Skocz do zawartości

Synchronizacja albumów chronologicznie


carloss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dyskografie rolling stonesów i ustawiłem sobie w iTunes albumy chronologicznie, wpsiujac w informacjach date utworzenia itp. Wszystko fajnie, w cover flow sie wyswietla...jednak synchronizuje z nano i niestety albumy ( w obrębie wykonawcy) sa pomieszane. Klikalem juz chyba wszystko i nadal to samo...ma ktos jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roy

 

takie rozwiązanie nie przejdzie

 

@carloss

 

może tak:

 

zaznacz utwory z danego albumu, prawym, get info

 

tam na zakładce info widzisz nazwę albumu i datę wydania, załóżmy że "Jakaś nazwa albumu" i "2000"

 

zaś na zakładce sorting widzisz pole "sort album" - wpisz tam coś jak np. "2000 Jakaś nazwa albumu"

 

i wtedy album w obrębie danego wykonawcy sortowany będzie według tej drugiej nazwy... teoretycznie, bo jeszcze nie sprawdzałem, sam mam podobny problem i na dniach miałem się zabrać za próbę jego rozwiązania, bo mnie też irytuje słuchanie dyskografii w przypadkowej (alfabetycznej) kolejności...

 

[edit]

 

sprawdzone, działa :)

 

oczywiście można zrobić to "z automatu" przy pomocy foobara2000

 

jest jednak jedna podstawowa wada tego rozwiązania - potem już nigdy nie ułożych tych albumó alfabetycznie (niezależnie czy w iTunes czy na iPodzie) - roku wydania na początku nazwy nie będzie nigdy widać, ale zawsze będzie brana pod uwagę przy sortowaniu (nawet jeśli wybierzesz listę wszystkich albumów, a nie tylko danego wykonawcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na ajfonie - na ajfonie działa

 

ale nie używam automatycznej synchronizacji, tylko ręczną

 

[edit]

 

dowiedziałem się dwóch rzeczy

 

- po pierwsze sposób ten działa tylko na odtwarzaczach które mają uaktualniony firmware

 

- po drugie w polu "sort" nie można wpisać samej daty, tylko np. datę i nazwę bo wtedy faktycznie pomiesza albumy wydane w tym samym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. działa. pozostaje tylko kwestia ze to zmudne zajecie jest. zwlaszcza jak ma sie same dyskografie...

 

- po drugie w polu "sort" nie można wpisać samej daty, tylko np. datę i nazwę bo wtedy faktycznie pomiesza albumy wydane w tym samym roku

 

tak ale jesli 2 albumy zostaly wydane w tym samym roku i wpiszemy ich tytuły to ulozy je alfabetycznie wiec trzeba troche kombinowac przy wpisywaniu:/

 

Tak czy siak dziekuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dwa są z tego samego roku to na jakiej podstawie (po samym roku) ktoś (nawet człowiek) miałby wykombinować który wyszedł najpierw? :)

 

a jeśli to wiesz, to zamiast:

 

2000 Jakiś album

2000 Inny album

 

wpisz:

 

2000 1 Jakiś album

2000 2 Inny album

 

i sprawa sortowania albumów z tego samego roku "załatwiona"

 

 

 

i jeszcze coś - jeśli ten sposób sortowania z jakiegoś powodu Ci się nie spodoba, to nie ma żadnego "jeszcze innego" sposobu... możesz wtedy wrócić do standardowego sortowania alfabetycznego, albo zrobić dla każdego wykonawcy playlistę z albumami ułożonymi chronologicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności