Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony Mdr Ex51lp Czy Creative Ep-630


kopaczmopa

Rekomendowane odpowiedzi

a moze to tylko na europe wschodnia rzucaja jakies wybrakowane partie ?

czy te problemy z kabelkami w sony sa zglaszane na zachodnich forach ?

 

cos tu nie gra - za duzo tych awarii jest ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

brzo2a, nie chcę krakać, ale w EP problemu na razie nie ma, bo to świeżość na rynku. Zobaczymy za rok jak to będzie. Póki co, ciągle wydaje mi się, że obawy o plastelinowe kable w SONY nieco przerastają prawdziwą skalę problemu. To prawda, że za tą cenę kable z plasteliny to jakaś komedia, ale np. ja mam soniacze MADE IN CHINA i żadnego, najmniejszego problemu z nimi nie mam. iRivery też mają wady, co nie przeszkadza im być przodującą pozycją na rynku odtwarzaczy mp3, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXy 51 kupiliśmy z Echelonem praktycznie w tym samym czasie (no chyba że mi się coś pokićkało :) ), więc jeśli któremukolwiek z nas zaczą się sypać, to drugiemu także :P . Ja problemu u siebie nie widze, co nie znaczy że go nie ma... :] ... bo oczywistym jest że wydanie 150zł na plasteline jest idiotyzmem... zaletą tego jest to, że później można (a nawet trzeba :] ) zrobić recabling, co daje możliwość zastąpienia ****ianego kabla jakimś lepszym... audiofilskim :> ... kto wie, ale może jak w przypadku sprzętu stacjonarnego to by dało wymierne efekty :)

 

W obecje sytuacji, kupując jeszcze raz słuchawki, wziąłbym EX51... albo (!) EPy i niesrałbym (choć aktualnie nie zdaża mi się z tego powodu), że mi się kabel rozpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzo2a, nie chcę krakać, ale w EP problemu na razie nie ma, bo to świeżość na rynku. Zobaczymy za rok jak to będzie. Póki co, ciągle wydaje mi się, że obawy o plastelinowe kable w SONY nieco przerastają prawdziwą skalę problemu.

 

To prawda, że za tą cenę kable z plasteliny to jakaś komedia, ale np. ja mam soniacze MADE IN CHINA i żadnego, najmniejszego problemu z nimi nie mam.

 

iRivery też mają wady, co nie przeszkadza im być przodującą pozycją na rynku odtwarzaczy mp3, prawda? :)

 

w ep problemu nie ma ale nic nie wskazuje na to żeby sie miał zacząć.

 

czy iRiver ma takie wady przez ktore odtwarzacz uzywa sie 2 miesiace i jest do wyrzucenia? lub naprawy ? NIE wiec jest to mniej istotna wada a conajmniej nie takiej skali jak kabel w sluchawkach.

 

co do EP to nawet jak wytrzymają 6 miesiecy to juz bedzie sukces bo sony daje rade przez 2 -3 miechy tak piszecie. wiec..

a co do tego ze sa dwa rodzaje china i korea. to nie jest to żadne usprawiedliwienie. to tak jak mowić o fabrykach samochodów, czy jak kupujesz np. BMW to pytasz sie gdzie ją składali? no nie bo to BMW i gdzie by jej nie składali oczekujesz tej samej jakosc i sprawnosci Tak samo powinno byc z tym. kupujesz Sony i kazda powinna byc taka sama. !! jezeli produkt jest firmowany logiem SONY to SONY powinno zadbać o to zeby w kazdej fabryce robili dobry sprzęt skoro tego nie robi to nie warto nic u nich kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie doszły ex51 :D:D:D są naprawde świetne...

 

Za nim je wsadziłem do uszu miałem wątpliwości czy mnie nie bedzie ugniatało - a gdzie tam - te wkładki są świetne...nie takie twarde jak je soie wyobrażałem

W każdym razie jak zapóściłęm muzyczke to myslałem że zemdlęje - dostałem "muzycznego orgazmu" czy jak to tam nazywacie...teraz nie wiem jak ożna słuchać muzyki na jakichś cresynkach ... boże.... ponownie sie zakochałęm w muzyce :) przy głośności 15 nic nie słysze praktycznie tylko swoje "wewnętrzne odgłosy" (tj. ślina , nogi - chodzenie) jutro wkleje zdjęcia które robiłęm w momencie otwierania i pierwszego kontaktu z słuchaweczkami...ach...te słuchawki są świetne...wszystko w nich jest...a ten basik ... :rolleyes: razem z iAudio X5 pokazuje pazurki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie doszły ex51 :D:D:D są naprawde świetne...

 

Za nim je wsadziłem do uszu miałem wątpliwości czy mnie nie bedzie ugniatało - a gdzie tam - te wkładki są świetne...nie takie twarde jak je soie wyobrażałem

W każdym razie jak zapóściłęm muzyczke to myslałem że zemdlęje - dostałem "muzycznego orgazmu" czy jak to tam nazywacie...teraz nie wiem jak ożna słuchać muzyki na jakichś cresynkach ... boże.... ponownie sie zakochałęm w muzyce :) przy głośności 15 nic nie słysze praktycznie tylko swoje "wewnętrzne odgłosy" (tj. ślina , nogi - chodzenie) jutro wkleje zdjęcia które robiłęm w momencie otwierania i pierwszego kontaktu z słuchaweczkami...ach...te słuchawki są świetne...wszystko w nich jest...a ten basik ... :rolleyes: razem z iAudio X5 pokazuje pazurki :)

Zachecam do posuchania na AKG K26P - jak beda wygrzane to powinno byc jeszcze lepiej niz na Ex51

i nie bedziesz slyszal "sliny","kroków" NIC TYLKO MUZYKE :D

 

Co nie zmienia faktu ze EX-y sa bardziej dyskretne :) Ale mimo wszystko zachecam w przyszlosci na test z AKG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pare dni docenisz je jeszcze bardziej. Polecam również, po jakimś czasie (gdy już się do exów całkiem przyzwyczaisz, a ich jakość będzie dla Ciebie normalką) załorzyć sobie, choć na chiwle poprzednie słuchawki jakich używałeś (cresyny?)... przeżyjesz szok ;)

 

Miałeś w opakowaniu, srebrne pudełeczko czy woreczek (... bądz nic)? Są made in china (pisze na odwrocie opak.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test - mało powiedziane - zamierzam je za kilka miesięcy kupić :)

 

[EDIT] w opakowaniu miałęm tylko plastikowe pudełko na słuchawki i na zwijanie kabla.....na wtyku pisze CHINA...nie korea :(...a tak wogóle to fajną ma wtyczke :)

 

[EDIT 2] odkrylem ich dużą wade :) ,a w zasadziee to plików mp3 ;).... trzeba sie przesiąść na OGG:) bo w mp3 są słyszlne takie dźwięki nie najmilsze (takie szumy jakby) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pisze china to sie nie martw. Ja też takie mam i po 2,5 miesiącu używania, nic im się nie dzieje (bardziej chce obalić teorie że niby exy z "china" się psują a już te z "korea" nie... wogóle uważam że troche ten problem wyolbrzymiony :) ).

Samo pudełko i ja miałem, pytałem, bo zastanawiałem się czy celowo go miało tam nie być czy może zostawiłem przez omyłke w sklepie wraz z rozbebeszonym pudełkiem po 71'nkach :P

 

EDIT:

bo w mp3 są słyszlne takie dźwięki nie najmilsze (takie szumy jakby)

Szumy może słychac od plajera... W jakim bitrate masz utwory? Ja staram sie aby wszystko było conajmniej w preset standardzie, a już napewno nie zchodze poniżej cbr192.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe....wiesz mi też ta teza z tymi kabelkami wydaje sie wyolbrzymiona....kabelki mi wyglądają na trwałe - no chyba że te od tego czarnego pudełeczka gdzie sie rozdzielają na 2 części :) w co i tak wątpie :)

 

[EDIT] odtwarzacz raczej nie bo na innych nie słuchać a przedtem też słuchałęm na sony (innych - gorszych :)) , jestem pewien , wiem to , że to wina tego że mam cbr 44 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wreszcie utrafiłem epy ;)

Jak do tej pory - jestem b.zadowolony z zakupu ;)

 

Tak przy okazji - te silikony wyglądają na strasznie delikatne - czy należy je jakoś specjalnie chronić? Dotychczas kabel był pod bluzą a pchełki sobie zwisały z kołnierzyka w momencie kiedy nie korzystałem z playera - czas zmienić przyzwyczajenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas kabel był pod bluzą a pchełki sobie zwisały z kołnierzyka w momencie kiedy nie korzystałem z playera - czas zmienić przyzwyczajenie?

Ja też tak robie (bakel przy ciele - pod koszulką, a słuchawki zwisają na koszulce - pod bluzą) i wychodzi na to że w tej pozycji EXy spędzają conajmniej 6-7h dziennie, nic im sie nie dzieje, niewiem jak z EPami, ale nie ma prawa im sie nic dziać :) .

Te silikony (nie wiem dokłądnie jak w ep-630) ale w exach nie wyglądają na sztywne i pewne ale jestem pewien ze:

- to tylko tak wygląda:)

- muszą być takie żeby sie do ucha dostosowały

Boisz się że się rozpaną? ... :) ... jakby były sztywne to być sobie ich do ucha nie włożył.

Po to robiłem takie zdjęcia żeby pokazać jak się te korki zachowują:

 

sony_ex51_08.jpg

 

sony_ex51_07.jpg

 

O ich wytrzymałość się nie bój (nie słyszałem żeby się komuś rozerwały), ale czasem lubią spadać i sie gubić... mi to sie przydażyło dopiero raz i na naszczęście w łóżku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam troche głupie pytanie ...

Poszukuje własnie słuchawek Sony Mdr Ex51 i szczerze mowiac wydawało mi sie ze bedzie to znacznie prostrza sprawa , w necie jest tylko kilka sklepów z tymi słuchawkami (przynajmniej ja tylko tyle znalazłem) do tego ceny sa dosc wysokie szczegolnie z kosztami wysyłki ktore te sklepy oferuja .TU sa wszystkie które znalazłem :) przypuszczam ze efekt jest taki dlatego ze słuchawki sa sprzedawane w skepach Rtv agd ktore niemaja stron www .

 

wiec mam pytanie czy ktos zna jakies miejsca we WROCŁAWIU gdzie mozna je dostac albo jest jakas szansa na to ? ( moze bede miał troche szzczescia i ktos akurat trafi sie z Wrocka z taka włąsnie wiedzia)

 

 

p.s. Sa w mediamarkt ale cena to 199 PLN liczyłem na cos tanszego

p.s. 2 A moze te słuchawki maja taka slaba dystrybucje w polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troche głupie pytanie ...

Poszukuje własnie słuchawek Sony Mdr Ex51 i szczerze mowiac wydawało mi sie ze bedzie to znacznie prostrza sprawa , w necie jest tylko kilka sklepów z tymi słuchawkami (przynajmniej ja tylko tyle znalazłem) do tego ceny sa dosc wysokie szczegolnie z kosztami wysyłki ktore te sklepy oferuja .TU sa wszystkie które znalazłem :) przypuszczam ze efekt jest taki dlatego ze słuchawki sa sprzedawane w skepach Rtv agd ktore niemaja stron www .

 

wiec mam pytanie czy ktos zna jakies miejsca we WROCŁAWIU gdzie mozna je dostac albo jest jakas szansa na to ? ( moze bede miał troche szzczescia i ktos akurat trafi sie z Wrocka z taka włąsnie wiedzia)

 

 

p.s. Sa w mediamarkt ale cena to 199 PLN liczyłem na cos tanszego

p.s. 2 A moze te słuchawki maja taka slaba dystrybucje w polsce ?

Najprościej to pofatygować się do Centrum Sony (Google podpowiada że we Wrocławiu znajduje się

on na Kościuszki 15 tel. (71) 341 03 72.) W firmowych przedstawicielstwach Sony cena EX 51 ostatnio

nieco zmalała ale i tak jest to 139 zł. Ale masz przynajmniej pewność że to orginały a nie podróby z Allegro.

Jeżeli w sklepie ich akurat nie mają powinni sprowadzić w ciągu ~6,7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście nie zauwarzyłem przy wyszukiwaniu tego Kościuszki 15 .Z tego co widziałem na allegro to były tylko ex71 rzeczywiśie tanie ale...(bez gwarancji) a licze na to ze w przypadku numerku z kabelkiem jest szansa je wyminiec . Nic jutro sie przejde i dowiem sie czy sa dostepnie . Troche boje sie tzw. polskiej rzeczywistości :P ("były ale czy beda...a sprowadzic to nam sie nie chce :P")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcialem zakladac nowego tematu wiec tu sie zapytam:

Wie ktos jak rozebrac sluchawke od ex51zeby wymienic kabel? wtemacie orecablingu ejst o ex71 a one majagumowekoncowki a 51plastkikowe i nie wiem jak je zdjac i dostac sie do przetwornika i ich nie polamac:|

 

MOj egzamplarz jest madein china jelsi to kogos obchodzi dostalem go od od Khron`a w idealnym stanie i po 2miechach kabel zmienil sie w plasteline i zaczal drzec:| na gwarancje nie ma co liczyc:( z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to jest ze niektórym te kabelki siadają po 1, 2 mies a innym przez kilka miesiecy nic sie nie dzieje. Moze to kwestia materiału na kurtkach :o:blink: (generalnie ubrań)

 

KHRON uzywał je kilka miesiecy i nie było zadnych śladów i pisał o ich rewelacyjnej wytrzymałosci.

 

A biedny "szaleniec" po 2 miesiącach "doświadczył" problemu z izolacją.

 

"Skręt" używa swoich chyba tez jakiś czas i nic ne sygnalizował. Moze to faktycznie jakis problem np. z kurtkami narciarskimi albo pewnymi rodzajami materiałów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to jest ze niektórym te kabelki siadają po 1, 2 mies a innym przez kilka miesiecy nic sie nie dzieje. Moze to kwestia materiału na kurtkach :o:blink: (generalnie ubrań)

 

KHRON uzywał je kilka miesiecy i nie było zadnych śladów i pisał o ich rewelacyjnej wytrzymałosci.

 

A biedny "szaleniec" po 2 miesiącach "doświadczył" problemu z izolacją.

 

"Skręt" używa swoich chyba tez jakiś czas i nic ne sygnalizował. Moze to faktycznie jakis problem np. z kurtkami narciarskimi albo pewnymi rodzajami materiałów :(

 

Ja mam na to bardzo proste wytlumaczenie: zalezy od tego kto jak i ile uzywa tych sluchawek ;) Jezeli ja swoje sparki wyciagnalem z domu moze z 5 razy od stycznia to trudno zeby mi izolacja zeszla, podobnie by bylo z exami. Dla mnie to by pewnie przez rok sluzyly :P Chyba, ze bym kupil jakiegos playerka w koncu, ale to nie predko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności