Skocz do zawartości

Sansa Clip+


Voter101

Rekomendowane odpowiedzi

na pixmani dają wszystko jak u producenta - pudelko, kabel, sluchawki i instrukcja. gratisowo ich smyczka :P ale czas oczekiwania roznie sie wydluza - ja na swoją czekalem 3tyg - tlumacze to swiatecznym zajobem, ale czytając komenty np z ceneo, to u nich normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zdecydowałem się na zakup Clipa, acz mam mały problem z doborem do niego słuchawek. Mianowicie zaczytując się w tematach dotyczących tego zagadnienia na forum, odkryłem iż jego moc może być nie wystarczająca dla co bardziej wymagających nauszników. W związku z tym chciałem zapytać na jaki szczegół z tabeli danych technicznych należałoby zwrócić uwagę podczas wyboru, żeby później nie zostać zaskoczonym przez słabe, z deka pijane nuty ;)

Na uwadze mam tylko nauszne konstrukcje o przyjemnym designie: pmx60/100 senheisera (z naciskiem na pierwszy z nich, z uwagi na miłą dla oka minimalistyczną formę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem, że te dołączone słuchawki nie są takie złe :) Ale chciałem poruszyć inną kwestię. Podobno klip w tej wersji jest "non-removable", jak pokazało noszenie playerka, jednak niekoniecznie... ;-) (i nie powiem, żeby mi się to jakoś szczególnie podobało...)

DSC_0002m.JPG

DSC_0003m.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał żeby można było sobie odczepiać klips... Zawsze to troche zaoszczędzonego miejsca w kieszeni. Możecie mi pomóc w wyborze nowych słuchawek? Kilka dni temu padła mi prawa ep-630. Słucham głownie rocka i metalu, a skoro na ep-630 mi pasował dźwięk to wychodzi na to ze jestem basolubem ;] A może po prostu nie spróbowałem czegoś innego? Myślałem o zakupie SM PL11 ale nie wiem jak będzie z tym basem, lubie kiedy gitary i perkusja mają niskie p...nięcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wyszedł nowy soft do Clip+

 

Podaję bezpośredni link do pliku z firmware, bo updader nie chce współpracować (update service not available):

http://mp3support.sandisk.com/firmware/clipplus/clipplus01.02.09.zip

 

Plik z oprogramowaniem należy rozpakować do głównego katalogu pamięci odtwarzacza.

Po odłączeniu urządzenia nowy soft natychmiast zacznie być instalowany.

 

Uwaga!!!

Przy pierwszym uruchomieniu Clipa+ po instalacji nowego firmware należy wybrać język interfejsu oraz region systemu. Nie polecam decydowania się na Europę, ponieważ wówczas stracimy możliwość ustawienia wysokiej głośności i player będzie grał 2 razy ciszej (ze względu na wymogi naszej kochanej unii, która postanowiła zadbać o słuch młodzieży). Ja wybrałem opcję "reszta świata (rest of world),

 

Na szczęście, w razie potrzeby, można bezproblemowo zreinstalować nowe oprogramowanie i np. zmienić region systemu. NIE DA SIĘ JEDNAK POWRÓCIĆ DO STAREJ WERSJI SOFTU, BO PLIK ZAWIERAJĄCY POPRZEDNIE OPROGRAMOWANIE NIE ZOSTAŁ UDOSTĘPNIONY.

 

Więcej o nowym oprogramowaniu w tym temacie:

http://forum.mp3store.pl/topic/59857-sansa-clip-firmware-update-010209/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kagel

Czym ci ten klips zawinil?:P Ja bez niego bym zyc nie mogl;)

 

Z tym, że ja nie zrobiłem tego specjalnie. Ba, ja nie zrobiłem tego. Ot, od jakiegoś czasu wydawało mi się, że puścił jeden zaczep, a potem jakoś sobie szedłem, słuchałem muzyki, w pewnym momencie patrzę - a tu player wisi, klips wpadł do kieszeni, a sprężynki nimo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo SM są tej samej jakości co reszta asortymentu więc musiały by być podróbkami samych siebie :)

Drogi KHRoNie, a byłeś Ty kiedykolwiek w posiadaniu słuchawek tej marki? Czy Twoje obiekcje związane są tylko z krajem producenta i utartymi opiniami o chińskich produktach, bo uwierz mi, jakość słuchawek SoundMAGIC niczym nie odbiega od wyrobów Sony czy Sennheiser.

 

Jeżeli byłbyś zainteresowany dalszą dyskusją, zapraszam na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wyszedł nowy soft do Clip+

 

Podaję bezpośredni link do pliku z firmware, bo updader nie chce współpracować (update service not available):

http://mp3support.sandisk.com/firmware/clipplus/clipplus01.02.09.zip

 

Plik z oprogramowaniem należy rozpakować do głównego katalogu pamięci odtwarzacza.

Po odłączeniu urządzenia nowy soft natychmiast zacznie być instalowany.

 

Uwaga!!!

Przy pierwszym uruchomieniu Clipa+ po instalacji nowego firmware należy wybrać język interfejsu oraz region systemu. Nie polecam decydowania się na Europę, ponieważ wówczas stracimy możliwość ustawienia wysokiej głośności i player będzie grał 2 razy ciszej (ze względu na wymogi naszej kochanej unii, która postanowiła zadbać o słuch młodzieży). Ja wybrałem opcję "reszta świata (rest of world),

 

Na szczęście, w razie potrzeby, można bezproblemowo zreinstalować nowe oprogramowanie i np. zmienić region systemu. NIE DA SIĘ JEDNAK POWRÓCIĆ DO STAREJ WERSJI SOFTU, BO PLIK ZAWIERAJĄCY POPRZEDNIE OPROGRAMOWANIE NIE ZOSTAŁ UDOSTĘPNIONY.

 

Więcej o nowym oprogramowaniu w tym temacie:

http://forum.mp3store.pl/topic/59857-sansa-clip-firmware-update-010209/

 

No dzieki, musialem znowu ustawiac equalizer wg. wlasnego upodobania;> a zmian wielkich nie ma... w sumie to tylko drobniutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wyszedł nowy soft do Clip+

 

Podaję bezpośredni link do pliku z firmware, bo updader nie chce współpracować (update service not available):

http://mp3support.sandisk.com/firmware/clipplus/clipplus01.02.09.zip

 

Plik z oprogramowaniem należy rozpakować do głównego katalogu pamięci odtwarzacza.

Po odłączeniu urządzenia nowy soft natychmiast zacznie być instalowany.

 

Uwaga!!!

Przy pierwszym uruchomieniu Clipa+ po instalacji nowego firmware należy wybrać język interfejsu oraz region systemu. Nie polecam decydowania się na Europę, ponieważ wówczas stracimy możliwość ustawienia wysokiej głośności i player będzie grał 2 razy ciszej (ze względu na wymogi naszej kochanej unii, która postanowiła zadbać o słuch młodzieży). Ja wybrałem opcję "reszta świata (rest of world),

 

Na szczęście, w razie potrzeby, można bezproblemowo zreinstalować nowe oprogramowanie i np. zmienić region systemu. NIE DA SIĘ JEDNAK POWRÓCIĆ DO STAREJ WERSJI SOFTU, BO PLIK ZAWIERAJĄCY POPRZEDNIE OPROGRAMOWANIE NIE ZOSTAŁ UDOSTĘPNIONY.

 

Więcej o nowym oprogramowaniu w tym temacie:

http://forum.mp3store.pl/topic/59857-sansa-clip-firmware-update-010209/

 

No dzieki, musialem znowu ustawiac equalizer wg. wlasnego upodobania;> a zmian wielkich nie ma... w sumie to tylko drobniutkie.

Jest jedna bardzo istotna zmiana, o której nie wspomnieli na stronie.

Z nowym oprogramowaniem wskaźnik stanu baterii zachowuje się bardziej adekwatnie do jej stanu - po całkowitym naładowaniu nie goni od początku do końca (jak gdyby bateria była rozładowana), tylko stoi zapełniony, a ponad to nie spada już tak szybko przy naładowaniu poniżej połowy.

 

Podobno algorytm obliczający stan naładowania baterii w poprzednim sofcie pochodził jeszcze ze starego Clipa (tego bez plusa), gdzie zamontowany był inny rodzaj akumulatora i to stąd te niedociągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem się bawić tą malutką zabaweczką o zdaje się całkiem sporym potencjale.

 

I nasunęło mi się kilka wątpliwości.

 

- czy można sformatować za pomocą komputera bez obawy że jakieś ważne pliki systemowe się skasują (mówię o opcji prawy klik i formatuj)?

- kwestia głośności ktoś już poruszył (ale niestety za późno przeczytałem i wybrałem region europa) niestety czasem jest za cicho;

muszę od początku instalować nowy soft, czy da się to jakoś obejść?

- ma wersję 8gb i po podłączeniu do dvd pojawia się napis że urządzenie nieobsługiwane; czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem się bawić tą malutką zabaweczką o zdaje się całkiem sporym potencjale.

 

I nasunęło mi się kilka wątpliwości.

 

- jak sformatować clipa+? można za pomocą menu bo jakoś nie mogę znaleźć? czy można też za pomocą komputera bez obawy że jakieś ważne pliki systemowe się skasują (mówię o opcji prawy klik i formatuj)?

- jak usunąć wgrane już od nowości poglądowe kawałki skoro w żadnym z folderów ich nie ma?

- kwestia głośności ktoś już poruszył (ale niestety za późno przeczytałem i wybrałem region europa) niestety czasem jest za cicho;

muszę od początku instalować nowy soft, czy da się to jakoś obejść?

- ma wersję 8gb i po podłączeniu do dvd pojawia się napis że urządzenie nieobsługiwane; czym to może być spowodowane?

 

1. Clipa sformatujesz z menu

2. Format usunie wszystko z pamięci

3. W menu masz reset do ustawień fabrycznych, po nim będziesz miał możliwość wyboru regionu

4. Zmień ustawienia dla usb w menu

 

Pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem się bawić tą malutką zabaweczką o zdaje się całkiem sporym potencjale.

 

I nasunęło mi się kilka wątpliwości.

 

- jak sformatować clipa+? można za pomocą menu bo jakoś nie mogę znaleźć? czy można też za pomocą komputera bez obawy że jakieś ważne pliki systemowe się skasują (mówię o opcji prawy klik i formatuj)?

- jak usunąć wgrane już od nowości poglądowe kawałki skoro w żadnym z folderów ich nie ma?

- kwestia głośności ktoś już poruszył (ale niestety za późno przeczytałem i wybrałem region europa) niestety czasem jest za cicho;

muszę od początku instalować nowy soft, czy da się to jakoś obejść?

- ma wersję 8gb i po podłączeniu do dvd pojawia się napis że urządzenie nieobsługiwane; czym to może być spowodowane?

Ad. 1. W Clipie+ jest kilka ukrytych plików systemowych. Można je zobaczyć usunąć - i tak się pojawią znowu. jednak znajduje się w nim jeszcze oprócz tego ok 200MB danych, których nie widać w żadnym menadżerze plików pod żadnymi ustawieniami. Z tego względu bałbym się formatować Clipa komputerem - opcja formatowania znajduje się w ustawieniach systemu Clipa. Formatowanie ustawa wszystko poza ustawieniami, zapamiętanymi stacjami radiowymi oraz godziną i datą.

 

Ad. 2. Nawet nie wiedziałem, że w niektórych egzemplarzach są wgrane jakieś MP3! W każdym razie jeśli są, a nie widać ich w komputerze to musiały być wgrane w innym trybie USB, niż używany przez Ciebie. W Clipie+ są dwa zasadnicze ustawienia USB. Jedno to MSC (wówczas player jest widziany jako normalny pendrive), a drugi tryb to MTP (gdzie player jest widziany jako urządzenie multimedialne w "moim komputerze". Można też ustawić automatyczny wybór, żeby Clip+ się połączał w MTP tylko wtedy, kiedy komputer go obsługuje (do obsługi MTP wymagany jest co najmniej Windows XP z zainstalowanym Windows Media Playerem 10 lub nowszym). Pliki nagrane w trybie MTP są niewidoczne w komputerze, jeśli odtwarzacz podłączymy w MSC i vice versa. Nie można połączyć się w dwóch trybach jednocześnie.

 

Kiedy w odtwarzaczu nawigujemy po folderach, pliki wgrane w systemie MTP są widoczne jak gdyby w katalogu o nazwie MTP. Oczywiście polecam wszystko z MTP usunąć i używać zawsze MSC, bo automatyczna synchronizacja danych z komputerem jaką oferuje MTP chyba się nie opłaca, skoro ten tryb jest obsługiwany tylko przez jedyny słuszny system operacyjny,

 

Ad. 3 Potwierdzam słowa przedmówcy - aby zmienić region mając już nowe oprogramowanie nie trzeba jednak go reinstalować, a wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne - sprawdzone przed chwilą.

 

Ad. 4. Zmień tryb USB na MSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności