Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co słychać u B6?


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@.ksy

Taki OT, ale chciałbym, żeby tak było w a10 (takie moje marzenia :rolleyes: , bo wiem, że część funkcji z b6 w a10 jest mało prawdopodobna).

 

Tak bardziej na temat, to czy radio w b6 jest czulsze niż w a10? Szczerze mówiąc na radiu w a10 "trochę" się zawiodłem. Stacje o słabszym sygnale (np. pin ;) ) w zasadzie nie odbierają, a te o silniejszym (np. trójka) nie dają przyjemności w trakcie dłuższego słuchanie, bo w tle jest jakby szum.

 

Czy LCD ma rzeczywiście rozdzielczość 230x320, a nie 240x320? To chyba tylko literówka?

"Bateria litowo-jonowa o pojemności" tu chyba czegoś brakuje.

To może drobiazgi, ale trochę rzucające się w oczy (wszystko 1. post - http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=559026 ).

 

Wracając do bardziej konkretnych kwestii:

 

Jeśli chodzi o video to podałeś tylko kontenery, a jak wygląda sytuacja z kodekami i rozdzielczością?

Tak samo jaka jest maksymalna rozdzielczość zdjęć i album artów?

A jeśli chodzi o album arty to jeśli udało by się Wam z cover.jpg, to myślę, że przydał by się też odczyt z folder.jpg - ja chyba najczęściej używam takiej nazwy okładek (to chyba też kwestia foobara).

 

Czy puszczając muzykę/radio na głośnikach, używając transmitera, podłączone słuchawki będą grały czy nie (wolałbym żeby nie)?

 

Czy będzie przechodzenie do następnego folderu po zakończeniu bieżącego?

 

Tak jak paru moich przedmówców zgadzam się, że przydatne by były funkcje: crossfade i szczególnie replaygain;

ja bym dodał jeszcze możliwość ustawiania kolejności granych utworów w folderach (tu mogą przyjść z pomocą playlisty) (chyba, że taka opcja już jest),

jeszcze "stop after current" (tak funkcja występuje w foobarze) - zatrzymaj po bieżącej piosence (na tej funkcji naprawdę by mi zależało)

Wiem, że to nie temat o a10, ale chętnie widziałbym w nim te funkcje, oraz te z b6, więc prosiłbym o napisanie czy są one możliwe do uzyskania w a10 i ewentualnie zaznaczenie tego w temacie o a10 fw 1.4.x ( http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...t=0&start=0 , post: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=531265 ). Ciężko mi idzie pisanie postów i nie chcę się powtarzać, więc pewnie nie będę tego pisał w temacie o a10.

 

Czy jednak a10 będzie mógł mieć część funkcji muzycznych b6, oraz tych które proponuję ja oraz inni użytkownicy (w tematach o a10 i b6), a jeśli nie, to może następca a10 (pewnie kwestia lepszego procesora, pamięci, sram - nie wchodzę w szczegóły, bo się nie znam)?

 

@.ksy

"ps. Komentarze "oby firmware by dobry" niewiele wnoszą więc darujcie sobie"

- niestety trudno to sobie darować, bo jest to jednak bardzo ważne (zwłaszcza po doświadczeniach z a10).

 

W każdym razie na pewno Vedia robi postępy (m.in z fw do a10, kolejne projekty odtwarzaczy itd.). Chwała Wam za to. Jeszcze sporo pracy przed wami. Bardzo podobają mi się przyszłe funkcje b6 i to nad czym jeszce pracujecie, również dotychczas wypuszczony a10 (choć wiadomo co było/bywa z fw) i plany na fw 1.4.x ( czekam! ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuss > Rozmawiam w tym temacie wyłącznie o B6. I za kolejny OT dostaniesz urlop od forum, więc tylko tyle: nic z tego co wymieniłeś nie jest przewidywane w A10. Koniec rozmowy w tym temacie o A10.

 

  • Chip radiowy w B6 jest taki sam jak w A10.
  • Rozdzielczość oczywiście 240x320
  • Nie znam pojemności baterii więc jej nie wpisałem.
  • Video tylko i wyłącznie konwertowane 320x240.
  • Nie znam maksymalnych wielkości plików graficznych ani album-artów.
  • Jeśli się uda z okładkami z pliku, się okaże jak to rozegramy
  • Przy transmiterze słuchawki to antena, i jeśli będą podpięte to będą grały
  • Nie będzie przechodzenia do następnego folderu bo Sigmatel tego nie oferuje*
  • Funkcje "crossfade", "replaygain" czy "stop after current" w B6 - wszystko zależy od możliwości SDK

 

* to samo jest w Samsung Z5, U4 czy iriver E50.

 

Gemini > Wszystko się okaże z czasem :)

 

mistertwister > Nie? :) Nigdy nic nie piszę, nie czuje się znawcą nie czuje się też obiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, cena za 4GB jest TYLKo porównywalna do SanDiska Fuze (modelu o samych hardwerowych możliwościach dużo mniejszych, nie wspominając o wyposażeniu). Fakt, iriver E150 kosztuje 349 zł za 2GB. Fakt, cena nowego Samsuna Q2 oscyluje w graniach 500 zł za 4GB. Czy Sony A829 przy 16GB za jedyne ~750 zł (bez radia i dyktafonu). Bo w sumie ponad roczny (albo i więcej) E100 przy 2GB za 289 zł to świetna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyło się spotkanie "na szczycie" i chcemy jeszcze sprawdzić czy uda się wdrożyć temat RDSu. Pod uwagę brane są dane PS i RT.

 

Zależy nam na tej funkcji, ale nie mogę obiecać, że będzie to realne. Ale spróbować warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyło się spotkanie "na szczycie" i chcemy jeszcze sprawdzić czy uda się wdrożyć temat RDSu. Pod uwagę brane są dane PS i RT.

 

Zależy nam na tej funkcji, ale nie mogę obiecać, że będzie to realne. Ale spróbować warto :)

Postarajcie się bo jak radio i kolorowy duży wyświetlacz jest w playerze to aż o RDS się prosi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RDS to po pierwsze inny chip radia. Po drugie dopisanie troszkę linijek kodu, bo jako tako Sigmatel tego nie wspiera. Po trzecie kolejna opłata licencyjna, tym razem za patent na RDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności