Skocz do zawartości

Sansa Clip+


Voter101

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item860208150_karta_pamieci_kingston_microsd_4gb_micro_sd_24h.html - to jest microSD? Bo opis jest zawiły, czasem piszą microSD a czasem SDHC. Taka karta by pasowała do Clipa +?

Pixmania nie jest dobrym sklepem tzn. że mi nie dostarczą tego Clipa+ czy co?

 

Poczytałem opinie o pixmanii i nic oprócz czasu dostarczenia paczki raczej im nie zarzucają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po nowym roku pójdę do komputronika i kupię. A jakie słuchawki z nim się dobrze zgrywają pchełki albo doki? Mam ep-630.

Cena do 100zł.

Mam na oku she9700,sm pl11,12,18, srs200,akg k312p.

Bierz PL11. PL12 gra bezbassowo, strasznie plasko i wogole nie ma dolu, sa wykastrowane z bassu. Kiedy zapuscilem jakis bardziej bassowy kawalek to mi te sluchawki poprostu "pierdzialy". Do tej muzyki, ktorej slucham bardziej pasowaly mi pchelki dodawane odrazu z Clipem+, a skoro masz ep-630 to pewnie lubisz bass, wiec pl12 bylyby niewypalem;) Wiec pl11 bylyby dobre, a ja osobiscie kupuje cx300II, bo lubie gleboki bassik;P

 

@down

Mozliwe, ze do tej muzyki, ktorej sluchasz by pasowaly. Swoje tez grzalem przez 3doby i prawie ze nic nie pomoglo(ciagle pierdy przy basiku), dlatego tez zostje przy pchelkach dopoki nie zakupie po przerwie swiatecznej nowych sluchafonow;P

A gumeczki sprawdzilem wszystkie. Moze FiiO by zalatwilo sprawe, ale juz nie bede eksperymentowal;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PL12 są wyprane z basu, to bym nie powiedział. Na początku też tak myślałem, ale te słuchawki potrzebowały kilkunastu godzin, żeby pojawiła się wystarczająca ilość dołu ;)

 

Duże znaczenie ma też dobór gumek w ich przypadku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po nowym roku pójdę do komputronika i kupię. A jakie słuchawki z nim się dobrze zgrywają pchełki albo doki? Mam ep-630.

Cena do 100zł.

Mam na oku she9700,sm pl11,12,18, srs200,akg k312p.

Bierz PL11. PL12 gra bezbassowo, strasznie plasko i wogole nie ma dolu, sa wykastrowane z bassu. Kiedy zapuscilem jakis bardziej bassowy kawalek to mi te sluchawki poprostu "pierdzialy". Do tej muzyki, ktorej slucham bardziej pasowaly mi pchelki dodawane odrazu z Clipem+, a skoro masz ep-630 to pewnie lubisz bass, wiec pl12 bylyby niewypalem;) Wiec pl11 bylyby dobre, a ja osobiscie kupuje cx300II, bo lubie gleboki bassik;P

 

A cx300-II lepsze od pl11? bo myśle nad jednymi i drugimi do Clipa ale dobrze by też jak czasem będzie trzeba to przy kompie w miare grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie PL12 grają 1000x lepiej od CX300, PL11 i CX300II nie słyszałem.

 

PL12 mają dość wyrównaną charakterystykę, ilość basu mają odpowiednią, zwłaszcza w połączeniu z Clipem.

Jak dla mnie są to bardzo dobre słuchawki w tej cenie. Z tym, że wiele osób lubi nienaturalnie dużą ilość basu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie PL12 grają 1000x lepiej od CX300, PL11 i CX300II nie słyszałem.

 

PL12 mają dość wyrównaną charakterystykę, ilość basu mają odpowiednią, zwłaszcza w połączeniu z Clipem.

Jak dla mnie są to bardzo dobre słuchawki w tej cenie. Z tym, że wiele osób lubi nienaturalnie dużą ilość basu...

 

 

Wiele osob poprostu slucha innego rodzaju muzyki. Dla np. rocka taki "bass" bylby wystarczajacy, ale juz dla muzyki elektronicznej jest za plaski i bezplciowy. Taki efekt Subwoofera(czyli jak to mowisz "nienaturalnie duza ilosc basu") jest tam potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob poprostu slucha innego rodzaju muzyki. Dla np. rocka taki "bass" bylby wystarczajacy, ale juz dla muzyki elektronicznej jest za plaski i bezplciowy. Taki efekt Subwoofera(czyli jak to mowisz "nienaturalnie duza ilosc basu") jest tam potrzebny.

To się zgadza, dużo zależy od gatunku muzyki ale też sporo zależy od osobistych preferencji.

Akurat PL12 testowałem również na DnB (Pendulum) i dla mnie grało to fajnie.

 

Możliwe też, że te słuchawki są wrażliwe na źródło i zupełnie różnie grają z innymi odtwarzaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie PL12 grają 1000x lepiej od CX300, PL11 i CX300II nie słyszałem.

 

PL12 mają dość wyrównaną charakterystykę, ilość basu mają odpowiednią, zwłaszcza w połączeniu z Clipem.

Jak dla mnie są to bardzo dobre słuchawki w tej cenie. Z tym, że wiele osób lubi nienaturalnie dużą ilość basu...

 

Pl12 z wyglądu bardziej mi się podobają niż pl11 ale pl11 wyglądają na trwalsze, jak jest wg ciebie z "12'kami"?, słyszał ktoś może jak grają pl18 z clipem i czy lepiej niż pl12?

ps. dzięki za szybką pomoc bo słucham hh i w słuchawkach nic nie mam do basu ale za dużo go nie lubie wole dobrze zaznaczony wokal z wyraźnym i słyszalnym bitem a bas ma mi tylko ten bit podkreślić a nie zagłuszyć bit jak i wokal;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. dzięki za szybką pomoc bo słucham hh i w słuchawkach nic nie mam do basu ale za dużo go nie lubie wole dobrze zaznaczony wokal z wyraźnym i słyszalnym bitem a bas ma mi tylko ten bit podkreślić a nie zagłuszyć bit jak i wokal;]

W "11" nie uświadczysz zalewanie reszty pasm przez basowe dudnienie. PL11 posiadają co prawda spory bas, ale jest on bardzo dobrze kontrolowany, wręcz punktowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, wtedy jak klikałem linka w innej karcie działało.

Więc: Sansa Clip + (150zł) + Koss Porta Pro (110zł) + Kingston microSD 2gb (27zł) = 287zł

Opłaca się? I czy dobrze będzie grało OFC?

I może offtopując ktoś wie kiedy/czy AKG K414P/K26P będzie dostępne...

 

No cena generalnie ok.

 

AKG K414p/K26p brzmią tak sobie z clipem i to tylko jak się lubi dźwięk częściowo wyprany z basu (trzeba w tym celu trochę je zmodować). Poza tym mają, że tak to nazwę "niekomfortową" izolacje. Na ex'ach, które znacznie gorzej izolują, słucha się wygodniej. Łatwiej jest się odciąć od otoczenia.

 

BTW. Co to za pomysł z podłączaniem PL11 do Clip'a? Przecież PL11 jak i clip grają dołem. Wyjdzie straszny kisiel przez ten bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to mi powiedz czy Koss Porta Pro się zgrają z Clipem+ ładnie, bo PXów (z tego co czytałem o walorach ich dźwięku) bym nie chciał.

Co do tych AKG to niestety trochę bepłodna dyskusja bo niestety są niedostępne nawet za granicą... Czyli obawiam się, że to ich koniec ;) Więc pozostają mi Kossy, które wcześniej też rozważałem, ale wolałem te AKG ze względu na izolację.

Więc 2 pytania:

Czy KPP komfortowo będą grać z Clipem+? (muzyka to: rap, trochę reagge, jazz, funk, czasem klasyka - oczywiście nie musi pasować do wszystkich tych gatunków ;))

Czy dałoby radę zamontować do KPP jakąś izolację? W przyszłym roku będę 5 dni w tygodniu mieszkać we Wrocławiu (teraz mieszkam w małym miasteczku) i tam do słuchania muzyki na ulicy czy w tramwaju przydałaby się izolacja.

 

Chciałbym Wam jeszcze pogratulować forum, bo jest tu fajna atmosfera, można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć i za pytania laików (takich jak ja) spece nie zjadają ;)

 

Jeszcze jedno - jak to jest z bezpłatną gwarancją? Czy jeżeli mi przy jacku się uszkodzi (i jeden kanał nie będzie grał) czy mi to bezpłatnie wymienią? Ofc. umiem to sam zrobić, ale wtedy straciłbym gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dalej ale ceny inne niż mówisz. Mówiłem z gościem i chce 950 koron z wliczoną przesyłką do Polski, czyli przy przykładowym kursie z googli wychodzi ok. 150zł. Ale z drugiej strony chyba wezme Clipa+ bo ostatnio zauważyłem, że gniazdo słuchawek ma lepiej położone niż w poprzedniej wersji( nie ma obok niego pogłaśniania, a słuchawki chce dokupić z jackiem typu L. Wie ktoś może jak wyglądają te zestawy z Pixmani? Jest wszystko w tym czerwonym pudełku jak producent daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności