Skocz do zawartości

Sansa Clip+


Voter101

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

witam speców :)

 

jak dobrze, że poświęciłem dziś prawie 3h na czytanie o najlepszych odtwarzaczach mp3, bo z wielką dozą prawdopodobieństwa kupiłbym Creative'a ZEN Style M300.

do rzeczy:

 

z playera będę korzystał głównie (nie tylko) na siłowni. lubię motywować się jakimś konkretnym pier... w stylu AC/DC, dlatego chciałem się zapytać jak Sansa Clip+ wypada jeśli chodzi o głośność?

 

w dziesiątkach opinii/recenzji, które czytałem na jego temat spotkałem się w minusach, że jest cichy... parę dni temu zupełnie nieświadomy kupiłem w MM playera Sony (ten o "wielkości palca"), ale w czasie treningów okazał się zbyt cichy (słyszałem gadki dwóch ziomków stojących metr obok, może nie konkretne zdania, ale wiedziałem, że rozmawiają -> słuchawki dokanałowe oczywiście, wcześniej korzystałem ze starego Creative'a panny i nie było z tym problemu), dziś go oddałem. jak sprawa głośności w Clip+?

 

dziękuję za odpowiedź :)

pozdrawiam

 

edit/

ps. na Allegro jest Clip+ w dobrej cenie w wersji bez pudełka, jak to się ma do gwarancji, żadnych problemów przy ew. usterkach? jestem prawie pewien, że problemów nie ma, ale wolę się upewnić :) jakieś inne minusy przy kupowaniu wersji OEM?

Edytowane przez tribulusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokanałowe, Philips She, rzuć okiem jeszcze raz na mojego posta :)

 

poczytałem jeszcze trochę i mignęło mi info, że gdzieś w ustawieniach trzeba ustawić "USA" a nie "Europe", ponoć UE (?) tak dba o nasze uszy, że są limity głośności. mam nadzieję, że to rozwiążę sprawę i mogę już zamawiać swojego Clipa+ :)

 

przy okazji, gdyby ktoś mógł napisać w dwóch słowach czy i jakie są minusy kupowania wersji OEM to będę wdzięczny,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem Ci powyżej, że wcześniej korzystałem ze starego, 256mb Creative'a dziewczyny (wysypał się tydzień temu) i nie było problemu z izolacją (te same słuchawki, iPoda współlokatora też testowałem i było OK), problemy pojawiły się przy empeczy od Sony, ale to już rozdział zamknięty, bo dziś go oddałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie ;)

od 2 tyg. jestem szcześliwym posiadaczem Sansa Clip+, wszystko hula jak należy, nie mam zastrzeżeń

dziś w nocy zupgrade'owałem firmware do najnowszej wersji (bodaj 16.02.2012) i mam wrażenie, że player gra ciszej, czy to możliwe? wcześniej jak robiłem max głośność przy AC/DC Thunderstruck to nie dało się słuchać, a teraz na maksa gra tak w sam raz, a może i ciut za cicho. czy to moje schizy tylko i firmware nie ma tu nic do rzeczy?!

oczywiście przy ponownym włączeniu wybrałem w opcjach USA, a nie Europę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ;)

od 2 tyg. jestem szcześliwym posiadaczem Sansa Clip+, wszystko hula jak należy, nie mam zastrzeżeń

dziś w nocy zupgrade'owałem firmware do najnowszej wersji (bodaj 16.02.2012) i mam wrażenie, że player gra ciszej, czy to możliwe? (...)

 

gratuluję dobrego wyboru (odtwarzacza).

 

co do firmware - czym prędzej zainstaluj Rockboxa - wtedy dopiero poczujesz/zobaczysz/usłyszysz różnicę w stosunku to oryginalnego firmware SanDiska. nie mówię, że oryginalny firmware jest zły - po prostu Rockbox jest świetny - jest dopracowywany przez lata przez grupę entuzjastów. Equalizer w RBX (nie jestem fanem podkręcania, ale czasem po prostu trzeba) jest rewelacyjny jeżeli chodzi o możliwości i bije na głowę te w iPodach i Cowonach, odtwarzacz gra zdecydowanie głośniej niż na fabrycznym firmware, dostajesz super recorder (wykłady itp.) i całą furę gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, gry na clipie to watpliwa przyjemnosc. juz jak na moje oczy samo menu bylo tak nackane informacjami, ze trudno bylo sie polapac co jest gdzie.

moze jakby to byla gra typu kolko i krzyzyk.....takze gry na 1" wyswietlaczu maja na pewno watpliwa uzytecznosc.

 

a FW playera ma wplyw na glosnoc. to wlasnie FW okresla (steruje) moca wyjsciowa - ale jak jest w tym konrketnym przypadku @tribulusik to naprawde nie wiem. jesli to sa te same nagrania nie powinno tak byc. jesli inne - moze sa one po prostu nagrane ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy clip + rozszerzony kartą pamięci, rozdziela to co jest na karcie i we wbudowanej pamięci? Czy przy rockboxie to się zmienia? Chcę kupić clipa + 2 gb i rozszerzyć go do 10 gb, lecz obawiam się mulenia czy też rozdziału plików pomiędzy poszczególne pamięci. Czy opłaca się wgrać rockboxa, nie traci się przez to gwarancji? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crasch Każda karta microSD(HC) będzie dobra do Clipa+, kupuj po prostu w miarę markowe produkty. Klasa 4. w zupełności wystarczy, to nie telefon, żeby wymagał 10.

 

@levy441 Plusy i minusy(?) RB były już wielokrotnie poruszane na forum, w szczególności w tym dziale.

Odtwarzacz nie powinien mulić. Ja mam 4GB + 16GB karty klasy 4. pełnej flac, wszystko chodzi szybko i sprawnie.

Zarówno pod oryginalnym FW jak i RB nie ma podziału na pliki w pamięci odtwarzacza i karty. Trzeba wejść w sortowanie po folderach aby móc wybrać rodzaj pamięci.

 

Za wiki:

 

Klasa prędkości jest oficjalną jednostką pomiaru prędkości zapisu kart SD, zdefiniowaną przez stowarzyszenie producentów kart SD. Jedna klasa = 8 Mb/s. Poniżej przedstawiony jest aktualny wskaźnik prędkości kart:

 

klasa 2: 16 Mb/s (2 MB/s) - (najwolniejsza karta)

klasa 4: 32 Mb/s (4 MB/s)

klasa 6: 48 Mb/s (6 MB/s)

klasa 10: 80 Mb/s (10 MB/s) - (najszybsza karta)]

Edytowane przez BisQiK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Clip+ i do niego kartę 16gb. Używam głównie rockboxa. Żadnego mulenia nie zaobserwowałem. Wszystko chodzi tak jakbym tego sobie życzył. Całę muzykę mam na karcie, ale o ile pamiętam w bibliotece nie było żadnego rozdziału na oryginalnym FW od sansy jak i na RB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj odebrałem nowego clipa + 2gb. Pierwsze wrażenia- kto robił to opakowanie? Sklejone jak diabli i nie szło otworzyć bez ingerencji nożyczek. Mniejsza z tym, bo przecież nie kupowałem opakowania tylko odtwarzacz. Właśnie słucham sansy i spodziewałem się nieco lepszych wrażeń muzycznych :/ Czy zmiana słuchawek z zestawu na powiedzmy soundmagic pl11 poczyni dużą różnicę? Do tego słucham na prawie maxie głośności, a myślałem, że wybierając region: Ameryka Płn. zaplecze będzie spore. Czy to normalne, że jack od słuchawek nie wchodzi do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca. Jeśli nie wchodzi jakiś milimetr jacka to jest ok, ale jeśli więcej to nie, wtedy spróbuj wepchnąć na siłę (mówisz że gra cicho. Jeśli masz źle podpiętego jacka to bardzo prawdopodobne że to przez to). Miałem PL11 i wydaję mi się że do clipa to raczej one nie pasują, ale i tak na pewno są lepsze od stockowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności