Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Beyerdynamic DT150


Kfazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma szans, że Meridian wysteruje DT-150. To jest tylko DAC. Beyery potrzebują czegoś mocnego prądowo, szukaj do nich wzmacniacza przynajmniej z zasilaniem symetrycznym +-12V, zapomnij o wszelkich wynalazkach zasilanych ze zwykłych sieciówek 12-15V. Ja za swoje dałem 129 EUR + 20 EUR za przesyłkę. 14 miesięcy temu to była sporo tańsza opcja niż kupno w jakimkolwiek polskim sklepie.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, że Meridian wysteruje DT-150. To jest tylko DAC. Beyery potrzebują czegoś mocnego prądowo, szukaj do nich wzmacniacza przynajmniej z zasilaniem symetrycznym +-12V, zapomnij o wszelkich wynalazkach zasilanych ze zwykłych sieciówek 12-15V. Ja za swoje dałem 129 EUR + 20 EUR za przesyłkę. 14 miesięcy temu to była sporo tańsza opcja niż kupno w jakimkolwiek polskim sklepie.

To jesr dac/amp i to ponoć bardzo dobry amp;)

w sieci krąży zdjęcie gdzie do meridiana bezpośrednio podłączone były hd600:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PENDRAGON - moje beyerki mają równo 14 miesięcy i pady wyglądają bardzo dobrze chociaż na jednym z nich widzę już tendencję do niszczenia się, pewnie za kilka miesięcy zaczną się problemy i w sumie po 2 latach będę musiał kupić nowe pady. Jestem w stanie odżałować co 2 lata na padziochy bo słuchawki są tego warte, ewentualnie można na nie założyć welury z DT-100 ale ja nie będę chyba ryzykował.

 

Co do trwałości to po 8 miesiącach zaczęła mi przerywać słuchawka, dopiero tydzień temu się za to zabrałem (przez ten czas i tak wygrzewałem TS-671), przyczyną był kabelek we wtyczce, 2min i naprawione. Swoją drogą - kable są bardzo cieniutkie, 3 sztuki więc masa wspólna. Podejrzewam, że dobry rekabling, wytłumienie i zrobienie drewnianych muszli zrobi z tych słuchawek potwory, ale ja się cieszę z tego co mam :)

 

Poniżej fotki 14 miesięcznych padów:

beyery1.jpg

 

beyery2.jpg

Heh ..a no wlasnie, dlatego caly czas sie wstrzymuje z ponownym ich zakupem ;). U Ciebie pekaja, a u mnie rozkleily sie calkowicie, co do padow "welurowych" a tak naprawde trykotowych z DT100,

to zmiana wychodzi na gorsze. Raz, ze sa duzo plytsze, a dwa dzwiek odchudzony i ogolnie robi sie balagan, nie polecam.

 

Jesli chodzi o transformacje DT150, czyli obudowy drewniane, rekabling i najlepiej calkowicie inny palak, to ostatnio caly czas chodzi mi po glowie, i tutaj umiejetniosci kolegi Michauczok beda potrzebne :).

Koszt sluchawek niewielki w stosunku do ich mozliwosci, takze ...jest o czym myslec :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy można skutecznie zabezpieczyć te pady jakimś preparatem do skóry.

 

Mi się śnią muszle z brzostownicy japońskiej jak w R-10, podobno najlepszy gatunek na muszle :P

 

Schodząc na ziemię - robił ktoś swoim DT-150 porządny rekabling?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie - to są świetne pady. Żadne inne słuchawki nie są dla mnie tak wygodne jak DT-150. Nawet wielkie TS-671 mają niewygodne nauszniki, po kilku godzinach czuję je na małżowinach, pady w DT-150 nie dotykają małżowin. Gdyby zachować ich kształt i wymiary ale zmienić rodzaj materiału - jestem za. Dla mnie wydatek na nowe pady raz na dwa lata jest uzasadniony wspaniałym dźwiękiem. Ludzie kupują pianki comply i jakoś nie narzekają na ich wymianę po czasie :)

 

Swoją drogą z chęcią bym zrobił test porównawczy z DT-990, sennheisery HD600/HD650 nie pokazały nic na tle DT-150 (moim zdaniem), nie rozumiem ich ceny ;)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, dla mnie są mega wygodne. HD600/HD650 nie były takie komfortowe dla mnie, TS-671 tym bardziej. Z pamięci mogę przywołać tylko jedna parę, która była idealna pod względem wygody - HD555, ale sprzedałem je lata temu, nie mam bezpośredniego porównania. Co do wygody to każdy jest inny, ja nie czuję DT-150 na głowie, jedynie uszy trochę cieplejsze są :)

 

Co do użytku studyjnego - lepiej wymieniać pady na niezniszczalnych słuchawkach co roku niż w najgorszym momencie zostać bez słuchawek. Ja o swoje bardzo dbam więc ich nie narażam na nic, ale pady chyba ze starości po prostu się zniszczą.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poniedziałek/wtorek powinny dojść Dt150, ciekaw jestem jak wysteruje je HM-802 z kartą minibox, która jest bardzo mocna...

 

Może nie być w 100% wystarczający, jeżeli chodzi o natężenie prądu to w tej karcie minibox siedzą mocne op-ampy, ale jakim napięciem to wszystko jest zasilane? Raczej zbyt niskim żeby rozbujać na maxa DT-150. Głośno będzie ale obawiam się, że np. kontrola basu może trochę kuleć. Daj znać jak to zagra, mam nadzieję, że się mylę i słuchawki Ci się spodobają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poniedziałek/wtorek powinny dojść Dt150, ciekaw jestem jak wysteruje je HM-802 z kartą minibox, która jest bardzo mocna...

Może nie być w 100% wystarczający, jeżeli chodzi o natężenie prądu to w tej karcie minibox siedzą mocne op-ampy, ale jakim napięciem to wszystko jest zasilane? Raczej zbyt niskim żeby rozbujać na maxa DT-150. Głośno będzie ale obawiam się, że np. kontrola basu może trochę kuleć. Daj znać jak to zagra, mam nadzieję, że się mylę i słuchawki Ci się spodobają ;)

Mam też tor stacjonarny, ale szukam zamkniętych, które zagrają z Himana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poniedziałek/wtorek powinny dojść Dt150, ciekaw jestem jak wysteruje je HM-802 z kartą minibox, która jest bardzo mocna...

 

Jakby co, to jestem pierwszy w kolejce do odkupienia ;)
Mnie uprzedził... ;)

Kurde, nie chce ich. Nienawidzę słuchawek, którym co rok, dwa, trzeba wymieniać pady! /hd650/hd600/dt150/ dla mnie to kpina jest. Bojkotuje. Gdyby nie to , dawno byłyby moje.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam też tor stacjonarny, ale szukam zamkniętych, które zagrają z Himana.

 

Myślę, że lipy nie będzie i tak.

 

 

 

Mnie uprzedził... ;)
Kurde, nie chce ich. Nienawidzę słuchawek, którym co rok, dwa, trzeba wymieniać pady! /hd650/hd600/dt150/ dla mnie to kpina jest. Bojkotuje. Gdyby nie to , dawno byłyby moje.

 

Zawsze po 2 latach możesz opchnąć na allegro za 300-350 zł jako używki bez padów, schodzą w tej cenie od ręki;) Zresztą podobno pasują do nich pady od Alphadogów i HM5 oraz inne. Jak moje się zniszczą to kupię...kolejne, oryginalne pady do DT-150 ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poniedziałek/wtorek powinny dojść Dt150, ciekaw jestem jak wysteruje je HM-802 z kartą minibox, która jest bardzo mocna...

Może nie być w 100% wystarczający, jeżeli chodzi o natężenie prądu to w tej karcie minibox siedzą mocne op-ampy, ale jakim napięciem to wszystko jest zasilane? Raczej zbyt niskim żeby rozbujać na maxa DT-150. Głośno będzie ale obawiam się, że np. kontrola basu może trochę kuleć. Daj znać jak to zagra, mam nadzieję, że się mylę i słuchawki Ci się spodobają ;)

Mam też tor stacjonarny, ale szukam zamkniętych, które zagrają z Himana.

 

Ja też szukam, szukam i szukam... Te raczej z ruchomego to nie pójdą, nawet jeśli będą głośne, nie sądzę, żeby były napędzone.

 

Póki co z HK lecą do mnie HM5, zobaczymy.

 

DT150 to pod jakiś mały tor stacjonarny, myślę nad nimi jako nauszniki do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu jakiś porządny ruch się zrobił koło DT-150, to są świetne, transparentne sluchawki. Bez bardzo dobrego ampa ani rusz. Dla mnie były tylko nieznacznie gorsze od modyfikowanych Yamah YH-100, choć nie we wszystkim. Dla mnie najlepsze zamknięte to zdecydowanie DT150 (napędzane u mnie niegdyś zbalansowanym torem). W tym zestawieniu pogoniły niezłe otwarte jak Grado RS1i w dobrym też torze. Obawiam się że portable to nie do końca dla nich ;)

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak - jeżeli ktoś chce używać DT-150 jako portable to potrzebny jest do tego osobny wzmacniacz, i nie jakaś pierdziawka tylko coś z porządnym zasilaniem. Najłatwiej zrobić to samemu.

Ja bym celował w 4 baterie 9V na zasilaniu, aby uzyskać +-18V i do tego po taniości kostka JRC4556 - wystarczająca moc na wyjściu, wytrzymuje akurat do +-18V na luzie. Stabilizatory nie są potrzebne ale niestety trzeba uważać na rozładowanie baterii. Bezpieczniejsza opcja to dzielnik napięcia na 2 rezystorach jak w CMOY. Potencjometr nie potrzebny - regulacja głośności na playerze. To spokojnie rozbuja DT-150, co do jakości to wszystko zależy od użytych elementów, JRC4556 na bateriach dobrze współgra z DT-150, magii nie ma ale jest poprawność i nic nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję efekt dzisiejszej dyskusji w Fanklubie, każdy chce sprawdzić jak to naprawdę z nimi jest. Chociaż już od jakiegoś czasu ludzie się nimi interesowali. Zwłaszcza sztukami za 300zł w komisie.

Co do padów, to uważam że wymiana padów co rok za 80-100zł w słuchawkach za 550zł grających jak za 1000zł (pi razy oko, taka pokrętna matematyka mi wyszła) to nie jest duży wydatek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję efekt dzisiejszej dyskusji w Fanklubie, każdy chce sprawdzić jak to naprawdę z nimi jest. Chociaż już od jakiegoś czasu ludzie się nimi interesowali. Zwłaszcza sztukami za 300zł w komisie.

Co do padów, to uważam że wymiana padów co rok za 80-100zł w słuchawkach za 550zł grających jak za 1000zł (pi razy oko, taka pokrętna matematyka mi wyszła) to nie jest duży wydatek ;)

 

Efekt hypu na DT-150 byłby następujący:

 

1. 20 osób kupuje DT-150

2. 15 osób podłącza je pod "kartofla"

3. w ciągu miesiąca 15 sztuk beyerów pojawia się w komisie ;)

4. średnio pochlebne opinie na temat DT-150 ze strony osób z punktu nr 2.

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności