Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wyświetlanie okładek albumów(coverów) w odtwarzaczu


stees

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam taki mały problem.

 

mam mp4 (Sony NWZ-A828) i chce aby przy tytule piosenki itp. pokazał się obrazek albumu (tzw. cover)... wiem że ów obrazek musi być w folderze z płytą jednak gdy w odtwarzaczu przeglądam sobie albumy to większość okładek się nie wyświetla :( wie ktoś może dlaczego tak jest?????

(przy okazji powiem, że wklejałem już obrazki z takimi nazwami jak album_art, folder., itp. oraz z nazwami tagu wykonawcy lub albumu)

może ktoś z was miał już podobny "problem" i udało mu się go rozwiązać:)

z góry dzięki i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam taki mały problem.

 

mam mp4 (Sony NWZ-A828) i chce aby przy tytule piosenki itp. pokazał się obrazek albumu (tzw. cover)... wiem że ów obrazek musi być w folderze z płytą jednak gdy w odtwarzaczu przeglądam sobie albumy to większość okładek się nie wyświetla :( wie ktoś może dlaczego tak jest?????

(przy okazji powiem, że wklejałem już obrazki z takimi nazwami jak album_art, folder., itp. oraz z nazwami tagu wykonawcy lub albumu)

może ktoś z was miał już podobny "problem" i udało mu się go rozwiązać :)

z góry dzięki i pozdrawiam...

Co prawda nie posiadam odtwarzacza Sony, ale mi do poprawnego wyświetlania okładek wystarczy dodanie ich poprzez program MP3Tag do plików mp3 w albumie (dodatkowo plik .jpeg o nazwie "cover" w każdym folderze).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję używać Windows Media Playera. Od 9 do 11.

 

WMP 9: Do kolejki odtwarzania dodajesz wszystkie utwory, którym chcesz dodać okładkę. Następnie zaznacz wszystkie (komb. Ctrl + A), wtedy PPM i 'zaawansowany Edytor Znaczników'. W polu Obrazy wybierz opcję Dodaj i wrzuć obraz płyty. Czasami niektóre utwory mają blokadę przed takim działaniem. W takim wypadku należy: na utworzy przy którym zatrzyma się dodawanie okładki PPM>Własciwosći> Odznacz pola Tylko do odczytu oraz Ukryty, w polu Zaawansowane Plik jest gotowy do archiwizacji oraz Aby przyspieszyć wyszukiwanie... (tak dla pewności). Wtedy okładka doda się na 100%.

 

WMP 11: Otwórz bibliotekę (Library) i znajdź album do którego chcesz przypisać okładkę. Wtedy po prostu przeciągnij plik obrazu w puste pole okładki albumu i już! Zrobione.

 

Mam nadzieję, że pomogłem, choć Ameryki nie odkryłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko w Mp3Tag dodawanie okładek polega chyba na wyciąganiu ich z folderu i wklejaniu do tagów. W Iriver Plus 3, wszystkie okładki i tagi ściągane są z internetu po analizie danego albumu/utworu. Jest to dużo bardziej wygodne jeśli mamy bałagan w tagach, lub brakuje nam okładek w folderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Mp3Tag dodawanie okładek polega chyba na wyciąganiu ich z folderu i wklejaniu do tagów. W Iriver Plus 3, wszystkie okładki i tagi ściągane są z internetu po analizie danego albumu/utworu. Jest to dużo bardziej wygodne jeśli mamy bałagan w tagach, lub brakuje nam okładek w folderach.

Nie, Mp3tag ma opcje ściągania tagów i okładek z wielu serwisów np. musicbrainz czy amazon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z amazon.com i amazon.de, z musicbrainz tagi.

co nie zmienia faktu, że w Mp3Tag trzeba to robić osobno dla każdego albumu, potem wybierać i zatwierdzać.

w iriver plus 3 możesz zaznaczyć kilka różnych albumów, sam wyszuka informacji o tagach, załaduje cover art itd, potem tylko zatwierdzasz raz i wszystko się zapisuje.

wg mnie iriver plus 3 jest znacznie wygodniejszy, sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Windows Media Player 11. Sam uporządkowuje albumy [nie ja ;p wmp] a okładkę można samemu dodać w łatwy i szybko sposób. np. wpisujesz w google...hmm... Hemp Gru Klucz-wyskakują obrazki HG/klikasz prawym "zapisz obr. jako"

Włączasz WMP 11 zmieszam [wmp] tak na połowę ekranu i przeciągam obrazek na ten album i gotowe ;d

A dodawanei muzyki przez WMP11 jest jeszcze łatwiejsze [^^] . Włączasz WMP11 , podłączasz mp3/4 , wchodzisz w albumy i następnie przeciągasz album na stronę mp3/4 ((((po podłączeniu ekran WMP jest podzielony na 3 (normalnie na2) tzn-> Pasek"utwory,gatunek,wykonawca,album" (klikamy album) / Albumy / okienko naszego odtwarzacza )))) Po przeciągnięciu pokazane są utwory które przenieśliśmy i następnie klikamy "synchronizuj" - gotowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytaniee, a nawet 2.

 

Mam a729 i tagujac poprzez mp3tag player nie czyta mi roku w zadnym z albumow. Po prostu jest unknown. Czy mial ktos juz moze ten problem?? Do tego z bodajze 3 czy 4 albumow nie czyta mi coverow. W pliku jest zapisany tag, inne programy normalnie pokazuja okladke, ale niestety sony nie:( co moze byc powodem tego??? (Wszystkie pozniej wgrane plyty maja pokazuja covery... tylko te 3, 4 felerne albumy)

 

2 pytanie na temat iriver plus3. Kiedys sciagnalem ten program i chciallem otagowac plyte i mi wyskoczylo, ze nie znaleziono zadnych danych czy cos podobnego. Na jakiej podstawie Programy wysszukuje tagi ?? Ostatnio niestety padl mi dysk i stracilem cala swoja muzyke, a kumpelsie zbytnio nie interesuje czy to jest ladnie opisane i mam straszny balagan w tagach:(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do daty w tagach na playerkach Sony, to jest to znany problem, i niestety brak na niego dotychczas rozwiązania. Co do coverów, pobież inne okładki i jeszcze raz je wrzuć. Nie każdy format okładek jest odczytywany przez te playerki.

 

Co do otagowania muzyki, tagi dobierane są wg długości plików, więc lepiej żeby to były kompletne albumy. Spróbuj jeszcze Auto-Taggera w Winampie albo freedb w Mp3tag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 9 lat później...

No ja dodawałem okładki w programie puddletag to taki program pod linuxa, fajnie mój NW-A35 pokazuje tagi, wszystko jest w porządku, do jednych wykonawców pokazuje okładki, a do innych nie, i to losowo. Nie mam pojęcia jak nad tym zapanować. Moje e280r robi podobnie (mam rockboxa), ale po czasie te okładki z tagów są sczytywane i pojawiają się. Natomiast w tym NW-A35 jak pierwszy raz wgrałem nań Only By The Night grupy Kings of Leon to okładkę pokazywał ale jak usunąłem wszystkie pliki i wgrałem raz jeszcze w trochę innej konfiguracji to już nie wyświetla. Weź tu nie zgłupiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ja nie znalazłem, a Ty nie wiesz to pewnie nie ma. Ale jest puddletag. Mam wrażenie że to że Sony NW-A35 nie pokazuje okładek to to jest problem sony, a nie tego jak pliki były tagowane o ile były tagowane najnowszą wersją. Moje pliki są w rozszerzeniu *.flac, nie wiem czy to ma jakiś związek, może Sonic Stage by pomogło ale Sony nie zrobiła wersji tego programu pod Linuxa. Ja w każdym bądź razie tych plików nie tagowałem za pomocą puddletag, bo to zrobił foobar2000 (jeśli ripowałem płyty na komputrze matki (Windows 10)) albo asunder cd ripper (jeśli udało się ripować na moim kompie (Xubuntu 18.04)) bo niestety napęd w moim kompie nie chce brać udziału w ripowaniu niektórych płyt. Za pomocą puddletag dodawałem jedynie okładki. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, reszta do moje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Bawiłem się troszkę tym MusicBrainz Picard, całkiem całkiem tylko muszę to sobie jeszcze przemyśleć bo np. Merle Haggard ma ten swój 24 at nr. 1 i to jest składanka jego największych przebojów, a ten MusicBrainz Picard robi mi z tego 3 albumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności