Skocz do zawartości

Senn 515 Albo 555


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dawno mnie tu nie było (z różnych powodów) ale mam nadzieję że powróciłem na dobre i znów będę mógł śledzić forum na bieżąco.

Zastanawiam się nad zakupem nowych słuchawek i chcę żeby to był otwarte nauszne. Jak na razie skłaniam się do zakupu Sennheiserów HD515 lub 555 (595 są już trochę za drogie). Będę chciał je wykorzystywać do słuchania muzyki z różnych źródeł - wieży, komputera i mojego H120. Mam pytanie do osób które zetknęły się z tymi słuchawkami - jak je oceniacie i jak sprawują się one w duecie z H120. A może powinienem rozważyć jakieś inne modele? Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu stałem przed podobnym wyborem. Zaszyłem się w jednym ze sklepów z topowym sprzętem HiFi i zacząłem obsłuchiwać m.in. modele: HD515; HD595; SONY MDR-V700DJ; AKG K301. Doszedłem do wniosku, że model HD555 ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Lepiej grają oczywiście modele HD595, ale ja nie mam sprzętu by je rozpędzić i jak widzę, Ty również.

 

Po wygrzaniu HD555 oferująniesamowity dźwięk. Bardzo dobrze rozłożona scena podczas słuchania muzyki. Góra sięga bardzo wysoko, jest klarowna i kurewsko ostra. Dół jest głęboki (jak były nowe to był nawet za głeboki, basy dominowały, po wygrzaniu dół zelżał i teraz nie szaleje tak bardzo). W filmach jak coś konkretnie dupnie to można się za przeproszeniem p****ć, a podczas słuchania muzyki można na prawdę rozkosozwać się pięknym dźwiękiem.

Generalnie HD555 polecam z pełną świadomością. Dostałem je za 370zł (od dystrybutora Sennków), zatem cena także byłą kusząca. Ale na słuchawki miałem przeznaczony równy 1000zł (słownie - tysiąc). Jednak po przesłuchaniu stwierdziłem, że własnie HD555 oferują mi to czego oczekuje.

 

 

Co do impedancji to Forza Lazio ma rację. Są dwie wersje: 120ohm oraz 50ohm. Obie grają tak samo, ale ta 50ohm bardziej nada sie do przenosnego playera. iAudio F1 bardzo dobrze radzi sobie z rozbujaniem membran w tych słuchawkach.

 

Tak na marginesie, aktualnie modele 120ohm sa praktycznie nie do dostania w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza Lazio, NimnuL : dzięki za informacje. Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, ze 120ohm to raczej za dużo dla przenośnego sprzetu i jeżeli kupię to tylko wersję 50ohm.

NimnuL, a ja własnie nie mogę znaleźć wersji 50ohm, wszędzie tylko 120ohm. Czy możesz dać mi na PW namiar na miejsce gdzie ty kupowałeś swoje? Btw. długo się wygrzewały?

 

Edit: właśnie przeczytałem twojego posta. Zapomniałem że 120ohm na audiosferze dotyczyło HD515. My bad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyklad tutaj są:

http://audiosfera.pl/shop/towar/p=opis/idt...894/idd=79/idp=

 

Sennheiser jakis czas temu zmienil impedancje w tych modelach i teraz po prostu niektore sklepy maja zle wpisane (stare dane), a maja i tak 50 ohmowe modele.

 

W MediaMarktach czy RTV EuroAGD mozna tez je dostac, ale sa niecodrozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że masz na myśli informację z audiosfery nt. HD515 o impedancji 120ohm? To chyba pomyłka bo na swojej stronie sennheiser podaje że ten parametr wynosi 50 ohm.

Właśnie oporu sie obawiam - ciekawe jak da sobie z nim radę H120?

Z tymi senkami (HD 515 i chyba z 55 tez) jest tak jak z Beyerdynamic'ami DT 770PRO-wystepuja w wersji 250ohm, ale i w wersji 70 ohm, dlatego przy kupowaniu nalezy byc uwaznym, ktora wersje nabywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza Lazio, NimnuL : dzięki za informacje. Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, ze 120ohm to raczej za dużo dla przenośnego sprzetu i jeżeli kupię to tylko wersję 50ohm.

NimnuL, a ja własnie nie mogę znaleźć wersji 50ohm, wszędzie tylko 120ohm. Czy możesz dać mi na PW namiar na miejsce gdzie ty kupowałeś swoje? Btw. długo się wygrzewały?

 

Edit: właśnie przeczytałem twojego posta. Zapomniałem że 120ohm na audiosferze dotyczyło HD515. My bad :D

Jest tylko jeden maly szkopul: to sa sluchawki raczej do wzmacniacza (juz sam fakt przejsciowki z duzego na maly jack-trzeba ja samemu kupic) daje do myslenia. Glowna wada tych sluchawek jest ponoc nic innego, jak zamulenie dzwieku przy slabych zrodlach, wiec radze to przemyslec.(BTW: tez sie zastanawialem nad tymi senami, ale wybralem HD 280 PRO-wiesz juz dlaczego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza Lazio, NimnuL : dzięki za informacje. Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, ze 120ohm to raczej za dużo dla przenośnego sprzetu i jeżeli kupię to tylko wersję 50ohm.

NimnuL, a ja własnie nie mogę znaleźć wersji 50ohm, wszędzie tylko 120ohm. Czy możesz dać mi na PW namiar na miejsce gdzie ty kupowałeś swoje? Btw. długo się wygrzewały?

 

Edit: właśnie przeczytałem twojego posta. Zapomniałem że 120ohm na audiosferze dotyczyło HD515. My bad :D

Jest tylko jeden maly szkopul: to sa sluchawki raczej do wzmacniacza (juz sam fakt przejsciowki z duzego na maly jack-trzeba ja samemu kupic) daje do myslenia. Glowna wada tych sluchawek jest ponoc nic innego, jak zamulenie dzwieku przy slabych zrodlach, wiec radze to przemyslec.(BTW: tez sie zastanawialem nad tymi senami, ale wybralem HD 280 PRO-wiesz juz dlaczego)

Absolutnie nie. Przejściówka z duzego jacka na mały jest w komplecie.

 

Owszem, to nie sa słuchawki do sprzętu przenosnego i ja kupilem je do mojej wieży. Ale np. iAudio F1 jest w stanie dość dobrze na nich zagrać. Jasne, ze dźwiek nie bedzie tak żwawy jak ze wzmacniacza i z przenosnego zrodla bedzie nieco przymulony, ale nie jest tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polece ci model HD 555. Swego czasu dużo czytałem w internecie i w prasie o słuchawkach tego przekroju i większość ludzi, przynajmniej z Senn`ków polecała HD 555, sam miałem je kupić, ale jeszcze troche poczekają. . .

 

Mają najlepszy stosunek jakości do ceny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem sie do MediaMarkt żeby zobaczyć jak H120 poradzi sobie z czymś o wyższym oporze. Dobrałem sie do Koss'ów UR40 (60ohmów) oraz Sennheiserów HD435 (32ohmy). Nic lepszego nie było niestety. Po mniej więcej godzinie słuchania muzyki na obu modelach mogę powiedzieć, że nie rzuciło mi się na uszy żeby dźwięk na Kossach był jakiś zamulony. Był dynamiczny (może nawet bardziej niż w Sennkach), w miarę szczegółowy, tylko bas nie taki jak bym chciał. Za to Sennheisery - miód. Szczegółowe, ciepłe, fajny bas - to jest to. Niestety HD435 ze względu na swoją budowę mocno przegrywają z Kossami w kwestii wygody. Są cięższe i po kilku utworach chetnie je zdjąłem. Za to Kossy są leciutkie jak piórko, poduszeczki mięciutko i lekko obejmują uszy. Po prostu mistrzostwo.

Mam nadzieję że HD555 będą lepsze dźwiękowo niż 435 a wygodne prawie jak UR40 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też mam Sennki HD555 i z H320 brzmią naprawdę ok. Niestety nie podłączam ich do playera zbyt często ponieważ boję się, że ten wielki jack, który po nałożeniu przejściówki zaczyna przypominać rozmiarami murzyńskiego penisa, wyłamie mi gniazdo słuchawkowe :) Powoli przymierzam się do zakupu wzmaka słuchawkowego, ale mimo to chciałbym móc bezstresowo podłączać słuchawki do playera i dlatego szukam (bezskutecznie niestety) przejściówki z jacka 6,3 mm na 3,5 mm ale na kablu, tak żeby gniazdo nie było zbyt obciążone. Widzieliście gdzieś coś takiego w PL? Wiem, że Grado wyprodukowało coś takiego, ale w żadnym znanym mi sklepie nie mogę tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dylemat odrodził się w nowej postaci. Rozmawiałem z bratem, który jest teraz w Anglii i okazuje się że HD 595 są tam do znalezienia za około 90 -100 funtów - czylki mniej więcej polską cenę HD 555. Muszę się jeszcze zastanowić: HD 555 z polską gwarancją czy HD 595 za podobną kasę ale bez gwarancji?

A na razie kupiłem PX 100 i jestem bardzo, bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym rozwiązał problem następująco: kupuję w sklepie pozłacaną końcówkę mały jack i pozłacaną przejściówkę z małego jacka na duży. oryginalną końcówkę w słuchawkach obcinam, zaprawiam końcówkę z małym jackiem i po sprawie. koszto poniżej 10zł, tylko trzeba mieć w domu lutownicę i umieć się nią posługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dylemat odrodził się w nowej postaci. Rozmawiałem z bratem, który jest teraz w Anglii i okazuje się że HD 595 są tam do znalezienia za około 90 -100 funtów - czylki mniej więcej polską cenę HD 555. Muszę się jeszcze zastanowić: HD 555 z polską gwarancją czy HD 595 za podobną kasę ale bez gwarancji?

A na razie kupiłem PX 100 i jestem bardzo, bardzo zadowolony :)

Na allegro są 555 nówki z gwarancją za 365 zł więc nie wiem skąd bierzesz tę cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue --> Tak właśnie robię, używam do tego celu przedłużki od Sony EX71 :) Jednak wolałbym używać tylko jednej przejściówki zamiast dwóch :)

 

jim_crow --> Jak na mój gust to trochę zbyt radykalne rozwiązanie :)

 

Forza Lazio --> Dzięki za PW. Jak już sobie kupię wzmacniacz i nadal będę odczuwał potrzebę podłączania HD555 bezpośrednio do playera to skontaktuję się z przedstawicielstwem Grado :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayhem: Dzisiaj byłem w MM i pamiętając o Twojej wypowiedzi zerknąłem na przejściówki. Jak najbardziej jest dostępne "miękkie" kablowe przejście z małego na duży jack. Długość kabla ok. 5 cm. Producent Hama. Cena 9,99 pln.

 

Forza Lazio: Tak, wiem już że przesadziłem z tą ceną (wyhodzi ok 65 funtów za HD555). Ale różnica w cenie jest na tyle niewielka że chyba pozbieram na HD 595 i kupię je w UK:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayhem: Dzisiaj byłem w MM i pamiętając o Twojej wypowiedzi zerknąłem na przejściówki. Jak najbardziej jest dostępne "miękkie" kablowe przejście z małego na duży jack. Długość kabla ok. 5 cm. Producent Hama. Cena 9,99 pln.

le tu chodzi o przejscie z duzego na mały ,a nie odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właściwą konstrukcję należałoby zapytać prof. Miodka :D Czy chodzi o przejściówkę z małego na duży (bo potrzebujemy zamiast wejścia na mały jack wejścia na duży jack - to jest moja wersja) czy z dużego na mały (bo potrzebujemu włożyć mały jack zamiast dużego - to jest twoja wersja).

Tak czy inaczej mówimy o tym samym. Wiem jakie wyjście ma odtwarzacz a jaki wtyk HD555. Potrzeba przejściówki z wtykiem mały jack i z wejściem na duży. I taka właśnie była w MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności