Skocz do zawartości

Sansa Clip+


Voter101

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie napisali nic o czasie pracy. U mnie przy karcie 8GB w zasadzie pełnej pojawia się temat, że odtwarzacz działa 10-11 godzin.

 

Nie wiem, czy większa karta może mieć jakikolwiek wpływ na zwiększenie używania pamięci - ale jeśli, to zaczyna się robić krótko.

 

 

EDIT: Jak by ktoś ze stałej ekipy forum z WWA chciał pożyczyć Clip+ to dawać na PW - mogę wypożyczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebralem swojego clipusia w piatek. menu ******scie przejrzyste, mp3 latwe w obsludze, przy karcie 2 gb nic sie nie zacina, dzwiek nawet na seryjnych pchelkach jest kozak (przynajmniej dla mnie, wczesniej mialem creativa muvo v100). czekam na przyplyw gotowki i ide do rms'a w moim miescie i zakupuje sobie jakies nauszniki. moglby ktos polecic cos ciekawego co nie wykracza za bardzo ponad 200 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pieniądze odłożone na mp3playery nie lubią leżeć bezczynnie ;), dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem (ponownie) Clipa w wersji 8GB plus. (pieniądze były odłożone na B6, ale że ta jest jaka jest.. trudno).

Wydaje mi się że dźwięk w stosunku do poprzednika zmienił sie na plus :). Jest cieplejszy i ciut bardziej przestrzenny. Piszę z pamięci bo chwile bez Clipa byłem.

Ale synergia z RE2 jest genialna. Sansa powinna podnieść cene grajka o te trzydzieści kilka dolarów i sprzedawać jako combo z Head Drirectami. Rewelacja. Scena jak w E10, wszystkie instrumenty na swoim miejscu, wokal delikatnie wysunięty, a po chwili zabawy z EQ mamy precyzyjny i czysty bas w słuchawkach.

Czy ktoś testował juz karte microSD? Czy player widzi biblioteke wspólną czy oddzielnie trzeba przeglądać oba zasoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetesowalem dzialanie Clipa+ z karta microSD i podaje info dla ewentualnie zainteresowanych tematem ;).

 

Po wejsciu w Muzyke, przy wykonawcach, albumach i utworach clip wyswietla w uporządkowany sposób pliki zarówno z pamięci wewnętrznej jak i zewnętrznej (karty). Rewelacja. Dopiero po wejściu w Album wyświetla się ikonka karty przy plikach znajdujących sie w ww. miejscu.

 

Faktycznie przegladanie folderow rozgranicza nam oba miejsca, ale to chyba oczywiste i zdziwilbym sie gdyby było inaczej. Wszak każdy menager plików działa w ten sposób, niezależnie od systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie sluchawki dokonalowe do ~70zl ?

 

Muzyki słucham różniej... Najwiecej dance/pop/ inna klubowa

 

 

PL12 czy raczej PL18 ??

 

 

Kiedys mialem ep-630 i graly jak dla mnie ok.

 

Jeśli epy ci pasowały to weź PL21 (masz w komisie od Brestindera) - 75 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielką wadą clipa jest bateria - rozumiem, że wymiary są małe, ale żeby 1 dzień grania nie wytrzymała(nie słuchałem pełne 12h. Myślę, że było to około 8h, ale głowy nie dam sobie uciąć). Dziś zrobię test na pełnej baterii i bez wyłączania odtwarzacza.

 

Porównując z Meizu M3 charakteryzuje się gorszą separacją instrumentów, ale za to dźwięk jest bogatszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I ja zaopatrzyłem się w nowego Clip+. Mam go od wczorajszego wieczora i już mogę parę słów o nim napisać.

 

Na moich dokanałowych słuchawkach Creative ep-635 player gra bardzo czysto, zdecydowanie mniej szumi niż Iriver T60, którego miałem poprzednio i nie zniekształca cichych dźwięków. Clip+ świetnie odtwarza głębokie basy, z czym poprzednik miał problem.

 

Menu jest niemalże całkowicie spolszczone, ale - jak dla mnie, trochę zbyt wybajerowane, ale to może kwestia przyzwyczajenia. Brak mi też zegara na wyświetlaczu. Aby zobaczyć, która jest godzina i jaka data, trzeba wejść do ustawień czasu i daty. Godzina nie jest wyświetlana podczas normalnego użytkowania.

 

Jeśli idzie o radio, sprawuje się ono całkiem nieźle. Odbiera nieco gorzej niż Iriver T60, bo Clip+ zakłóca sam siebie podczas odbioru stacji radiowych, ale jest zdecydowanie lepsze od tego, które jest zamontowane w playerach no name.

 

Największy problem jest z głośnością radia - gra ono zdecydowanie głośniej, niż odtwarzacz mp3, a najcichsza głośność w niektórych sytuacja może być dla słuchacza zbyt wysoka. Nie wiem, czy to wina oprogramowania (mam wersję 01.01.05F i nie ma jeszcze żadnych aktualizacji), czy może to sprawka chip'a od radia, który jest za bardzo wzmocniony w moim egzemplarzu.

 

Nagrywanie to dosyć mocna strona Clipa+. Dyktafon rejestruje dźwięk w formacie wave (PCM), 24KHz mono, natomiast radio zapisuje nagrania w podobnym formacie, z tą różnicą, że w stereofonii. Jakość odsłuchowa nagrań jest porównywalna z dyktafonem w Iriwerze T60, czyli dźwięk bardzo dobry, tylko mikrofon zbiera go wyłącznie z bardzo bliskiej odległości.

 

Najlepsza rzeczą - poza odgrywanym dźwiękiem - jest wyświeltacz - niewielki, ale bardzo wyraźny, świecący na zielono OLED, pozwalający zobaczyć wszystko niezależnie od kąta patrzenia.

 

Jeszcze jeden problem, jaki napotkałem ze strony playera, to pojemność. Wbudowana pamięć ma niecałe 2GB pojemności, ale po sformatowaniu jej z poziomu playera mam na starcie zajęte ponad 200MB, mimo że komp na niej żadnych plików - są tylko puste foldery. Podejrzewam, że te 200 MB może być zajęte przez firmware (oprogramowanie urządzenia), dlatego boję się formatować pamięć za pomocą komputera.

 

Na uwagę zasługuje fakt, że player ten posiada osobne foldery do audiobook'ów oraz podcastów (to takie internetowe, odcinkowe audycje dźwiękowe). Player automatycznie kataloguje je według nazw i odcinków (zgodnie z tagami wewnątrz plików), a także umożliwia zmianę prędkości ich odtwarzania (nie ma takiej możliwości przy odtwarzaniu plików z folderu muzycznego).

 

Nic nie powiem na temat współpracy z kartami MicroSD, bo takowych jeszcze nie posiadam.

 

Reasumując - jeśli chciałby sobie kupić urządzenie do słuchania muzyki, podcastów, czy książek audio, to bardzo polecam mój nowy nabytek od Sandisk'a. Sansę Clip+ cenię zdecydowanie, zdecydowanie wyżej od Irivera, nawet po pominięciu faktu posiadania portu na karty MicroSD.

 

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza rzeczą - poza odgrywanym dwiękiem - jest wywieltacz - niewielki, ale bardzo wyrany, wiecący na zielono OLED, pozwalający zobaczyć wszystko niezależnie od kąta patrzenia.

 

Tak z ciekawości... Twoja sansa faktycznie swieci na zielono? Czy to chochlik drukarski :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza rzeczą - poza odgrywanym dwiękiem - jest wywieltacz - niewielki, ale bardzo wyrany, wiecący na zielono OLED, pozwalający zobaczyć wszystko niezależnie od kąta patrzenia.

 

Tak z ciekawości... Twoja sansa faktycznie swieci na zielono? Czy to chochlik drukarski :)?

Ok, będę bardziej dokładny - jten kolor nazywa się seledynowy. W nim jest wyświetlana większość komunikatów i rysunków. Symbol baterii i bardzo nieliczne napisy są w kolorze złotym. Innych kolorów nie ma, zresztą można zobaczyć na YouTube:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w clipie+ są te same słuchawki co w starym clipie, i czy gniazdo słuchawkowe jest luźne jak w poprzedniku. Nie wiem co kupić starego clipa czy clipa z plusem. Wg mnie w nowym clipie oprócz gniazda na karty nic się nie zmieniło oprócz wyglądu a jak coś się zmieniło to na niekorzyść. Stary clip za 129 zł a nowy jak wejdzie to pewnie będzie około 200zł kosztował. Czy warto czekać na nowego? Chyba nie. Napisał może ktoś gdzieś recenzję porównującą clipa vs clip+? Chętnie bym poczytał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w clipie+ są te same słuchawki co w starym clipie, i czy gniazdo słuchawkowe jest luźne jak w poprzedniku. Nie wiem co kupić starego clipa czy clipa z plusem. Wg mnie w nowym clipie oprócz gniazda na karty nic się nie zmieniło oprócz wyglądu a jak coś się zmieniło to na niekorzyść. Stary clip za 129 zł a nowy jak wejdzie to pewnie będzie około 200zł kosztował. Czy warto czekać na nowego? Chyba nie. Napisał może ktoś gdzieś recenzję porównującą clipa vs clip+? Chętnie bym poczytał porównanie.

Nie wiem, jakie dostarczają słuchawki z Clipem+, bo zapewne je wyrzuciłem zaraz po zakupie (nie mogę ich znaleźć) - do wszystkiego używam swoich słuchawek.

 

Z gniazdem słuchawkowym jest tak - na samym początku sporo siły trzeba było włożyć, aby wetknąć słuchawki i jeszcze więcej, by je wyjąć, jednak kiedy po dwóch dniach zechciałem sprawdzić brzmienie playera na komputerze i wcisnąłem "na chama" wtyczkę od kabla audio (bo inaczej się nie dało), wówczas gniazdo słuchawkowe się znacznie poluzowało. Teraz kabel audio siedzi w nim pewnie, a słuchawki dość słabo się trzymają (nie powoduje to jednak problemów z dźwiękiem). Tak więc, jeśli będziesz używać zawsze tych samych słuchawek, to gniazdo się nie powinno poluzować.

 

Czy warto kupić Clip+? myślę, że tak. Dźwięk jest jest bardzo dobry, player obsługuje foldery (czego nie ma w strarym Clipie), zawiera specjalna funkcjonalności dotyczące książek audio i podcastów (np. możesz zatrzymać muzykę, puścić audiobook, zatrzymać audobook i puścić muzyka od poprzedniego miejsca, a potem zatrzymać muzę i puścić audiobook od miejsca zatrzymania - nie wiem, czy to jest możliwe w poprzednim modelu), Jedyne mankamenty, to głośność radia (nie da się ustawić jej na bardzo niskim poziomie w przeciwieństwie do odtwarzania muzyki), problemy z zegarem, no i komunikat po zablokowaniu klawiatury: press power to unlock. Powerem się przecież wyłącza player (nawet zablokowany), a blokadę klawiszy zdejmuje się przytrzymując klawisz home. Mam jednak nadzieję, że to wszystko pomyłki w oprogramowaniu, które zostaną naprawione przy najbliższej aktualizacji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz ten ładnie gra, ale ma poważny mankament - bateria. Wg mnie dyskwalifikuje ona ten odtwarzacz jako przenośny - nie przetrwa nawet dnia(gra około 7,5-8hh max przy głośności 60%).

Szczerze - ile osób codziennie ma bez przerwy włączony odtwarzacz mp3? Do normalnego łażenia po mieście czy jazdy pociągiem jak najbardziej 8 godzin wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos dziwnie zachowuje mi sie odtwarzacz... tzn wychodze z domu wskaźnik baterii pozostalo okolo 20-25%. Po czym pogra 15 minut i sie wylacza :/ Brak baterii..

Tak to już jest. Z biegiem rozładowywania akumulatora wskaźnik procentowy spada coraz szybciej (szczególnie poniżej połowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos dziwnie zachowuje mi sie odtwarzacz... tzn wychodze z domu wskaźnik baterii pozostalo okolo 20-25%. Po czym pogra 15 minut i sie wylacza :/ Brak baterii..

Tak to już jest. Z biegiem rozładowywania akumulatora wskaźnik procentowy spada coraz szybciej (szczególnie poniżej połowy).

 

 

 

 

Miałem tak samo - player nowy...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności