Skocz do zawartości

AKG K701 - Cudo


ElManiaque

Rekomendowane odpowiedzi

K701 to nie sa sluchawki ktore zagraja dobrze ze wszystkiego. Tysiace jest wpisow w sieci i ja takze potwierdzam, ze trzeba im "dogodzic". Przestrzen kiedy sa dobrze napedzone to moim zdaniem jedna z najlepszych w sluchawkowym swiecie i bynajmniej nie mam na mysli samego rozmiaru.

 

Przede wszystkim trzeba je trzymac za morde, moim zdaniem swietnie graja ze studyjnym zrodlem oraz mocnym wzmacniaczem. Topowy wzmacniacz do K701 to Leben CS-300, bardzo chwalony jest Woo Audio 2. (W pelni sie zgadzam z jednym i drugim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wróciłem. Co do kwestii technicznych - jako muzykę postarałem się zrobić składankę utworów, które zarazem znam i pozwalają na określenie poszczególnych walorów słuchawek. I tak - scenę, przestrzeń i szczegółowość testowałem na "Time" Floydów (remaster MFSL), "Bohemian Rhapsody" Queen (też MFSL) oraz utworach instrumentalnych - "Koi no Mikuru Densetsu" i "God Knows..." w wykonaniu Tokyo Philharmonic Orchestra, zejście i fakturę basu na "Improvisation" z Test CD Marantza i "SHUT UP AND EXPLODE" Boom Boom Satellites, wokal damski na "Cruel Angel's Thesis" Yoko Takahashi, "Toki wo Kizamu Uta" Lii, fortepian z wokalem na "Taishou.a" anNiny, wokal męski na "Woli istnienia" Comy i "Could you bite a hand" Steve'a Conte (tu jeszcze brzmienie gitary klasycznej). Za kawałki rockowo-popowe posłużyły "God Knows..." Ayi Hirano i "Don't say lazy". Muzyki słucham może specyficznej, no ale cóż... :)

Odnośnie sprzętu - źródłem był Vincent CD-S1.1, interconnectem Wireworld Eclipse, a wzmacniaczem Yamamoto HA-02. Ze słuchawek dane mi było po kolei posłuchać produktów Sennheisera - HD600, HD650 i HD800, AKG K701 i Grado GS-1000i. Niestety, Grado SR-325iS i Denonów D-2000 posłuchać nie zdążyłem, ale do Pabianic znowuż daleko nie mam to może uda się kiedyś jeszcze tam mi zajrzeć. A moje wrażenia wyglądają tak:

HD600 - słuchawki dobre, grające w miarę naturalnie. Nic się nie wybija, scena jest dosyć duża, powietrza mają sporo. Jedynym minusem jest ich bas, któremu zdecydowanie brakuje dynamiki. Jeśli miałbym natomiast wybierać między nimi, a HD650, wybrałbym HD600.

HD650 - te są całkowitym przeciwieństwem HD600. Mają więcej basu, grają ciemno, gładkim dźwiękiem, nie próbując absorbować słuchacza. Kojarzy mi się to z słuchaniem późną nocą, wtedy HD650 byłyby idealne. Natomiast, jako jedyne słuchawki, bym ich nie wybrał. Scena też jest wyraźnie węższa niż w HD600.

HD800 - kto może mi pożyczyć 3000zł?:) Zdecydowanie najbardziej przypadły mi dzisiaj do gustu. Olbrzymia przestrzeń, neutralna sygnatura dźwięku (całkowicie naturalnymi natomiast bym ich nie nazwał, średnica jest taka "błyszcząca", jakby otoczona aurą). Basu nie za dużo, jest natomiast świetnie kontrolowany, schodzący naprawdę nisko. W klasyce, czy uwielbionym przeze mnie jpopie spisały się wyśmienicie. Gitara klasyczna, bębny i fortepian brzmiały bardzo realistycznie. Do rocka natomiast brakuje im trochę "mięska".

K701 - te słuchawki nazwałbym natomiast najbardziej NATURALNYMI. Miałem wrażenie, że dodają od siebie najmniej z wszystkich słuchawek, których słuchałem. Pierwsze co musiałem zrobić to podkręcić głośność na Yamamoto, grały wyraźnie ciszej od reszty i zacząłem rozumieć co znaczy, że są trudne do napędzenia. Z samym wysterowaniem natomiast, Yamamoto problemów nie mam i grały bardzo przyzwoicie. Przestrzeń zdecydowanie większa niż w HD600, do tego miały trochę więcej, dobrej jakości basu, a także umiały pokazać pazurka na gitarowych riffach, czego w HD600 brakowało. Jeśli miałbym wybierać słuchawki między HD600, HD650, a K701 to zdecydowanie wziąłbym AKG. Do HD800 natomiast trochę im brakuje.

GS-1000i - niefortunnie, na odsłuchy Grado zostało mi najmniej czasu i wsłuchać się nie zdążyłem. Pierwsze wrażenie po AKG to bardzo podkolorowane niższe pasmo - może się to podobać, ale nie na wszystkich gatunkach muzycznych. Sam bas był świetnej jakości i pomimo tego, że było go dużo to nie nachodził na inne pasma. Wokale były fajne, góra również. Przestrzeń też olbrzymia, jednak kreowana inaczej niż w HD800. Kiedyś będę musiał z nimi jeszcze przysiąść na dłużej. Na chwilę obecną, gdybym miał wybierać między Grado, a Sennheiserami, po chwili wahania wybrałbym HD800. Do tego słuchawki pokroju CAL! (np. któreś z Denonów) czy niższych Grado dla "kopa" i naprawdę - żyć nie umierać.

Aha, jeszcze odnośnie sprzętu - wzmacniacz i CD były wygrzane, słuchawki pewnie nie do końca. Co do wygody - Sennheisery i AKG były bardzo komfortowe - w HD800 zdziwił mnie olbrzymi rozmiar muszli - nie ma bata, żeby czyjeś ucho nie weszło do środka. W Grado natomiast pad obcierał mnie trochę o kość policzkową - względem standardowych bowlsów to olbrzymi skok komfortowy, względem konkurencji - jest minimalnie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jeycam za opis wrazen :)) Fajnie, ze napisales.

 

Ja tylko dodam, ze Yamamoto HA-02 ktorego mialem przez jakis czas to wzmacniacz stworzony przez Pana Yamamoto specjalnie dla sluchawek Audio-Technica W1000. Tym samym jest celowany w impedancje 40 Ohm. Latwo mozna wywnioskowac, ze raczej lepiej radzi sobie wiec z Grado i Denonami oraz AKG natomiast niestety do wszystkich 300 Ohmowych Senkow zdecydowanie brakuje mu mozliwosci odpowiedniego wysterowania. Kiedys gdy podlaczylem do niego HD600 - graly swoja sygnatura, ale mozna je napedzic zdecydowanie lepiej. Tak wiec mysle, ze akurat do Senkow to jest po prostu wybor nie za bardzo udany. Senki swietnie sprawdzaja sie na OTLowcach albo po prostu wydajnych tranzystorowcach.

 

Yamamoto jak dla mnie poza Audio-Technicami W1000 i W5000 ktorych na nim sluchalem, bardzo dobrze tez zgrywa sie z Denonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio-Technic niestety w Q21 nie mają, a Denonów, jak już mówiłem, przesłuchać nie zdążyłem. Miałem tylko godzinę czasu, a słuchawek masę :) Powiedz mi, HD800 mogą zagrać z bardziej zaakcentowanym dołem, tam gdzie jest taka potrzeba? Mam nadzieję, że uda mi się posłuchać Twoich na Sensaurisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K701 to nie sa sluchawki ktore zagraja dobrze ze wszystkiego. Tysiace jest wpisow w sieci i ja takze potwierdzam, ze trzeba im "dogodzic". Przestrzen kiedy sa dobrze napedzone to moim zdaniem jedna z najlepszych w sluchawkowym swiecie i bynajmniej nie mam na mysli samego rozmiaru.

 

Przede wszystkim trzeba je trzymac za morde, moim zdaniem swietnie graja ze studyjnym zrodlem oraz mocnym wzmacniaczem. Topowy wzmacniacz do K701 to Leben CS-300, bardzo chwalony jest Woo Audio 2. (W pelni sie zgadzam z jednym i drugim).

Wiem, że wszyscy jesteśmy tutaj lekko zboczeni :) ale kazdy w innym stopniu. Ja na chwilę obecną nie jestem w stanie (bariera psychologiczna) wydać 5-7K pln na sam wzmacniacz (pewnie w miarę postępu choroby się to zmieni) i nie wierzę, aby nie znalazł się tańszy, który zagrał by przyzwoicie z K701. Także może wspólnymi siłami znajdziemy coś w granicach 1-1,5K PLN bo mi pomysły się już wyczerpały. Najgorsze jest to, że mam bardzo ograniczone możliwości odsłuchu, gdyż większość tych którymi sie interesuje dostępna jest tylko w US. Do tej pory słuchałem tylko Canampa i bardzo mi się podobał, ale drażni mnie zdecydowanie za wysoka cena w stosunku do jakości oraz absolutny brak współpracy z innymi słuchawkami.

Interesuje mnie jeszcze Gilmore Lite, ale mógłby być zbyt jasny oraz WA6, ale podobno bez PSU (a na taki mnie tylko stać) może mieć problemy za napędzeniem AKG.

 

@Jeycam dzięki za relację :) Można przeczytać tysiąc postów, ale nie ma to jak odsłuch, nawet najkrótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde chetnie tez zrobilbym sobie taki odsluch, tyle ze u mnie w okolicy bieda z nedza dla audio fana. Tyle moge powiedziec od siebie ze recablowane k701 w polaczeniu z zerem wydobyly najlepszy dzwiek jaki slyszaly moje uszy ze sluchawek... z glosnikow zwreszta tez, ale jak juz wspominalem u mnie bieda znedza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde chetnie tez zrobilbym sobie taki odsluch, tyle ze u mnie w okolicy bieda z nedza dla audio fana. Tyle moge powiedziec od siebie ze recablowane k701 w polaczeniu z zerem wydobyly najlepszy dzwiek jaki slyszaly moje uszy ze sluchawek... z glosnikow zwreszta tez, ale jak juz wspominalem u mnie bieda znedza ;)

Jeżeli z marnym zerem Ci się spodobało to wyobraz sobie co potrafią przy porządnym wzmaku. Btw planujesz sprzedaż? Jaki maja kabel? (priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde chetnie tez zrobilbym sobie taki odsluch, tyle ze u mnie w okolicy bieda z nedza dla audio fana. Tyle moge powiedziec od siebie ze recablowane k701 w polaczeniu z zerem wydobyly najlepszy dzwiek jaki slyszaly moje uszy ze sluchawek... z glosnikow zwreszta tez, ale jak juz wspominalem u mnie bieda znedza ;)

Do mnie lecą właśnie AKG K601, czyli gorszy brat K701 (choć niektórzy twierdzą, że wcale nie gorszy, a wręcz lepszy). A też mam Zero, więc szału nie będzie. Ale ta Twoja wypowiedź mnie lekko zaintrygowała. Już nie mogę się doczekać K601. A kto wie, może kupię te Twoje K701.

 

Do posta niżej: Domyślam się, że będą sporo kosztowały, też bym ich tanio nie sprzedał (nawet jakbym wyhaczył taką super okazję jak Ty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie lecą właśnie AKG K601, czyli gorszy brat K701 (choć niektórzy twierdzą, że wcale nie gorszy, a wręcz lepszy). A też mam Zero, więc szału nie będzie. Ale ta Twoja wypowiedź mnie lekko zaintrygowała. Już nie mogę się doczekać K601. A kto wie, może kupię te Twoje K701.

 

 

Pamietaj ze cena bedzie typowa jak kazda moja cena, zwlaszcza ze drut co w nich siedzi jest wart 200$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki piszcie tak piszcie, a i mi smaku na K701 narobicie... A mój biedny portfel tego nie zdzierży.

 

Może ktoś miał okazje słuchać K701 i DT880(Pro) i rzuci parę zdań luźnego porównania? Czym się różnią, co jest mocną stroną słuchawek, a co nie, co się spodobało?

@aml: ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym poprosił o jakieś porównanie K701, DT880 oraz dodatkowo K601 - w końcu trzeba jakoś dobrze wydać kasę, jak się wreszcie wygra w Dużego Lotka ;) Sennki HD600 i HD650 były dla mnie rozczarowaniem - grają przyjemnie, wyrównanym pasmem, jedne nieco jaśniej, drugie ciemniej - ale to za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza dla K701 w tej cenie, nie mam pomyslu moze jakis Little Dot albo Darkvoice lub dobre DIY.

 

Pawlo, jezeli masz DT 880 to nie ma za bardzo sensu zawracac sobie glowe K701. To zblizona klasa. Chyba, ze DTki Ci sie po prostu znudzily. Dodatkowo K701 sa moim zdaniem trudniejsze do napedzenia by zagraly odpowiednio wciagajaco.

 

Szlagiery dla K701 to np. Leben CS-300 jako absolut, Woo Audio 2, RudiStor NX33 symetrycznie.

 

W K701 basowy drive pojawia sie dopiero na bardzo wydajnym mocowo wzmaku. W DT 880 bas ilosciowo jest akceptowalny jak dla mnie juz na starcie bez wiekszych wysilkow. K701 moze miec i wiekszy ale na konkretnej elektrowni.

K701 graja mniej bezposrednio, z wiekszego dystansu, mniej wciagajaco - bardziej powsciagliwie. Jak dla mnie maja lepsza holografie i dokladniej kreuja przestrzen. Wygrzane nie maja tyle ciepla na srednicy co DT 880, na nieodpowiednim zrodle moga _bardzo_ sybilizowac czego nie robia DTki ktore srednice zwlaszcza dolna maja cieplutka i mila. K701 po wygrzaniu maja ja bardziej podkreslona i dzwieczna. Gora jest podobnych rozmiarow i klasy. DT 880 sa ciut bardziej ospale i bardziej aksamitne. Ogolnie poziom przejzystosci i rozdzielczosci jest taki sam.

 

Na AudioNemesisie DC 1 Upgrade 2 K701 potrafia wyraznie sybilizowac a gora pisnac w uszy, DT 880 w tym samym torze nie.

 

Niewygrzane K701 sa pluszowe i misiowate, cieple, pozniej to znika - moim zdaniem sa bardziej przezroczyste, wrazliwe na tor.

 

Generalnie sposob grania jednych i drugich jest bardzo zblizony. DT 880 sa IMHO bardziej energetyczne i dynamiczne, K701 graja z wiekszego dystansu, maja wiecej przestrzeni miedzy instrumentami i uderzajaca precyzje w kreowaniu holografii. Bas w DT 880 schodzi nizej. K701 ostrzejsza (po wygrzaniu) srednice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde czytam to wszystko i coraz bardziej śmiem twierdzić ze albo wzmak w zero jest prze bardzo wydajny mocowo, bo w sumie ma duzo mocy, albo ten kabel se srebra podbija o pare db basior i zwiększa jego ilosc... schodzi głęboko, napiera szeroko... i nie wrzyna się gdy jest niepotrzebny. Szykuja sie ciezkie zakupy, bo prawde mowiac wmaki dobre drogie, a jeszcze zlampizowac zero trzeba ;]

 

 

odrazu mowie ze mam chore zatoki przewlekle i moje odczucia jezeli chodzi o bas itp. moga byc sprzeczne... chociaz akurat teraz nie mam przytkanych uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallow, a słuchałeś może K601? Jeśli tak to czy one też są bardzo wymagające? I które według Ciebie są ciekawsze (fajniejsze w odsłuchu): K601 czy K701? Mam na myśli normalne słuchanie każdego rodzaju muzyki, nie chodzi mi o rozkładanie jej na czynniki pierwsze i szukanie detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallow, a słuchałeś może K601? Jeśli tak to czy one też są bardzo wymagające? I które według Ciebie są ciekawsze (fajniejsze w odsłuchu): K601 czy K701? Mam na myśli normalne słuchanie każdego rodzaju muzyki, nie chodzi mi o rozkładanie jej na czynniki pierwsze i szukanie detali.

K601 też są trudne do napędzenia. Na WBA HPA-03 basu praktycznie nie było. Postaram się jakoś w przyszłym tygodniu posłuchać ich z Beresfordem i WBA, może będzie lepiej, bo wtedy źródło mieliśmy kiepskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT880 Pro mam już parę ładnych miesięcy i jestem z nich więcej niż zadowolony.

Idealnie trafiają w moje gusta, ale wydaję mi się że popadam w pewnego rodzaju nostalgię.

I w sumie stwierdziłem, że chyba będę potrzebował powiewu świeżości w moim sprzęcie audio...

 

...I tutaj dziękuje Ci, fallow za krótkie porównanie, bo wiem że K701 tego powiewu nie sprawią. Byłyby zbyt kosztowne w napędzeniu i plułbym sobie w twarz czemu sprzedałem DTtki :)

 

...

Choć i tak będę chciał ich posłuchać dla własnej ciekawości :) Miejmy nadzieje że będzie okazja na meecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm szukając dalej... a taka SOHA2 bądź troche droższy Rudistor NX-03?

 

a może ten ? :

 

http://www.audio-gd.com/enweb/pro/pre/C_2.htm

 

zebrał bardzo pochlebne recenzje

 

a tu już chyba full wypasik :

 

http://www.audio-gd.com/enweb/Roc/Roc-1.htm

 

tego bym chciał sobie kupić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciekawe jak taki C-2C zagrałby z 701.

 

tu masz recenzję takiego połączenia :

 

http://www.head-fi.org/forums/f5/audio-gd-c2c-413766/index5.html#post5555873

 

"Very Powerful - Drives the 701s with ease. More than sufficient volume just past 9 o'clock."

 

mnie się ten wzmak coraz bardziej podoba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności