Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Grado GR8


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

hmm ciekawe kto to produkuje, ktos widzi jakies podobienstwa? troche zalatuje denonami, co by na fostera wskazywało, troche tez jvc zajezdzaja niektorymi.. ciekawe, ciekawe... chociaz znowu ten armaturowy przetwornik zabija fostera odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producenci podrobek juz sie ciesza:)

 

Swoja droga interesujace jak Grado nagle przerzucil sie na rynek 'iPodowy" - iGrado, teraz IEMy hohoho - nie sama legenda wszak czlowiek zyje:)

 

No to tylko czekac az Grado Fan je sprowadzi a Piotr Ryka zrecenzuje :)

 

A teraz bez jaj - - one sa naprawde ciekawe ale kto je im robi? Chyba nie male (?) meksykanskie paluszki. A moze zamiast iPodowych pchelek by dac tak pracownicy chociaz IEMa panie Grado? :P

 

Niemniej musze stwierdzic ze te nizsze modele Grado prezentuja naprawde dobra jakosc/cena wiec...kto wie moze beda dobre aczkolwiek sa i tak drozsze od iGrado. Mi osobiscie nieco przypominaja Crossy, ktore mnie denerwowaly swoim psuciem wiec wolalem postawic na zaufane marki Sony, AKG czy Shure ktore bubli (za malymi wyjatkami) nie robia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja reakcja: :lol: hahahahahahaha....

Ciekawe ciekawe nie powiem, i toż to ma przetwornik armaturowy! buhahaha. Za tę cenę chyba wysiadam z budżetem :P żeby je przetestować.

No no grado na rynku IEE, wydaje mi się że będą się sprzedawały tylko ze względu na napis grado, a nie ze względu na walory dźwiękowe... Mimo wszystko miejmy nadzieje że ich dźwięk będzie jednak na miarę grado czyli GR8 ;)

 

Impedancja 120 Ohmów... dziękuję. Grado zrobiło słuchawki do których trzeba nosić w kieszeni ra1 :P

 

There's two models coming out, one's $89.99 and this the GR8 is $299.99....

Grado zabroniło wysyłki poza USA... poczekamy z pol roku zanim będą w Polsce hahahaha

I bet they sound moar awesome than JH13

Ja też się zakładam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado zabroniło wysyłki poza USA... poczekamy z pol roku zanim będą w Polsce hahahaha

 

Bron Boze zeby sie taka technologia znalazla w niepowołanych rączkach. Mysle ze tu chodzi o problem typu, europejczycy, azjaci slysza inaczej, wiec ich opinie beda nie miarodajne, wyslemy im za pół roku jak juz barany z usa zakupią i beda pisac recki porfelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ciekawy ich porównania do Audeo, strasznie jestem ciekawy. Bo same Audeo posiadają barwę przypominającą grado. Mimo wszystko to wszystko wygląda na rebrand. Myślę że warte zainteresowania okażą się iGi za 89 baksów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grado has restricted international shipments on all of their earphones. Unfortunately, we are not allowed to ship this product outside of the United States
  • 120 Ohmów
  • Cena

 

 

Jest tyle powodów, by kochać nowe produkty Grado <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze sklepy z USA maja oficjalnie zakaz sprzedazy produktow Grado do krajow za granice nie jest niczym nowym :)

Tak jest na wszystkie sluchawki Grado od dobrych lat. Nie przeszkadza to oczywiscie kupowac sluchawek Grado od sklepow ktore to zlewaja np. Jazzloft lub innych, ktore nic sobie z tego nie robia. Sam kupowalem u nich kiedys RS2.

 

Sama impedancja to jeszcze nie wszystko. HD 25-1 maja impedancje 70 Omow a sa latwiejsze w napedzaniu niz wiele innych 32 lub 25 Omowych sluchawek. To skutecznosc jest najwazniejsza, efektywnosc/wydajnosc samego przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie żart , to super. Grado idzie we właściwą stronę !

 

Na dno.

 

IMHO to nie ma prawa dobrze grać , jedna armatura i 120 Ohm ? Będzie sam bas , wysokich zero

 

Nie ma wstawek z hebanu...szkoda. No ale tylko 300$.

 

Teraz wszyscy wiedzą czym jest Grado...wydało się.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak, czy zamiast teoretyzować o słuchawkach, których nikt nie miał jeszcze w rękach, a tym bardziej w uszach, nie lepiej byłoby samemu ich posłuchać?:) Tym bardziej, że dźwięk postrzegany jest jednak dosyć subiektywnie.

Prawda , sorry , ale tak mnie rozbawiło to malutkie grado , przepraszam , poczekamy zobaczymy jak zagrają.

Czekam na Wasze opinie , ja grado do ucha nie włożę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt z nas szybko nie włoży, przecież mają nie być sprzedawane poza USA ;)

 

Wystarczy "dobra ciocia z Ameryki" - odpowiednie pudełko i Twój adres ;)

 

 

Ja się zastanawiam w sumie jak to z nimi będzie... czy małe chińskie rączki już się szykują do produkowania podróbek(patrząc na cenę owych doków, można by się pokusić). Wyglądają na dość wygodne...

 

fallow - Nie wiem jak Ciebie, ale mnie też trójnik doprowadza do białej gorączki. Ciągle muszę na niego patrzeć, żeby kabel nie wyginał się na wszystkie strony - co przekłada się na to, że się kabel sygnałowy obciera o konstrukcje tych głośniczków. No i mi ten kabelek już pęka ukazując żyły w środku kabla. Niefajnie, bo co chwila mi dźwięk przerywa... mogli by zrobić kabel taki jak jest w HD600 / Ultimate Ears Super.fi 10.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzal mnie przy RS2 i GS1000 - ale i jednych i drugich juz nie mam.

 

Dodatkowo nie tylko trojnik ale i same wyloty kabli z muszli, zbyt ostro ciety metal na ktorej zawieszone sa muszle ktory przecinal powoli kable wychodzace z muszli, odpadajace grille (zdarza sie w drewnianych Grado), czasem tez wypada muszla z przetwornikiem - to wszystko uczy dystansu hehe :)

 

Dosc juz bylo powiedziane o jakosci wykonania Grado - nie bede rozwijal tego tematu, czesc osob bardzo lubi Mexican Gringo quality :)

 

Przypuszczam, ze Grado GR8 podobnie jak iGrado robione gdzies w Chinach beda trwalsze. Gdyby rzeczywiscie kosztowaly te kilkanascie dolcow, to bym kupil z ciekawosci :)299 USD to jednak gruba przesada - UE Triple.fi 10 Pro kosztuja w tej chwili 239 USD -> http://www.earphonesolutions.com/uleatr10ipre.html

 

Jak juz pisalem, z kupowaniem Grado z USA nie ma problemow, wystarczy namierzyc odpowiedni sklep albo dogadac sie telefonicznie lub na maila, w wiekszosci sklepy nic sobie z tych zakazow nie robia. Sam kupowalem w taki sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
GR8 uses armature drivers, not dynamic drivers. I have confirmed this with John Grado on the phone. The manual calls it "Dynamic Armature" and maybe this misleads some people to think its dynamic drivers. But no.

Jeżeli mi się dobrze zdaje i jeśli rozumiem o co tu chodzi to... mamy o to produkowane w Japonii Grado vel sound magic pl-50 vel s-jays. za bagatela 300 dolarów, bez case'a w komplecie i jedynie 3 tipsami :lol:

...to by całkowicie wyjaśniało kształt słuchawek, podkolorowaną średnicę (która jest najmocniejszą stroną GR8'sów) i mało wysokich tonów.

Jeśli moje podejrzenia są prawdziwe to mamy przekręt roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos specjalnie nie jest to dla mnie zaskoczeniem, wszystko sluchawki Grado to cos w rodzaju przekretu :)

 

Firma ktore nie ma R&D po prosut nie jest w stanie za bardzo zrobic czegos nowego, zawsze to bedzie kopia czegos co juz jest z pewna modyfikacja. O ile John umie tuningowac przetworniki w duzych sluchawkach i wsadzac je w rozne komory to w IEMach jego doswiadczenie jest zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności