Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sansa Clip+


Voter101

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki panowie za odpowiedzi. Pomogły prócz tego że moje dvd wciąż nie czyta tego clipa jako pendrive.

Podejrzewam jednak że to wina 8gb wbudowane pamięci. A mogłem kupić 4 i pewnie nie byłoby problemu. Tylko że po świętach wszystko wyczyszczone, sic.

 

Co do przycisków ciche nie są ale czy to jakeś wielkie kryterium? Ważne że po przyciśnięciu wszystko działa jak należy.

Wykonanie jest ok, nic nie trzeszczy. Szkoda tylko że szybka się tak zapalcowuje i że klipa nie można odpiąć. Poza tym bardzo mi się podoba.

 

Jasność wyświetlacza ustawiam się w ustawieniach. Znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W clipie i clipie+ jest akumulator litowo-jonowy. Gdzieś czytałem, że akumulatory Li-Ion nie rozładowują się podczas długich okresów przechowywania, albo że mają dużo mniejszy prąd samorozładowania, nieużywane tracą około 5%-10% energii na miesiąc, a więc gdzieś po roku może się rozładować. Więc jeśli nie używasz go tydzień czy miesiąc to nie powinien się rozładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !!!

 

Takie pytanko w opcjach ustawienia >> opcje książek audio >> rozdział tryb i tu są dwie opcje włączony/wyłączony

do czego to służy pytam bo niestety dostałem clip+4GB bez polskiej instrukcji a po angielsku "niet"

PS

Do jakiego katalogu należy wrzucać ksiązki audio AUDIBLE czy AUDIOBOOKS ?

 

Już wiem jak ta opcja działa

znalazłem instrukcje do Clip+

http://www.sandisk.com/media/442381/clip+_ug_020810_-_pol.pdf

Jeszcze jedynie mam wątpliwosci co do zakładek w kilku audiobookach naraz

 

pozdrawiam sadybiakos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy to normalne, ze co jakis czas (oczywiscie bez wgrywania nowych utworow) Clip przetwarza cala liste utworow ? Dzieje sie to przy uruchamianiu. To ten sam proces, ktory jest po wgraniu nowych plikow. Dodam, iz uzywam karty MICRO SD SDHC 4GB od SanDiska. Odtwarzacz jest w trybie MTP, wgrany najnowszy soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w starym Clipie był początkowo problem z minimalnie spowolnioną prędkością odtwarzania. Bodajże dopiero ostatnia aktualizacja firmware'u praktycznie zlikwidowała ten problem, w każdym razie u mnie. Czy w Clip+ ten bug się powtarza, czy "od nowości" został wyeliminowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jak z baterią? Poprawiło się od nowego softu?

 

Dołączam się do tego pytania, a poza tym chciałbym dodać kilka nowych.

 

1) Jaki jest rzeczywisty czas działania baterii Clip+ z włożoną kartą pamięci i bez? Słyszałem od kogoś, że z kartą pamięci bateria działa połowę mniej czasu (a więc z deklarowanych przez SanDiska 15 godzin odtwarzania muzyki robiłoby się 7,5), ale ja nie mogłem nigdzie znaleźć tej informacji, więc chciałem się upewnić.

2) Czy warto rezygnować z klipsa na rzecz dłuższej pracy na baterii (chodzi mi o Sansa Fuze - 24 h odtwarzania muzyki wg producenta). Na tych filmach i zdjęciach mi aż tak strasznie nie zależy jak coś.

3)Najbardziej mi zależy chyba na wsparciu dla audiobooków i podcastów (zakładki, które pamiętają dla kilku podcastów i audiobooków gdzie skończyliśmy je słuchać; szybkie przewijanie po dłuższym trzymaniu przycisku - chociaż wolałbym go nacisnąć, np. kilka razy i go nie przytrzymywać; oddzielenie podcastów i audiobooków od muzyki). Wiem, że Clip, Clip+ oraz Fuze oferuje te funkcje, ale czy nie ma odtwarzacza z nimi w podobnej cenie (od mniej więcej 90 do około 250 zł)? Ostatecznie może być tylko ta pierwsza z wymienionych przeze mnie funkcjonalności (zakładki).

 

Proszę o pomoc. :D

 

EDIT: Znalazłem już odpowiedzi na pierwszy (http://forum.mp3store.pl/topic/63285-czasy-parcy-clip/) i drugi punkt (http://forum.mp3store.pl/topic/63531-clip-vs-fuze/), choć jak ktoś ma jakieś inne zdanie na te tematy, to proszę pisać, a poza tym nadal nie wiem czy nowy soft coś pomógł z baterią i jej ładowaniem oraz czy są jakieś inne odtwarzacze przenośne z zakładkami dla audiobooków w podobnej cenie (od około 90 do mniej więcej 250 złotych - może być tańszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poczytaniu nieco w internecie kupiłem już swoją sansę clip+ 2gb i muszę powiedzieć, że ładnie radzi sobie z dźwiękami. Jedyny minus to odciski palców na obudowie (czarna), poza tym miałem problem z tym że moja sansa była b. cicha ale znalazłem na ang. forum rozwiązanie. Jakby ktoś nie ogarniał to jeśli wam cicho gra to trzeba przywrócić ustawienia fabryczne i zamiast Europy wybrać Amerykę. Różnica kolosalna.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiadomo, że jak słuchamy muzyki z karty to czas pracy się skraca.

Jeśli jednak słuchamy muzyki z pamięci wewnętrznej a karta jest niezapisana, ale włożona do odtwarzacza to czy czas pracy jest taki sam jakbyśmy w środku nie mieli karty?

Ciekawi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim odtwarzaczem. Mam kartę microSD Kingstona 2GB oraz 4GB microSDHC Sandiska. 4GB działają bez zarzutu, natomiast ta 2GB coś psoci - odtwarzacz jej nie widzi (karta SD jest pusta, żadne utwory nie są na niej widoczne), ale gdy podłączę odtwarzacz do kompa z włożoną tą kartą, to wyskakują dwa dyski i mogę robić co chcę. Zastanawia mnie, co jest nie tak. Ma ktoś pomysł na rozwiązanie problemu? Soft V01.02.13P.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie.

 

Replay Gain to funkcja która wyrównuje głośność utworów tak?

 

Jak to ustawić w clip+? Jak jest utwór to w opcjach jest replay gain wył. Ustawiam na wł na cały album i nie działa. Nie zauważam, żeby się głośność wyrównała. Jak to uruchomić i czy jest możliwe, żeby mi wyrównało wszystkie utwory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja z pytankiem wyskoczę: czy clip+ sygnalizuje w jakiś sposób koniec ładowania? Niby animacja baterii 'się posuwa', ale jak dojdzie do końca to leci od nowa, da się jakoś rozpoznać kiedy odłączyć od ładowarki?

 

siema miałem ten sam problemik nie ładowało clipa+ do konca a co sie z tym łączy krócej działał

to oznaka ze masz za małe natężenie prądu na wyjściu z usb w PC więc musisz kupic albo nowa płyte główną albo tak jak ja ładowarke do motoroli v3-tańsze rozwiązanie i możesz ładować gdzie chcesz tylko trzeba gniazdko do prądu wiadome;]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności