Skocz do zawartości

Sansa Clip+


Voter101

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z clipem+,

moze juz ktoś już był omawiany lub rozwiązany, ale niestety moje umiejętności wyszukiwania zawiodły w tej kwestii.

 

otóż posiadam radio samochodowe z wejściem USB i niestety nie chce ono współpracować z clipem jako dyskiem wymiennym, a używanie clipa przez auxa mija się trochę z celem, więc jeżeli byłaby możliwość skonfigurowania clipa tak aby współpracował z radiem przez USB byłbym wdzięczny za poratowanie radą.

 

dodam, że wszystkie odtwarzac znajomych różnych producentów współpracowały z radiem bez problemu.

 

Radio to JVC KD-R412

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z clipem+,

moze juz ktoś już był omawiany lub rozwiązany, ale niestety moje umiejętności wyszukiwania zawiodły w tej kwestii.

 

otóż posiadam radio samochodowe z wejściem USB i niestety nie chce ono współpracować z clipem jako dyskiem wymiennym, a używanie clipa przez auxa mija się trochę z celem, więc jeżeli byłaby możliwość skonfigurowania clipa tak aby współpracował z radiem przez USB byłbym wdzięczny za poratowanie radą.

 

dodam, że wszystkie odtwarzac znajomych różnych producentów współpracowały z radiem bez problemu.

 

Radio to JVC KD-R412

Przełącz Clipa w ustawienia na tryb usb: MSC.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego zacząłem i niestety nie pomaga. Radio wyświetla jedynie komunikat "Reading", który nie skutkuje odczytaniem danych z clipa.

 

masz instrukcje od radja?? może ma jakieś ograniczenia, np. czyta do dwóch giga, albo do 300plikow, tak jest np u mnie w kinie domowym (inne trochę ograniczenia), to w radiu pewnie tez są ograniczenia. Albo przez przedłużacz nie idzie (kabel usb), lub folderow nie czyta tylko to co jest odrazu w środku na luzie. Tyle mi dogłowy przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

 

Jestem prawie zdecydowany na zakup clipa, ale mam kilka wątpliwości i liczę na Waszą pomoc :)

 

Czy karta bardzo muli? Bo nie wiem czy kupić wersje 8GB czy np 2GB+ karta 8GB. Kiedyś jak miałem sanse Express to po dodaniu karty odtwarzacz zacząl wyraźnie mulić, głównie przy uruchamianiu i aktualizowaniu bazy. Mogłby się ktoś wypowidzieć? :)

 

Czy philips she 9500 będą dobrze współgrały z clipem? Czy warto kupic sound magic (bodajże model pl 11)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy drodzy potrzebuję pomocy. Clip+ mi nie wstaje. Próbowałem resetu, podpinania do USB - nic nie działa, grajek się nie włącza, system go nie wykrywa. Mam postawionego RB, do tej pory nic takiego nie miało miejsca. WTF?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem, bateria jest w porządku. Spróbowałem reseta jeszcze raz i się udało. Grajek włączył się i przeszedł w tryb debugowania. Zacząłem przewijać listę, a po chwili wyskoczył 'PANIC'. Znowu nie reaguje na reset.

 

Edit:

 

Jest jakiś problem z zasilaniem. Bateria okazała się kompletnie wyładowana gdy go włączyłem. Po podpięciu do USB chwilę się ładuje, można podejrzeć w debugu napięcie na aku ale potem znowu dead.

 

 

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co Pasiasty.

 

W piątek odtwarzacz działał jeszcze bez zarzutu, tj. grał i miał pół baterii. Wczoraj próbowałem go włączyć i niestety nic. Cisza jak makiem zasiał. Raz tak do tej pory miałem, ale chyba zostawiłem go na noc i się po prostu rozładował.

 

Tym razem nawet po podłączeniu do USB, Windows wyrzuca mi błąd, że nie rozpoznano urządzenia. Odtwarzacz się nie ładuje, nie reaguje na przycisk włączenia. Miałem go na Rockboxie. Wiecie o co może chodzić?

 

Rozwiązane!

http://forums.sandisk.com/t5/Clip-Clip/Sansa-Clip-will-not-start-or-is-not-recognized-by-my-computer/m-p/139438#M28348

Edytowane przez lucasville
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem hard- reseta ale nie działa. To znaczy czasami działa ale w większości przypadków nie. Jeżeli już uda mi się go włączyć to pada po chwili, mimo podładowywania przez USB (na RB da się tylko ładować, system nie widzi flasha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko odnośnie eq w rb na sansie clip+

 

Ustawienie nr 1 eq (tak, dwa "paski" ustawione identycznie)

 

Precut -7,0dB

LS: +7dB 80Hz (30-130Hz) Q=0,8

PK1: +7dB 80Hz (30-130Hz) Q=0,8

PK2: +4dB 800Hz (400-1200Hz) Q=1

 

Przy takim ustawieniu pasmo 130-400Hz jest jakby martwe, nie ingeruje się w nie. Ma poziom 0dB? Dobrze rozumiem?

 

Więc dlaczego przy ustawianiu:

Precut -7,0dB

LS: +7dB 80Hz (30-130Hz) Q=0,8

PK1: 0dB 270Hz (135-405Hz) Q=1

PK2: +4dB 800Hz (400-1200Hz) Q=1

 

Dźwięk jest inny niż przy ustawieniu nr 1. Stopa jest wyraźnie mniej słyszalna na ust. nr 2 niż nr 1.

Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak się dzieje?

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem sanse clip + 8GB i mam problem z karta pamięci gdy podłaczam odtwarzacz pod komputer pamięć urzędzenia widzi normalnie, ale już przy karcie pamięci pisze 0bajtów i nic się nie da nagrać. Ma ktoś jakiś pomysł?

ps Próbowałem juz tryb MSC i lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem sanse clip + 8GB i mam problem z karta pamięci gdy podłaczam odtwarzacz pod komputer pamięć urzędzenia widzi normalnie, ale już przy karcie pamięci pisze 0bajtów i nic się nie da nagrać. Ma ktoś jakiś pomysł?

ps Próbowałem juz tryb MSC i lipa

 

Witam, a probowales wlozyc karte do czytnika w kompie , czy tez pokazuje 0 bajtow jak tak to moze sformatuj karte w urzadzeniu badz w kompie , tylko tyle moge pomoc w tym temacie , powodzenia .

 

PENDRAGON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam nowego odtwarzacza. Poprzednio używałem iPod'a Nano 4 generacji i słuchawek Creative EP-630 i byłem bardzo zadowolony z dżwięku. Początkowo wpadł mi w oko Cowon iAudio i9, ale cena jest dość wysoka. Ostatnio przeczytałem bardzo pozytywne recenzje Sansa Clip+ i zacząłem się nad nim zastanawiać. Moje pytanie brzmi: czy po moich pozytywnych doświadczeniach z iPodem, będę zadowolony z Sansa Clip+? A Może lepiej wziąć tego Cowona lub coś innego? Wspomnę, że piorytetem jest brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności