Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz mp3/mp4 do... czytania


Rekomendowane odpowiedzi

Założę się, że takiego tematu jeszcze nie mieliście. ;)

 

Krótko, zwięźle i na temat - poszukuję odtwarzacza, który służyć ma głównie do czytania ebooków (w formacie .txt, naprawdę dużych książek) w cenie do 250zł. Sprzęt do słuchania już mam, dlatego taki niski pułap cenowy. Jeśli nie znajdzie się nic sensowego w tej cenie, to możecie wypisać droższe modele (ale w tym wypadku przyzwoite pod każdym względem, bo mógłbym rozważyć sprzedaż aktualnego odtwarzacza i kupno zaproponowanego).

 

Niestety, niespecjalnie orientuję się w świecie odtwarzaczy, dlatego zwracam się z prośbą do lepiej poinformowanej społeczności o zaproponowanie mi jakichś modeli. Chciałbym tylko zaznaczyć, że niezbyt interesują mnie jakieś dziwne, importowane z Chin no-name'y. Wolę pewny sprzęt, pewnych firm, który nie rozleci się po paru kliknięciach.

 

A więc w skrócie:

 

Koniecznie:

- odczyt plików TXT z polską czcionką

- zmiana kontrastu/jasności ekranu, przyzwoite przewijanie tekstu

- jak największy ekran z jak największą ilością kolorów

 

Mile widziane:

- robienie zakładek (zaznaczanie ostatnio czytanego miejsca)

- zegar/budzik/kalendarz (baaardzo mile widziane)

- odtwarzanie muzyki w trakcie czytania

 

Do tej pory samemu zdołałem wyszukać kilka odtwarzaczy, ale opinie w necie skutecznie mnie od nich odwiodły (Vedia V19/V39 i jakieś Pentagramy).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał kupić telefon. Fajnie się czyta z MDA Compact'a, Nokii E61 ( wszystko co chcesz ma na pewno w programie Qreader, 2,8 cala ekran i 16 mln. kolorów ) no i ostatecznie K800i jest niezły.

Telefon niezbyt mi podchodzi, bo mam taką przypadłość, że nienaiwdzę kupowania używanych przedmiotów - a telefony nówki i bez sieci są zazwyczaj absurdalnie drogie, o ile w ogóle da się je jakoś kupić...

 

Choć ta Nokia fajnie się prezentuje, ale nówki w tej cenie raczej nie znajdę. Aż żal ściska ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czytania ebook-ów na telefonie - mam Nokię E61 i kilka książek na niej przeczytałem, ale najwygodniejsze to nie jest ....

 

obecnie korzystam z czegoś, co się zwie Bebook ( http://mybebook.com/ )

można otworzyć nim pliki : pdf, mobi, prc, epub, lit, txt, fb2, doc, html, rtf, djvu, wol, ppt, mbp, chm, bmp, jpg, png, gif, tif, rar, zip, mp3

wadą jest cena, ale wg mnie możliwości ww urządzenia szybko to rekompensują

 

jeśli chodzi o odtwarzacze mp3 to iRiver P7 odczytuje pliki .txt (i z formatów tekstowych tylko takie) - bardzo dobrze radzi sobie z polską czcionką, a wielkość i czytelność ekranu ułatwia czytanie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że takiego tematu jeszcze nie mieliście. ;)

 

Temat był już poruszany wielokrotnie ;). Między innymi przeze mnie :).

 

Z tego co wiem Khron jest mocno w temacie.

 

Ja natomiast jestem wielkim fanem tego typu rozrywek.

Testowałem wiele sprzętów pod kątem czytania ebooków i na ten moment najbardziej opłacalne jest kupno, któregoś z produktów IRIVERA.

 

Najpierw czytałem na Clixie, który jest do tego idealny aczkolwiek może przeszkadzać wielkośc a w zasadzie "niewielkość" ekranu.

Nadrabia wszystkimi opcjami, o których wspomniałeś (bookmarki automatyczne, rozmiary czcionki, wyraźny i dokładny wyświetlacz - super wygoda czytania dzięki d-click).

 

Ostatnio sprawiłem sobie Iriver Spinn - i tutaj ekran cudo - już bardzo przyjemny, duży (3,3 cala). Czytanie pod względem wizualnym idealne, obsługa jednak już nie tak intuicyjna jak za pomocą d-click.

 

Ceny jednak wahają się granicach 400 - 700 pln. W tej materii jednak wymienione modele są najlepsze. Do czytania ebooków nie znajdziesz lepszego sprzętu w tym przedziale cenowym.

 

Jeśli będziesz potrzebować więcej informacji - pytaj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić Palmtopa jakiegoś starszego?

Zależy jaki by miał ekran. Ja osobiście zdecydowanie wolę czytać z SPV E650 / HTC S710 (2,4 cala, 240x320) niż ze starej Motoroli a925 (2,8 cala, 208x320) pomimo sporo mniejszego ekranu - jest po prostu lepszy, wyraźniejszy i przyjemniejszy. Z innych ustrojstw nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki by miał ekran. Ja osobiście zdecydowanie wolę czytać z SPV E650 / HTC S710 (2,4 cala, 240x320) niż ze starej Motoroli a925 (2,8 cala, 208x320) pomimo sporo mniejszego ekranu - jest po prostu lepszy, wyraźniejszy i przyjemniejszy. Z innych ustrojstw nie próbowałem.

 

 

Ja tam wolę moją toshibe g900 ma bardzo wyraźny ekran.

Ale jeśli tylko do czytani miał by być to jakiś za 100-200zł spokojnie się nada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności