo duzo i trudno sie zdecydowac, nie zalezy mi na najtanszym wole doplacicic te pare zloty, a nie miec potem problemow

 

a jak to jest potem z usterkami jezeli kupuje w sklepie stacjonarnym, to dnosze go do niego, a jezeli w necie to wysylam z powrotem do niego tak ???

 

czy jest mozliwosc ze w takim zwyklym sklepie rtv/agd dostane takie renomowane playery jak iaudio czy iriver ???

 

mp3store to tez sklep internetowy + siec sklepów. Napisz do nich e-mail jak to jest potem z serwisem i będziesz wszystko wiedział

 

Pozdrawiam

 

Kiedys słyszałem od KSY ze sa przymiarki do płacenia kartą w mp3store via net - nie wiem na jakim to jest etapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tam sie nie przejmowal ... jak cos to zawsze jest cos takiego jak Ustawa z dnia 2 marca 2002

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2002 roku Dz.U.00.22.271 o ochronie praw konsumentów - Klient, który zakupił towar poza lokalem oferującego go przedsiębiorstwa ma prawo zrezygnować z zakupu bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności