Skocz do zawartości

Vedia A10 - nowy feature bez nowego FW :)


szczepan325

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się z Wami podzielić moim odkryciem (jeżeli to było coś co wiadomo od dawna to sorry, temat do kosza).

Otóż wielu użytkowników czeka na funkcję odtwarzania "folder po folderze" :)

Jest coś, co działa jak zalążek tej funkcji.

 

Swoją drogą do Vedii się mocno zniechęciłem jak dotąd (dziwne zwiechy, wyskakująca karta, pewnie długachny serwis przede mną...) :(

 

No ale do rzeczy.

W pamięci mojej Vedii mam wszystko posortowane tak:

-folder nazwany wg gatunku muzyki <== folder z nazwą wykonawcy <== folder(y) z nazwą albumu

Jeżeli wybierzemy folder z wykonawcą i wciśniemy EQ oraz wybierzemy "odtwórz folder", to załadują się wszystkie utwory z folderów podrzędnych tego folderu, w odpowiedniej kolejności, więc mamy to samo, co folder po folderze :)

 

Dzięki za uwagę :)

Jak już napisałem wcześniej, jeżeli to triczek znany, to proszę moda o usunięcie tematu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest genialne!! faktycznie działa. mam teraz po kolei pliki wszystkie. chwilkę trwało, jak dałem 'odtworz folder', ale jak wczytalo to faktycznie piosenki w kolejnosci jak powinny byc i wszystkie na raz

 

 

nie powiem, dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej to zauważyłem. Czasami jest to przydatne, ale jeśli się chce zacząć słuchanie np. ze środka dużego zbioru plików, to nie jest to już za wygodne.

M.in. dlatego wciąż marzy mi się tryb po folderach (choć .ksy już pisał, że go nie będzie :( - ale może chociaż pojawi się w zapowiadanej hybrydzie a10 i b6 - oby procesor nie był sigmatela ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Sigmatel. Może Sigmatel 3780, o którym teraz czytam będzie miał taką możliwość, ale póki co fizycznie tego procka nie ma.

 

Zresztą spokojnie, projekt mniejszego B to tylko na razie dużo pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale póki co fizycznie tego procka nie ma.

 

.Ksy, nie po to kupilem dzisiaj wasz sprzet, zeby tak sie zawiesc na podstawowej mozliwosci ustawiania kolejnosci odtwarzanych utworow i/lub folderow z nimi.

Co mam zrobic ze sprzetem? Powyzej napisana metoda u mnie nie dziala prawidlowo (foldery wybiera alfabetycznie a nie zgodnie z datami wydania (czyli od najstarszego, z reszta poczatek nazw jest w 4 cyfrach (rok nagrania). Niestety powyzej opisany system segreguje tylko alfabetycznie, ale juz nie numeracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ksy, nie po to kupilem dzisiaj wasz sprzet, zeby tak sie zawiesc na podstawowej mozliwosci ustawiania kolejnosci odtwarzanych utworow i/lub folderow z nimi.

 

Jeśli przejście do następnego folderu po odtwarzaniu danego jest tak podstawową funkcją, to powstaje pytanie czemu nowe odtwarzacza (Samsung Q1 i Q2, iriver E50 czy E150) także nie posiadają takiej możliwości. W moim przypadku muzyka podzielona jest na folder w nazwie którego jest wykonawca i tytuł albumu, a w środku pliki 1,2,3,4... wybieram nawigacje po folderach - kolejność odtwarzania jest prawidłowa. Gdy wybieram (poprawnie otagowany) album także działa to tak samo. A że odtwarzacz nie wychodzi poza wybór....

 

Rozpisując to sobie logicznie. Wybieramy w odtwarzaczu dany folder, który chcemy odtwarzać, to odtwarzacz odtwarza go i tyle. To samo z nawigacją po tagach wybieramy danego wykonawce, to odtwarza wszystkie jego utwory. Jak wybiermay po albumie to odtwarza nam wybrany zestaw. Jak idziemy na lody to sprzedawca po nałożeniu pierwszego smaku do wafelka nie ładuje jako następnego pierwszego z prawej tylko czeka na wybór klienta.

 

Nie oceniam czy to dobrze czy źle. Wiem natomiast, że jest to coś na co w tej chwili wpływu nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chce posluchac wiecej niz jednego albumu w ktorym w danym momencie pasuja mi 2 piosenki, tzn, ze mam sprzet co chwile wyciagac z kieszeni i wciskac 10x klawisz zeby skoczyc do nastepnego folderu (ktore i tak nie sa posegregowane w jakimkolwiek trybie)?zamiast ulatwiac ludziom zycie, to je utrudniacie i zamiast brac przyklady z ulatwien w innych odtwarzaczach, to idziecie "na latwizne". Na szczescie kilka funkcji w A10 bardzo pozytywnie mnie zaskoczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chce posluchac wiecej niz jednego albumu w ktorym w danym momencie pasuja mi 2 piosenki

Zaproponuj rozwiązanie jkaieś, bo nie kumam.

U mnie w sonym jest to samo, włączam album to leci i żeby zmienić to musze wyjąć i przerzucić na inny.Albo zmienić tak na np. gatunek dany.Nie wiem w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli będziesz chciał pojechać autobusem do punktu C, a on jeździ tylko z punktu A do punktu B to tez będziesz stał i dyskutowal z kierowcą, "bo Ty chcesz do C"?!?

 

Jak chcesz słuchać wybranych utworów to dodaj, je sobie do playlisty (ulubionych) i kliknij PLAY. Bo już teraz dochodzimy do absurdu, skąd odtwarzacz ma wiedzieć, których 2 utworów z danego albumu chcesz słuchać? Pracowałem dość długo dla iriver'a i niestety nie pamiętam, żeby był w ofercie odtwarzacz, który wiedział by czego chce słuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd odtwarzacz ma wiedzieć, których 2 utworów z danego albumu chcesz słuchać?

 

To, ze slucham np 2 piosenki z jednego albumu, to juz moj problem i ja sobie przeskakuje do nastepnej, ale sam problem opisany ponizej.

 

Chyba sie nie rozumiemy. Chodzi mi o to, ze nie mam zamiaru co chwile wyjmowac sprzetu z kieszeni jezeli chce przesluchac nastepny folder. Soft powinien po zakonczeniu ostatniej piosenki z folderu np. nr 1 automatycznie przeskoczyc do folderu nr 2 itd. A opcja ponownego sluchania (bo taka w sprzecie jest) powinna dotyczyc nie tylko jednego folderu. Ciagle powtarzanie (wg mnie) powinno miec kolejna mozliwosc ustawienia (powtarzanie jednego lub wszystkich folderow - nie tylko samych utworow, bo inaczej sortuje).

 

Najgorsze jest to, ze sprzet (jesli w ogole) to sortuje wg czasu wgrania muzyki, a wg mnie (i chyba wielu innych osob) powinien sortowac wg: FOLDER -> ALBUM (alfabetycznie lub numeracyjnie) -> NR i/lub tytul.

Dzieki za zainteresowanie moim klopotem.

Pozdrawiam szalencow zajmujacych sie rozwiazaniem problemow z A10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, ze nie mam zamiaru co chwile wyjmowac sprzetu z kieszeni jezeli chce przesluchac nastepny folder.

normlany człowiek nie ma 50 folderów po 4 ok piosenki.Tak wnioskuję z twojej wypowiedzi, bo normalnie wrzucasz do folderu tak posegregowaną muzę, żeby nie przeskakiwać co chwilę.taka jest istota folderów imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam Tagi w paru tysiacach plikow zmieniac pojedynczo? Chyba cie pogielo. Nie mam na to czasu ani checi, a mase plikow mam pojedynczo z np. nr 01 - Tytul i tak pliki powinny byc sortowane po wrzuceniu do pamieci (bez folderow). Z reszta korzystanie z tagow nie powinno byc obowiazkowe, na 1 miejscu ZAWSZE powinny byc nazwy folderow, a na 2 nazwy plikow a nie Tagi. Jesli o to chodzilo producentowi, to powinien na wszystkich stronach ze sprzetem napisac grubymi literami, ze sprzet glupieje przy plikach bez tagow z samymi nazwami plikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejście do następnego folderu po odtwarzaniu danego jest tak podstawową funkcją, to powstaje pytanie czemu nowe odtwarzacza (Samsung Q1 i Q2, iriver E50 czy E150) także nie posiadają takiej możliwości.

to ze wszyscy inni robia głupio, nie znaczy ze jest to standardem. zwlaszcza gdy jest uciążliwe dla użytkownika.

 

ja mam poprawnie potagowane wszystkie utwory na odtwarzaczu a i tak odtwarzacz najwidoczniej leci jak mu sie podoba. czasami zdarza sie ze odtwarza utwory tak :

 

artysta1 - album1 - utwor01

artysta1 - album2 - utwor01

artysta1 - album1 - utwor02

artysta1 - album2 - utwor02

(....)

 

to jest wybitnie denerwujace. bo pliki z tych dwóch albumów mam na 100% poprawnie potagowane.

 

I mam Tagi w paru tysiacach plikow zmieniac pojedynczo? Chyba cie pogielo. Nie mam na to czasu ani checi, a mase plikow mam z np. nr 01 - Tytul i tak pliki powinny byc sortowane po wrzuceniu do pamieci (bez folderow). Z reszta korzystanie z tagow nie powinno byc obowiazkowe, na 1 miejscu ZAWSZE powinny byc nazwy folderow, a na 2 nazwy plikow a nie Tagi. Jesli o to chodzilo producentowi, to powinien na wszystkich stronach ze sprzetem napisac grubymi literami, ze sprzet glupieje przy plikach bez tagow z samymi nazwami plikow.
zgadzam sie co do tego ze trzeba uszanowac zwyczaje uzytkownika i uprzedzać o takich niespodziankach. dla mnie jest to największa bolączka związana z vedia a10 - lista odtwarzania jest po prostu nieprzewidywalna. z przyzwyczajenia wrzucam cala zawartosc pamieci na liste i już. niestety nigdy nie wiem jaki utwór będzie następny. bo tego że na liście nie pojawi mi się po kolei cały album danego artysty mogę być pewny.

 

a co do masowego tagowania - ja uzywam amarok na linuksie oraz z linii polecen narzędzia id3. na windows, moze foobar2000 dalby rade (nie wiem, nie znam sie na windowsowych programach za bardzo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupieje to (ja i jak widać nie tylko) czytając Twoje posty....

 

Właśnie pełen zdumienia postanowiłem zrobić test. Wgrałem sobie "Cafe Del Mare vol. 6". Pliki w folderze nazwane mam tak:

01 - Talvin Singh _ Traveller (Kid Loco's Once Upon A Time In The East Mix).mp3

02 - Afterlife _ Dub In Ya Mind (Beach Club Mix).mp3

03 - A New Funky Generation _ The Messenger.mp3

itp

 

Wykasowałem z tagów informacje o kolejności plików. Odpalam A10. Wchodzę: (funkcja) Muzyka > Pamięć > (folder) Music > (folder) Cafe Del Mare vol. 6 > pierwszy utwór

I zaczyna odtwarzacz następny. Wybieram następny, i następny i ciągle zachowywało mi kolejność z nazw plików. Więc ja dalej nie mam pojęcia o czym Ty w ogóle piszesz.

 

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

 

 

EDIT: yoshi314 > Tyle, że my rozmawiamy o folderach (albo tak mi się przynajmniej wydaje). O tym, że wyświetlanie kolejności w nawigacji > Album > Nazwa Albumu > lista --> wiem od dawna. I to, aby przy nawigacji po tagach kolejność w albumie się zgadzał mam nadzieje pojawi się w 1.4 gdzie będziemy się skupiać wyłącznie na oknie "Muzyka i Odtwarzane". Ale tego, że po wybraniu albumu nie przeskakuje do następnego tak samo jak z folderem nie jesteśmy w stanie przeskoczyć tak mają chipy Sigmatela i zresztą jak widać po rynku nie tylko Sigmatela.

 

to ze wszyscy inni robia głupio, nie znaczy ze jest to standardem. zwlaszcza gdy jest uciążliwe dla użytkownika.

 

Zastanów się nad sensem swojej wypowiedzi. Jeśli robią tak wszyscy inni - to znaczy, że jest to standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprobuj to samo zrobic z zespolem np. Gregorian. Tam plyty nie maja innych nazw, ale sa ponumerowane (nazwa plyt to Gregorian - Masters Of Chant Chapter 1, 2, 3, 4 itd). Mi po wgraniu na sprzet soft segreguje tak:

1. Gregorian - Masters Of Chant Chapter 1

2. Gregorian - Masters Of Chant Chapter 6

3. Gregorian - Masters Of Chant Chapter 5

4. Gregorian - Masters Of Chant Chapter 2

5. Gregorian - Masters Of Chant Chapter 3

 

Jesli odtworze to w opcji wszystkich utworow (bez folderow) to robi sie istny bu***del w plikach. Nie sa segregowane wg wstepnych folderow, tylko diabli wiedza jak (pewnie po jakiejs numeracji lub nazwach w Tagach) i nie jest to do odgadniecia (jak pisal poprzednik) jaki bedzie kolejny utwor. Slucham muzyki glownie z CD i jestem przyzwyczajony do pewnej kolejnosci odtwarzanych utworow, a tu diabli wiedza co bedzie kolejne. Zeby mozna bylo to posegregowac po swojemu... Do tego przypominam (lub informuje jak by ktos nie wiedzial), ze czesto w Tagach pewne nazwy sa inne. Segregacja wg gatunkow jest ok, w roku wydania tragedia - nie sortuje wg numeracji utworow tylko diabli wiedza jak (w kolejnosci mam 01, 12, 07, 14, 08, 06), wg wykonawcow jest ok (ale wykonawcach wg mnie to od razu powinien wyswietlic po kolei wszystkie ich utwory a nie akurat w takiej sytuacji jeszcze trzeba wybrac nazwe plyty).

 

Z moich doswiadczen (a sprzetu do sluchania mp3 uzywam od wielu lat) segregacja odtwarzania powinna wygladac nastepujaco:

Wszystkie utwory - sprzet segreguje w kolejnosci -> nazwa folderu -> plyty -> nr utworu (lub nazwa) i odtwarza wszystko

Wykonawcy - kolejnosc numeracji (lub w innym wypadku nazwy utworu) danego artysty (oczywiscie ze wszystkich folderow)

Albumu - wybrany album i odtwarza po kolei wszystkie utwory (wg numeracji lub nazwy)

Gatunek - i tu jest problem dotyczacy w kolejnosci gatunek (np. pop) -> album (po co?), (segregacja utworow jest ok w tym wypadku)

Rok - Rok z Tagow i koniec, a sprzet sam powinien od razu posegregowac wg Folder -> album -> nr lub nazwa czyli

rok 2000 folder X nr 3

rok 2000 folder X nr 5

rok 2000 folder X nr 14

rok 2000 folder Y nr 1

rok 2000 folder Y nr 18

rok 2000 folder Y nr 20

a nie losowo (bo na razie widze, ze tak sie dzieje).

 

EDIT:

Chyba najlepszym rozwiazaniem na tego typu bolaczki byloby stworzenie jakiegos skryptu przy dodawaniu utworow do (wszelkich) urzadzen VEDIA. W samym skrypcie dobra by byla opcja ustawiania kolejnosci zapisywania utworow na urzadzeniu tak, aby nie trzeba bylo ich za kazdym razem sortowac. Kazdy by ustawil kolejnosc zapisywania jak by chcial i wtedy klopot z porozrzucanymi plikami by sie rozwiazal. Nie wiem czy to dobre rozwiazanie, ale dalo by pewne mozliwosci w pozniejszym odtwarzaniu (ktos wczesniej napisal, ze pliki sa sortowane w pamieci wg kolejnosci zapisu, ale tutaj nie rzadzi sam sprzet, ale Windows, Linuks itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoshi314 > Tyle, że my rozmawiamy o folderach (albo tak mi się przynajmniej wydaje). O tym, że wyświetlanie kolejności w nawigacji > Album > Nazwa Albumu > lista --> wiem od dawna. I to, aby przy nawigacji po tagach kolejność w albumie się zgadzał mam nadzieje pojawi się w 1.4 gdzie będziemy się skupiać wyłącznie na oknie "Muzyka i Odtwarzane".

 

edit: jako 'workaround' uzywam metody autora wątku na całym folderze "music". pliki wtedy sa pogrupowane katalogami, a kolejnosc plikow w kazdym katalogu jest w miare OK. to mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejnosc plikow w kazdym katalogu jest w miare OK. to mi wystarcza.

 

Jedyne rozwiazanie jakie znalazlem jesli chcesz umiescic kilka kolejnych albumow jednego autora to:

wszystkie pliki numerujesz w nazwie trzycyfrowo, tzn.:

X - numer kolejny albumu

Y - numer piosenki

wyglada to tak:

XYY - tytul, tzn.:

101 - tytul

102 - tytul

201 - tytul itd.

Wtedy w wyborze folderow z urzadzenia wybierasz nazwe folderu i pliki sa po kolei za kazdym razem. Sprawdzilem.

Jesli masz wiecej niz 9 albumow jednego autora, to musisz ponumerowac 4 cyframi (XXYY)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności