Skocz do zawartości

Czy możliwe jest rekablowanie Creative Zen Aurvana?


chutch

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie tak jak w temacie. Mam nadzieję, że posta umieszczam we właściwym dziale. Zastrzegam, ze nie znam się na tym.

Słuchawki przerywają i muszę poruszac kablem, aby dzialaly - niestety tuż przy sluchawkach. Czekam na konstruktywna odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chciałbym zaryzykować, nawet jeżeli miałbym je stracić. :-) W takim razie szukam kogoś, kto mi to zrobi w Poznaniu. Acha.. no tak, jak mam znaleźć osobę która się tego podejmie? Napisać kolejnego posta? Na jakim forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, jeśli można.

W moim egzemplarzu zaczęły się dziać podobne sprawy. Już ich nie używam, ale jak jeszcze z nich korzystałem, to zauważyłem, że osłona kabla zaczyna wydostawać się z wnętrza jednego z boksów aurvan. Potrzebne mi będą za niedługo awaryjne słuchawki, więc pomyślałem, że może spróbuję naprawić zenki.

 

I teraz moje pytanie, a raczej 2 pytania: jakiego kabla użyć do rekablingu? Jak otworzyć te ustrojstwo, żebym potem mógł to złożyć?

 

Pozdro, Rytosław ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też się podepnę.

Mój egzemplarz musiałem wysłać na gwarę po 8 miesiącach intensywnego używania (i trzymaniu w kieszeni jeansów). Powód identyczny jak w poście wyżej. O dziwo, jednak odesłali mi nówki (starszą wersję, z napisem ZEN :angry: ).

Niestety, w listopadzie 2010 gwara się kończy. Co dalej ??

Zdecydowałem, że przed końcem gwary ponownie pójdą do wymiany, a następnie staną się "pancerne" - dodam oploty na kable i wtyk Neutrika.

Po przeczytaniu nowego arta na Labie http://pclab.pl/art38734.html ponownie zainteresowałem się recablingiem. Czy da się to jakoś zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie że nie jest to możliwe.... Ale ja próbowałem naprawić moje aurvany (kabel przy jednej słuchawce przestał działać) no i uszkodziłem je. Żeby się dostać do środka trzeba ja "otworzyć" czy to nożykiem do tapet, czy roztopić plastik lutownicą. Mi udało się tylko popsuć:)

Moja rada- sprzedać póki działają i kupić co innego, słuchawki i tak nie wart swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie słuchawek na nowe, gwarancja się odnawia. Ja tak miałem ze słuchawkami Sennheisera.

tiamat dobrze gada :) takie jest prawo. Tak jest z wszystkimi wymienianymi sprzętami / podzespołami. Oczywiście gwarant w prawie 100% sytuacji próbuje przekonać szanownego klienta, że tak nie jest ale niestety nie ma racji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio ? Jakoś nie zauważyłem takiego wpisu w jakichkolwiek warunkach gwarancji...

Jest jeszcze jedna nieścisłość - Creative daje gwarancję 1 rok (inf na stronie int.), a ja dostałem 2 lata. Jak to jest naprawdę ?

 

@Andrewek

Skoro sugerujesz ich sprzedaż, to jakie mógłbyś mi polecić ? Zależy mi na tym, żeby były to armatury, w cenie ok. 200-250zł.

Miałem wcześniej plan, żeby Aurvany wystarczyły mi jeszcze na jakieś 2 lata, a później zmienić je od razu na coś pokroju Westone'ów ES2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności