Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

dostęp do partycji ext3 w Archos ie 605 WIFI


alarec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak dostać się do partycji ext3 w Archosie 605 wifi 160GB.

Z tego co mi wiadomo to Archos korzysta z bootloadera który znajduje się na tej partycji, ale jest jeszcze tam trochę innych pliczków.

Najlepiej gdyby dało się wejść z Windowsa (XP).

 

Proste pytanie, ja niestety nie wiem jak sobie z tym poradzić. A trochę walczyłem z tym, no ale nic nie osiągnąłem, dlatego pytam was o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak dostać się do partycji ext3 w Archosie 605 wifi 160GB.

Z tego co mi wiadomo to Archos korzysta z bootloadera który znajduje się na tej partycji, ale jest jeszcze tam trochę innych pliczków.

Najlepiej gdyby dało się wejść z Windowsa (XP).

 

Proste pytanie, ja niestety nie wiem jak sobie z tym poradzić. A trochę walczyłem z tym, no ale nic nie osiągnąłem, dlatego pytam was o rade.

 

A powiedz mi geniuszu po co ??

 

Coś ci nie działa ? czy bardzo sie nudzisz i chcesz cos zepsuć ??

 

Jesli chcesz zhakować 605 to już sie spóźniłes ... w nowszym firmware port został zamknięty ...

 

A tego próbowałeś ??

 

http://www.diskinternals.com/linux-reader/

 

 

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sie tam dostać aby zmienić firmware na starszy.

Na archosfans czytałem że można podmienić tam pliczki i może, ale nie musi się udać.

 

Jeśli marzy ci się przeskok do firmware poniżej 2.0 to mi osobiście sie nie udało .. A robiłem to poprzez tryb serwisowy ..

 

Niemniej jednak poczytam ..

 

Ale wg mnie to tak ryzykowna zabawa ze nie wiem czy to taki dobry pomysł jest ...

 

A jaki jest powód twój na zmianę firmwaru na starszą ??

 

Mój był taki ze kupiłem wszystkie pluginy i szlag mi trafił język polski .. Jedynym ratunkiem byłby przeskok do firmware 1.87 bodajże ..

 

Podczas downgrade wyskoczył mi error na 1% i tyle ...

 

 

Pozdroofka

 

Edit:

Poszukałem .. Oni piszą o tym ze trza hackowac bootloader który nie jest na tej ukrytej partycji ... i cos o kluczach szyfrowanych .. Ja tego osobiście nie widze ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten programik pokazuje rzeczywiście wszystkie partycje, archos posiada jedna główną ponad 140GB i jedna nie wiadomo w jakim formacie o pojemności ok. 196MB. Niestety za pomocą tego programu nie mogę wejść w żadną z partycji.

Po co mi to? Jesli na wrzuci sie na archosa powyżej 350mb danych, to nie pozwala skopiowac już plików nigdzie, Na archosie można je odtwarzać i korzystać, ale tylko na urządzeniu, poza nim nie można nic, bo dysk się zawiesza.

Pewnie winą są bad sektory, których nie ma dużo, ale trochę ma, więc trzeba by zrobić mu formatowanie niskiego poziomu (zerowanie), ale po tym muszę założyć mu takie same partycje jak mial, no i z powrotem wrzucić mu to co ma na tej partycji ~196 megowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Uzyj programu mhdd .. on przeniesie ci bady ale nie naruszy ci struktury plików .. tym sposobem będziesz mógł dalej go używać ..

 

Innego pomyslu nie widze bo nie wiem czym się skończy podzial większej partycji na 2 mniejsze i ukrycie tej z badami ..

 

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności