Skocz do zawartości

Sony Mdr Ex51lp Czy Creative Ep-630


kopaczmopa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze temat juz sie przewijal ale nikt jakos nie porownal obu sluchaweczek. Bylbym wdziewczyny ewentualnie jakby ktos napisal przede wszystkim czy jest zadowolony czy niezadowolony z powyzszych sluchawek. Chodzi mi glownie o wygode (czy dobrze trzymaja sie ucha) i jak jest z dzwiekiem. w Ktorych jest wiecej basu, na co zwracaja uwage w tych sluchawach jesli chodzi o dzwiek. Dotychczas mialem Senki mx 450(kiepskawe ale glosne) i Iriverowskie (przyzwoite) -czy dzwiek w powyzszych przebija wymienione przeze mnie pchelki? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"Dźwięk The Plug, wygoda EXów" - jeżeli ktoś oczekuje mocnego basu jak znalazł... ciężko je nawet equalizerem zdławić :)
A już miałem sobie sparki kupować. Czy ktoś porównywał brzmienie EPków i Sparków, Plugi mnie nie interesuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy najkrótsze porównanie na jakie mnie stać, to że i EXy i EPki grają dobrze...

 

... tyle że:

- EXy są jasne - bardziej szczegółowe, mają więcej góry

- EPki są ciemne - dużo ładnego basu, ale perkusja nieco mniej wyraźna

 

:)

 

więc każdy powinien wybrać wedle uznania - ważne są basy bierzemy EPki, ważna jest czytelność dźwięku bierzemy EXy... no i faktycznie - w bezpośrednim porównaniu gdyby ktoś najpierw posłuchał EPków a potem EX51 to mógłby powiedzieć że mają bardzo mało basu i są po prostu cichsze (to wynika z charakterystyki dźwięku)... mi to akurat nie przeszkadza, bo bas i tak jest tylko nie aż tyle ile w EPkach :]

 

a i właśnie - nawet po podbiciu basu w EPkach nic nie charczy :) jak ktoś jest demonem basu to będzie zadowolony... jeżeli nie jest to też będzie ;) trochę gożej z górą ale ani muzyki celtyckiej ani jazzu jeszcze nie przesłuchałem... metal już tak i muszę powiedzieć że brzmi całkiem nieźle - takie inne spojżenie na już znaną mi muzykę :)

 

pozatym wykonaniem bardziej mnie przekonują EXy, jakkolwiek EPki są nieco mniejsze niż EX51 a nieco większe niż EX71... takie delikatniejsze - np. okazało się że to "tulejkowate coś" przy słuchawce to nie plastik a guma - może się kiedyś "ukręcić" bo nauczyłem się że EXy zakładam i wciskam trzymając za tą część... a tam jest plastikowa/z mocnego silikonu :)

 

właśnie - wkładki EXów są silikonowe, EPków są nieco bardziej miękkie... ale tylko trochę i chyba pasują do EXów (jeszcze sprawdzę ;] ) bo te kołnierzyki na które się nakłada końcówky wyglądają podobnie :)

 

 

szczegóły różnic wykonania to jeszcze opiszę - miejcie tylko na uwadze że wtyczka EXów jest zagięta, EPków prosta... i że EPki nie mają asymetrycznego kabla...

 

 

robiąc małe podsumowanie - zostanę przy EXach, ale jak będę miał nadmiar funduszy to sobie kupię EPki - trochę by mieć czasem na zmianę, trochę by mieć na zapas ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi Khronie-a czy uwazasz ze nadaja sie do Rocka, jazzu?

I jeszcze jedno czy jest poprawa jakosciowa w stosunku tych dodawanych do Irivera (cos jak senki mx300)

czy to ze graja basowo nie powoduje ze srednie i wysokie sa zbyt slabe i przez to dzwiek jest nieczytelny?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jazzu to przekonam się jutro... do rocka... to nie wiem, nie słucham rocka ani nawet nie wiem jak brzmi stereotypowa kapela rockowa ;] metalu się na tym słuchać da ;] w rocku ważniejsza jest: góra/dół/wszystko? ;]

 

EP-630 brzmią tak jak sobie wyobrażałem brzmienie MX500 zanim je usłyszałem ;] dużo basów, słyszalny środek i "niedźwięcząca" w uszach góra :] od MX300 grają zdecydowanie lepiej :) fajne są, jeżeli ktoś spyta o zastępniki MXów mające więcej basu, to mogę polecić EP-630 :)

 

... jak dla mnie są może nieco za ciemne... tymczasem się pewnie ostanę przy EXach ale i tak kiedyś je sobie kupię nawet po to żeby mieć "na zaś" ;]

 

 

a jutro dalsza część słuchania :) jazz, celtycka i new age ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rocku i metalu jest wazne... Wszystko:D Zadne pasmo nie powinno byc zbyt podkreslone, ja wprawdzie lubie troche wiecej basu ale ogolnie rock/metal to bardzo wymagajaca muza jezeli chodzi o sprzet bo wymaga duzej rownowagi, wszystkiego musi byc po trochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak Ignacy-wazne wszystko.

 

Ciezko powiedziec co to jest prawdziwa kapela rockowa-niektorzy powiedza ze U2 inni ze Deep Purple. Chodzi o to czy slucha sie tego z przyjemnoscia a nie gdy wali basem w leb jak obuchem, nic nie zmienia ustawienia EQ? Na jakim sluchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno-co do trzymania sie w uszach-czy lepiej pod tym wzgledem wypadaja Sonki czy Epki? I czy uwazasz ze warte sa ceny 90 zl( za tyle mam mozliwosc kupic nowe), teraz uzywam tychj od Irivera i nie wiem czy po prostu warto wyrzucac pieniadze na nowe sluchawki a jesli juz to na te czy lepiej na Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN -> Podaj maila (może być na pw). Wyslę Ci utwór, którym zazwyczaj testuję brzmienie słuchawek w najniższych partiach (oczywiście jeśli jesteś zainteresowany :) ). Planowałem kupić Epki ale nie wiem czy przeniosą te dźwięki.. Słuchawki Irivera poddały się, podobnie nagłowne Technicsy, dla których producent jak zwykle podaje bzdurne pasmo od 12Hz :D Nagłowne Philipsy również.. Za to domowe kolumny przenoszą bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do metalu wciąż wolę EXy - mają więcej góry, gitary i perkusja są czytelniejsze... ale może to moje przywyczajenie ;] posłucham jeszcze parę dni i powiem jak to będzie :)

 

za to powiedzmy Waltari na EPkach brzmi naprawdę nieźle :) no ale faktycznie - to dlatego że EPki same w sobie mają duużo basu ;]

 

mówimy oczywiście o "normal" :)

 

 

 

EPki i EXy to ta sama klasa wygody - wkładasz do ucha i zapominasz :) niezależnie czy założysz na to czapkę/opaskę to jeżeli nie masz ekstremalnie małego ucha zapominasz że muzyka dobiega ze słuchawek a nie z przestrzeni ;]

 

EPki grają porównywalnie jak KOSS The Plug - więc jeżeli ktoś miał te słuchawki/chce je kupić to polecam dołożyć do EPek :) grają tak samo dobrze, a nawet nieco lepiej bo nie są takie zmulone, są czytelniejsze :)

 

 

 

różnica pomiędzy EPkami a EXami jest taka, że EXy to słuchawki jasne - bas jest bardziej "zwarty", mają więcej góry

EPki to słuchawki ciemniejsze, bas jest mocniejszy, bardziej zlewa się ze środkiem ale góra nieco się gubi - gubi ale jej nie brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na megaupload

Nie, to będzie piractwo :P

Mi się coś wydaje że w gronie rodziny, przyjaciół :] , można "rozpowszechniać" tego typu dane. Gdy nie podasz do publicznej wiadomości, linka z megaupload'u to się chyba nic nie stanie (zapodasz na PW). Po to są takie serwisy hostingowe, żeby zamieszczać na nich pliki które niekoniecznie muszą się zmiescić jako załączniki w mailu :ph34r: ... źle mówie?

--------------------------

 

KHRoN, wiesz gdzie dostać korki od EPów? Jakby pasowały do exów, mogłyby się stać (o ile byłyby tańsze) zamiennikiemtych soniaczych. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Proponuję nie naciskać KHRON-a. Niech w spokoju ducha (i słuchu) pouzywa obydwu słuchawek.

 

Najlepiej jakby ze dwa dni posluchal tylko na ep-kach, potem z powrotem ex.

 

Sam wiem po moich sluchawkach,

ze te ktore lekko mnie zawiodly (tzn. spodziewalem sie natychmiastowego przeniesienia do raju )

przy pierwszym odsluchu {wybacz "Wyborco" chodzi o AKG k 26 p ;) }

-> teraz staja sie powoli moimi ulubionymi :D.

 

Nie wiem jak to sie dzieje, ale w kolejnych dniach zakladam je i slucham z zaskoczeniem tak jakbym co dzien wkladal inne "lepsze" sluchawki.

 

Dlatego radze dac KHRON-owi luzu na przyzwyczajenie sie i porownanie.

 

Jak mówią "co nagle to ..."

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mi sie czyta te notatki :) (jesli mozna je tak nazwać) ja już 2 tydzien czekam za exami (tylko ze ja zamowiłem 71) i nie moge sie doczegac... z opisów exów i epków, wynika że dokonałem dobrego wyboru,

do metalu wciąż wolę EXy - mają więcej góry, gitary i perkusja są czytelniejsze
:) czyli to co dla mnie najważniejsze :P jak je w końcu dostane to cos napisze. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności