Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon s9 + Phonak Audéo PFE 112


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Chce kupic se na wakacje nowy zestaw grajacy i niewiem co wybrac. Czy to sie ladnie zgra? Glownie slucham hardstyle ale czesto tez czegos "normalniejszego" jak Dance, Trance i Pop i najmniej Hip-Hopu.

 

1) Z tego co slyszalem playerek gra ponad przecietnie dobrze... Prawda? Gra cieplo, zimno?

 

2) Sluchawki. Czy Phonaki beda sie zgrywac z playerem? Jak z basem u nich? Jakie maja przetworniki?

 

3) Ewetualnie szukam czegos w cenie Phonakow, chlodno grajacego. Najlepiej na przetwornikach Armaturowych.

 

Tak dla uproszczenia podam moze smieszny przyklad. A wiec chodzi tu o dzwiek jak na Stock'owym sprzecie Audio w nowych modelach BMW seri 5. Gra to chlodno i ladnie, kturego dzwieku szukam w wersji przenosnej. Kto slyszal ten wie...

 

Sorry za upierdliwosc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Chce kupic se na wakacje nowy zestaw grajacy i niewiem co wybrac. Czy to sie ladnie zgra? Glownie slucham hardstyle ale czesto tez czegos "normalniejszego" jak Dance, Trance i Pop i najmniej Hip-Hopu.

 

1) Z tego co slyszalem playerek gra ponad przecietnie dobrze... Prawda? Gra cieplo, zimno?

 

2) Sluchawki. Czy Phonaki beda sie zgrywac z playerem? Jak z basem u nich? Jakie maja przetworniki?

 

3) Ewetualnie szukam czegos w cenie Phonakow, chlodno grajacego. Najlepiej na przetwornikach Armaturowych.

 

Tak dla uproszczenia podam moze smieszny przyklad. A wiec chodzi tu o dzwiek jak na Stock'owym sprzecie Audio w nowych modelach BMW seri 5. Gra to chlodno i ladnie, kturego dzwieku szukam w wersji przenosnej. Kto slyszal ten wie...

 

Sorry za upierdliwosc :P

Czy z S9 się zgrają - myślę że tak, z D2 się zgrywają bardzo ładnie z x5 ponoć też bez zarzutów. Cowony charakteryzują się dość ciepłym graniem niestety tez dość ciemnym w swej sygnaturze - jednak można je regulować dołączonymi efektami.

Z basem u Audeo bardzo dużo zależy od źródła. Na CD'kach mają, przynajmniej dla mnie, idealną ilość basu, na D2 tego basu już troszku brakuje, ale to wina rolloffa samego playera. Same Audeo nie grają chłodno a naturalnie. Przetworniki oczywiście armaturowe. W cenie Phonaków ($139) IMO nie znajdziesz nic lepszego. Od biedy możesz kupić Shure e2c, e3c lub Head-direct RE2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jak mniejwiecej graja wymienione przez ciebie sluchawki? a jak gra s9, jak poprzedniki czy inaczej?

S9 nie słyszałem, ale słuchałem O2 które ponoć gra niewiele lepiej od S9. Czyli ma nieco mniej wycofany bas i niżej schodzący.

E2c grają zbalansowanym dźwiękiem, ale mają nieco wycofaną dolną średnice, E3c grają głównie średnicą mają bardzo mało basu, RE2 grają również zbalansowanym dźwiękiem ich największą zaletą jest spora przestrzeń, scena i powietrze w prezentacji.

RE2 i E2c mają przetworniki dynamiczne.

Audeo bije je wszystkie na głowę dźwiękiem, niestety cenowo już nie jest tak pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli s9 ma wycofany bas ktury niepotrafi nisko zejsc? czy zle przeczytalem?

Nie to że nie potrafi nisko zejść, tylko w rejestrach od 50Hz w dół jest do stosunkowo mało jeśli chodzi o ilość. Audeo wyciągają bardzo dobrze najniższe rejestry rzędu 20 i mniej Hz tak że już nie słyszysz a czujesz wibracje idące z nich, ale wszystko zależy od źródła na D2 jest po prostu dobrze za to na iriverze iMP-550 synergia jest co najmniej na 6 i basu tam wcale nie brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulaj widze ze masz s9, powiedz cos od siebie o nim, jak z dzwiekiem, czy oplaca sie tyle bulic za niego.

A i powiedz moze jak tam z basem jest ponizej 50Hz, bo kolega wyzej twierdzil ze jest go malo....

 

PS ogladalem Screen Shot'y i widze ze playerek ma skapy EQ - 5 Pasmowy?! Jak na ta klase i cene to chyba zbyt malo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi S9 bardzo odpowiada - basshead-em nie jestem, wiec ciężko mi określić czy ilość basu Cie zadowoli (dla mnie jest OK)

eq jest 5 stopniowy + dodatkowe ustawienia BBE, Mach3Bass (to coś dla Ciebie :D ), 3D Surround, MP Enhance i STE

dużo zależy od tego jakie słuchawki pod niego podepniesz - zupełnie inaczej brzmi z ESW9 niż z HD25-1-II

z zakupu jestem bardzo zadowolony - odpowiada mi jakość dzwięku, obsługa FLAC, doskonały dotykowy ekran AMOLED, możliwość odtwarzania filmów bez konwersji, częste (i idące w dobrym kierunku) aktualizacje FW, długi czas pracy

tyle z mojej strony - Pumposia jeśli masz pytania pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności