Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT150


Kfazzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
17 godzin temu, patmal napisał:

Słuchał kto po balansie dt150 da się? 

Da się, ale trzeba przerobić kabel.

Osobiście nie słuchałem, bo nie mam zbalansowanego wzmaka, a DT150 to jedynie, te które ludzie mi przyślą do zrobienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Kolegów,

Tak ostatnio mi chodzą po głowie DT 150. Mam Senki HD 600 które są ok lubię sobie na nich posłuchać jazzu, wokali. Mają b.dobrą średnice i miłą dla ucha krystaliczą górę. Zastanawiam się nad drugą parą jako uzupełnienie do elektroniki jakiś dobry dance, house oraz do rapu no i trochę popu. 600 do wokali i instrumentów to strzał w 10 ale tam gdzie trzeba trochę więcej basu i zadziora nie do końca się sprawdzają. Chce je sobie zostawić ale dodatkowo dobrać jakąś drugą parę do w/w celów bez szaleństw zakres cenowy na poziome dt 150. Z tego co czytam już parę ładnych dni to 150 mają basu pod dostatkiem fajną średnicę i delikatną górę. Lubie mocny bas z dobrym drivem który nie zalewa średnicy, pełną średnice i szczegółową górę która nie rozwala bębenków ostrością . Myślicie że 150 nadążą w elektronice ? Nie będą przymulać ?. Słuchawki pędzę z bursona playmate wersja vivd czyli grająca najszybciej bez dodatkowego ciepła za to szczegółowo i z dużą przestrzenią ( w środku 4 opampy vivd :) ). Trochę się boję ze jak wezmę 150 to będzie przepaść między nimi a HD 600 tzn będzie dużo basu ale cała reszta będzie o wiele gorsza..Czy moje obawy są uzasadnione ? Wiem najlepiej osłuchać ale to dla mnie kawał drogi do zrobienia.. Tak podsumowując potrzebuje drugą parę jako uzupełnienie z mocnym zwinnym basem, mocnym powerem, detaliczną średnica i nie za ostrą górą ale taka która niesie smaczki. Czy waszym zdaniem warto skłonić się ku 150 w takiej sytuacji ?

Edytowane przez Tomaszbp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli ktoś posiada Aune x7s i DT150 to polecam podpiąć je pod XLR.
Lepsza kontrola basu, głębia i separacja. Dźwięk sprawia wrażenie masywniejszego i lepiej hmm... ułożonego, nie ma takiego chaosu jak po jacku.
Wszystko to sprawia, że można długo i bez zmęczenia słuchać muzyki w porównaniu do tego co jest na wyjściu jack.
Słucham tak podpiętych bajerów od blisko roku (wcześniej po jacku półtora roku). Kilka razy porównywałem i zawsze miałem te same odczucia. Aune mam ustawione na najniższy gain. Próbowałem wszystkie ustawienia gainu i najniższy mi najbardziej odpowiada. Także DT150 i x7s jak dla mnie tylko po XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Klubowiczów.

Krótko - z moim torem lampowym to jak  miód dla misia. Cainha-1a mk2 to koloryzujący, jasny, szybki i mocny wzmacniacz więc nie ma buły . Na hybrydzie i tranzystorze nie ma takich emocji, lecz narzekać nie ma na co , po prostu gra to bardziej naturalnie.  Dla basu ważne jest dobre "przyklejenie" do głowy .Wręcz można poczuć bas - dziwne uczucie jak słuchawki pracują  na polikach ( pompowanie). Słuchawki bardzo wygodne, gdyby nie to, że robi się za ciepło w uszy to  można by ich nie ściągać z głowy. Na bezludną wyspę zabieram DT150 z torem lampowym. Powoli dorastam do pozbycia się ATH-AD900x - u mnie grają w 70-80%-tach podobnie jak HE400i.

       

 

  

        

Edytowane przez Mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mario1969 napisał:

Witam Klubowiczów.

Krótko - z moim torem lampowym to jak  miód dla misia. Cainha-1a mk2 to koloryzujący, jasny, szybki i mocny wzmacniacz więc nie ma buły . Na hybrydzie i tranzystorze nie ma takich emocji, lecz narzekać nie ma na co , po prostu gra to bardziej naturalnie.  Dla basu ważne jest dobre "przyklejenie" do głowy .Wręcz można poczuć bas - dziwne uczucie jak słuchawki pracują  na polikach ( pompowanie). Słuchawki bardzo wygodne, gdyby nie to, że robi się za ciepło w uszy to  można by ich nie ściągać z głowy. Na bezludną wyspę zabieram DT150 z torem lampowym. Powoli dorastam do pozbycia się ATH-AD900x - u mnie grają w 70-80%-tach podobnie jak HE400i.

       

 

  

        

Tak z ciekawości, na jakich tranzystorach ich słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Forumowicze, pomocy! :DNabyłem niedawno DT-150 ponieważ chciałem coś z mocnym basem. Przyszły do mnie na welurach, wrzucam na głowę... gdzie ten bas? Zmieniam pady na skórkowe, nastąpiła pewna poprawa ale żeby były subwooferami (takie określenia wobec tych słuchawek się przewijają na forach) to nie. Dodam że pady skórkowe wyglądają na nieużywane i są dosyć twarde. Trzeba poczekać żeby się ugniotły? Gdy dociskam rękoma muszle do uszu to bas się poprawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, soulreaver napisał:

Przyszły do mnie na welurach, wrzucam na głowę... gdzie ten bas? Zmieniam pady na skórkowe, nastąpiła pewna poprawa ale żeby były subwooferami (takie określenia wobec tych słuchawek się przewijają na forach) to nie

Cóż, witaj w prawdziwym świecie :P. DT150 to nie są mózgotrzepy. Najnormalniejszy w świecie, zwyczajny, bas i nic więcej. A po xlr na aune x7s odczuwalnie robi się go jeszcze mniej.
Dla mnie to nawet takie CAL! mają więcej basu. Możliwe, że to tylko wrażenie, przez ten ich bułowaty bas. Takie d5200/d7200 jak na mój gust też mocniej łupią basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT150 mają mocny bas, tylko wydajny wzmacniacz do nich jest potrzebny.

 

Ps.

Welury na pewno nie pomogą w uzyskaniu subwoofer'owego basu. ;)

 

Ps.2

A jak szukasz konkretnego grzmotu, to Skullcandy Crusher Wireless, efekt subwoofer'a murowany, a nawet więcej. :D Jakość dźwięku (jak na BT!) co najmniej satysfakcjonująca.

 

Ps.3

Są jeszcze AH-D600 i 7100, łatwe w napędzeniu i dobrze masują.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, pomocy! . Nabyłem niedawno DT-150 ponieważ chciałem coś z mocnym basem. Przyszły do mnie na welurach, wrzucam na głowę... gdzie ten bas? Zmieniam pady na skórkowe, nastąpiła pewna poprawa ale żeby były subwooferami (takie określenia wobec tych słuchawek się przewijają na forach) to nie. Dodam że pady skórkowe wyglądają na nieużywane i są dosyć twarde. Trzeba poczekać żeby się ugniotły? Gdy dociskam rękoma muszle do uszu to bas się poprawia. 
DT-150 grają najlepiej na skóropodobnych padach które są już mocno "rozklapciałe" i jeszcze rozszczelnione ;) Trzeba poczekać tak z 10 lat i będzie git ;) Porównywałem tak kiedyś mocno zmęczony życiem stary egzemplarz z nówką i oprócz samego wygrzania właśnie pady były kluczowe.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@neonlight Wydajny wzmacniacz czyli jaki? 

 

Mój wzmacniacz ma następującą moc:

 

Max. output level:  

 > 18.8 Veff in 600 ohms = 590 mW
> 13.8 Veff in 100 ohms = 1900 mW
> 10.7 Veff in 50 ohms = 2300 mW
> 7.8 Veff in 50 ohms = 1900 mW
> 3.7 Veff in 16 ohms = 410 mW

 

DT-150 przyjmują maksymalnie 100 mW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2019 o 09:59, szwagiero napisał:

D600 to pomyłka Denona i nikomu bym ich nie polecał.

Heh.. sześćsetek akurt nie słuchałem, sugerowałem się opiniami z tego forum i z zachodnich, gdzie twierdzono, iż  D600 to praktycznie to samo, co D7100 i nie opłaca się dokładać do droższego modelu. Ale wiadomo, jak się na własne  uszy człowiek nie przekona, to nie będzie wiedział, kto ma rację. ;)

 

W dniu 13.09.2019 o 21:22, soulreaver napisał:

@neonlight Wydajny wzmacniacz czyli jaki? 

 

Mój wzmacniacz ma następującą moc:

 

Max. output level:  

 > 18.8 Veff in 600 ohms = 590 mW
> 13.8 Veff in 100 ohms = 1900 mW
> 10.7 Veff in 50 ohms = 2300 mW
> 7.8 Veff in 50 ohms = 1900 mW
> 3.7 Veff in 16 ohms = 410 mW

 

DT-150 przyjmują maksymalnie 100 mW

Wydajny, czyli taki, jakim obecnie dysponujesz, a odnośnie tych max  100mW,  to proponuję podłączyć DT150 pod wzmacniacz o takiej mocy i zobaczymy, czy je pociągnie. :D Już teraz idę o zakład,  że nie da rady. DT150 są bardzo wymagające i tyle, byle klocek ich poprawnie nie wysteruje. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności