Skocz do zawartości

iPod Classic 80 Gb PROBLEM z utworami


marecki ebm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam iPoda Classic 80 Gigabajtów. Od niedawna mam następujący problem: Niektóre płyty w trakcie odtwarzania na iPodzie są błędnie czytane. Utwory nie są odtwarzane, przeskakują do kolejnych. I tak, albo cała płyta nie jest odczytywana, albo kilka utworów przeskakuje, proces zatrzymuje się, gdy odtwarzacz trafi na 'działającą' mp3. Robiłem już restore przez iTunes, próbowałem wrzucić te same płyty z innych źródeł (żeby wykluczyć uszkodzenie samych utworów), nic nie pomaga. Co ciekawe, te same utwory przez iTunes działają bez zarzutu, choć są grane z dysku iPoda. Problem pojawia się tylko przy próbie ich odtworzenia przed iPoda.

A, postąpiłem też wedle instrukcji z tego forum, mówiącej o menu diagnostycznym i i sprawdzaniu Pending Sectors, czyli badsectorów. Wartość jest prawidłowa, równa 0.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, te same utwory przez iTunes działają bez zarzutu, choć są grane z dysku iPoda

 

nie są grane z dysku iPoda tylko z bazy plików komputera. Nawet jak podłaczony jest iPod to on tylko pokazuje swoją biblioteke a plik i tak grany jest z komputera.

 

Weź przykładowo uszkodzony utwór i przekonwetuj go na mp3 o mniejszym bit rate w jakimś programie i powiedz czy kłopot odtworzenia tego pliku dalej wystepuje.

 

Napisz tez co sie dzieje jak wybierzesz plik ręcznie. Czy iPod się zawiesza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś w MP3 nie VBR? miałem keidyś taki tajemny problem z paroma zripowanymi płytami w VBR na iRiverze T30, urywał utwór na jakieś pół minuty przed końcem. Jeśli masz manualne zarządzanie ipodem, to możesz spróbować odtworzyć piosenkę komputerem z dysku ipoda - otwórz itunes, wejdź w kolumnie z lewej w iPoda i wybierz plik do odtwarzania - muzyka wtedy leci z dysku ipoda, nie komputera, przydatne gdy chcesz odtworzyć swoją muzykę na cudzym komputerze -w ten sposób wykluczysz uszkodzenie dysku, możliwe że SMART nie raportuje prawidłowo stanu urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś w MP3 nie VBR? miałem keidyś taki tajemny problem z paroma zripowanymi płytami w VBR na iRiverze T30, urywał utwór na jakieś pół minuty przed końcem. Jeśli masz manualne zarządzanie ipodem, to możesz spróbować odtworzyć piosenkę komputerem z dysku ipoda - otwórz itunes, wejdź w kolumnie z lewej w iPoda i wybierz plik do odtwarzania - muzyka wtedy leci z dysku ipoda, nie komputera, przydatne gdy chcesz odtworzyć swoją muzykę na cudzym komputerze -w ten sposób wykluczysz uszkodzenie dysku, możliwe że SMART nie raportuje prawidłowo stanu urządzenia

 

Pliki odtwarzane przez iTunes z dysku iPoda działają bez zarzutu, problem pojawia się tylko w odtwarzaniu urządzeniem. Wadliwa muzyka jest w formacie mp3. Nie wiem czy konwersja plików na niższe bitrate coś zmieni, jak pisałem ściągałem uszkodzone piosenki z różnych dodatkowych źródeł i wciąż te same z nich nie były odtwarzane prawidłowo. Co robić?

ps ręcznie przez program, czy iPoda? Sprecyzuj, proszę, o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zacznijcie kupować muzykę, a nie będziecie mieli takich problemów.

 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, a nie prostowanie mojego kręgosłupa moralnego:)

Tak się składa bowiem, że utwory, o których mowa, są przekonwertowane na mp3 z moich oryginalnych płyt i dopiero potem wrzucone na iPoda. "Ściągnąłem z innych źródeł", by wykluczyć uszkodzenie konkretnych plików muzycznych.

Koniec offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, a nie prostowanie mojego kręgosłupa moralnego:)

Tak się składa bowiem, że utwory, o których mowa, są przekonwertowane na mp3 z moich oryginalnych płyt i dopiero potem wrzucone na iPoda. "Ściągnąłem z innych źródeł", by wykluczyć uszkodzenie konkretnych plików muzycznych.

Koniec offtopa.

 

Przeczytałeś mój post ? Zrób po kroku o co prosiłem i powiedz jakie dalej objawy występują i koniecznie spróbuj pobrać ten sam utwór z netu i na 3 utworach. Uszkodzonym twoim, przekonwertowanym twoim, i utworem z netu (koniecznie tym samym) powiedz które działają i dopiero wtedy bedziemy mogli zacząć działać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem 3 rzeczy ktore powinienes zrobic

 

1. ustawic ipoda na reczne zarzadzanie zawartoscia, otworzyc go w itunes w kolumnie z lewej a nastepnie wyszukac piosenke po prawej i odtworzyc - zobaczysz ze w przeciwienstwie do sytuacji gdy masz automatyczna synchronizacje, piosenki nie beda "wyblakle" - bedzie mozna na nie kliknac i je odtworzyc. Jak rozumiem te czesc masz za soba

 

2. jesli piosenki odtwarzaja sie na komputerze a iPod dalej nie moze sobie z nimi poradzic, spróbuj je usunąć i zripować je w jakimkolwiek formacie CBR - sprawdz czy działają.

 

3. jesli dalej nie działa, to jest trzecia możliwość - czasem iPod nie lubi piosenek z uszkodzonymi tagami - dość częste w wypadku używania niektórych programów do ripowania, oraz muzyki śćiąganej z netu, za pomocą mp3tag uzupełnij tagi od nowa i wszystko powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie kodek ktorego uzyles w jakis poryty sposob obsluguje VBR - sprobuj nastepnym razem z najnowszym LAME albo ripuj do AAC - VBR200kbps jest juz calkiem sensowne jakosciowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności