Skocz do zawartości

AKG K701 - Cudo


ElManiaque

Rekomendowane odpowiedzi

Opinie z head-fi moim zdaniem sa istotne, ale tylko od sprawdzonych uzytkownikow. Mozna tam namierzyc dowody, ze przykladowo K701 zagraja tez dobrze z pomidorem albo pasta z tunczyka.

 

Niech przemowia liczby :) jaka jest wydajnosc pradowa tego wzmacniacza dla 62Ohmow bo tyle maja K701 ?

 

Produkty AudioGD raczej graja detalicznie i przejzyscie co moim zdaniem nie jest tez najlepsze do K701, wtedy trzeba sie liczyc z koniecznoscia posiadania odpowiednio analogowo grajacego zrodla.

 

 

Wygrzane K701 sa ostrzejsze na gorze i zdecydowanie ostrzejsze na srednicy niz DT 880 (Pro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie z head-fi moim zdaniem sa istotne, ale tylko od sprawdzonych uzytkownikow. Mozna tam namierzyc dowody, ze przykladowo K701 zagraja tez dobrze z pomidorem albo pasta z tunczyka. ...

 

temu akurat wierzę (Skylab) :

 

http://www.head-fi.org/forums/f5/review-audio-gd-c-2c-headphone-amplifier-417975/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tam namierzyc dowody, ze przykladowo K701 zagraja tez dobrze z pomidorem albo pasta z tunczyka.

Rozumiem, że pomidora stosujemy jako DAC, a pastę z tuńczyka jako wzmacniacz? A interconnect robimy sami ze szczypiorku?:D

 

A na poważnie, DT880 jeszcze nie słuchałem. Sygnatura K701 jednak tak mi się spodobała, że postanowiłem je kupić :) fallow, taki Sensauris radzi sobie z AKG z palcem w nosie, tak? Z HD800 też mu niczego nie brakuje?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pomidora stosujemy jako DAC, a pastę z tuńczyka jako wzmacniacz? A interconnect robimy sami ze szczypiorku?:D

 

A na poważnie, DT880 jeszcze nie słuchałem. Sygnatura K701 jednak tak mi się spodobała, że postanowiłem je kupić :) fallow, taki Sensauris radzi sobie z AKG z palcem w nosie, tak? Z HD800 też mu niczego nie brakuje?:)

 

 

jezeli to nadal jest otl to z hd800 pewnie radzi sobie sporo lepiej niz z k701. Hd800 graja ciszej od hd600/650?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temu akurat wierzę (Skylab) :

 

http://www.head-fi.o...plifier-417975/

 

Skylab to w porzadku gosc, jednak w tej recenzji sie nie postaral i w zasadzie nic wartosciowego nie napisal. Pisal o wszystkim i niczym. Za malo porownan do innego znanego sprzetu i sluchawki tez nie byly za bardzo wymagajace. Jego ulubione JVC DX1000 - ktore tez nam -  nigdy nie beda sybilizowaly na srednicy lub mialy agresywnych wysokich dla przykladu.

 

 

Generalnie kompletnie nie wiadomo jak ten wzmacniacz zachowalby sie z K701 dodatkowo na zrodle ktore gra neutralnie lub podobnie do klasowego przeciez Audionemesisa na ktorym one wyraznie sybilizowaly.

 

Przypomne :) -> ile on wyciaga pradowo dla 62Ohm ?

 

 

 

 

Rozumiem, że pomidora stosujemy jako DAC, a pastę z tuńczyka jako wzmacniacz? A interconnect robimy sami ze szczypiorku?:D

 

A na poważnie, DT880 jeszcze nie słuchałem. Sygnatura K701 jednak tak mi się spodobała, że postanowiłem je kupić :) fallow, taki Sensauris radzi sobie z AKG z palcem w nosie, tak? Z HD800 też mu niczego nie brakuje?:)

Hehe :) Tak, Sensauris jest w stanie napedzic kazde dynamiczne sluchawki jakie istnieja. Dodatkowo ma ogromna rezerwe mocy wiec zawsze mozna go jeszcze podkrecic ale trzeba wtedy uwazac by nie zepsuc przetwornikow.

 

 

Z HD800 gral nawet lepiej niz Zana Deux :) Gdyby tez wypadl gorzej niz Woo 2, na pewno bym sie nie pchal w caly ten projekt.

 

jezeli to nadal jest otl to z hd800 pewnie radzi sobie sporo lepiej niz z k701. Hd800 graja ciszej od hd600/650?

Radzi sobie w zasadzie ze wszystkim niezaleznie od impedancji. Z 32Ohmowcami takze, Ruskie lampy 6C33C-B z ukladu radaru Miga-25 po prostu "wyprzedzaly swoje czasy", mozna powiedziec ze to taka lampa juz w zasadzie jak tranzystor. Nie ma bardziej wymazonej i lepszej lampy mocy do OTLa. Wszystkie (doslownie) inne konstrukcje OTL faktycznie wyraznie i zdecydowanie lepiej radza sobie z wiekszymi impedancjami niz z mniejszymi co wynika zwyczajnie z charakterystyki lamp jako takich.  Po prostu w konstrukcjach na 6C33C tradycyjne OTLowe okreslenia o radzeniach sobie z impedancja nie maja za bardzo racji bytu :) We wszystkich innych - tak.

 

Osobiscie nie wiem czy graja glosniej czy ciszej, nie porownywalem. Ten aspekt akurat zawsze najmniej mnie interesuje. W mojej wersji Sensaurisa z reguly slucham w skali do 10 na 1-2 z HD800. Dodatkowo Sensauris jest tak zaprojektowany by niwelowac roznice glosnosci roznych sluchawek w zaleznosci od impedancji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6c33c robiły za elementy wykonawcze w stabilizatorach napięcia. Pewnie dlatego tak wyrożniają się wśród innych lamp.

 

http://www.av.com.pl/downloading.php?file=38&wh=files

 

Polecam krótką lekturę. Znajdują się tam zaskakujące ciekawostki, jak np. to, że 300B była zaprojektowana do pracy w kinach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności