Skocz do zawartości

AKG K701 - Cudo


ElManiaque

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie. Miejsc gdzie można odsłuchać jest kilka, ale z wyborem modeli tych topowycch to już jesst gorzej.

 

Coraz bardziej skłaniam się ku modelom AKG jednak heheh ciągnie wilka do lasu :D

Te modele to K271 studio lub też K601 z tym, że ich otwartość mnie od nich odpycha :D z względów opisanych powyżej.

 

Nie wiem teraz czy jakjuż się na sto procent zdecyduję warto je kupić w jakimś zagranicznym sklepie czy jednak w polsce?

 

Mam nadzieję, e sprawdzą się w każdymrodzaju muzyki od rzeczy typu akustycznego po elektronikę z mocnym beatem klubową itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, K24x i K27x nie dadza Ci nigdy takiej prezentacji przestrzeni oraz holografii i separacji instrumentow jak K701.

K601 idzie juz w tym kierunku, ale jeszcze daleka droga do K701. W bardziej skomplikowanych utworach K601 po prostu robia dalej zlepek zamiast przestrzeni.

 

Taki wglad w przestrzen jednak moim zdaniem jednak ze slabsza separacja intrumentow dadza tez Beyery DT 880 Pro - jednak tutaj basu ilosciowo bedzie mniej niz na K701.

 

Dla mnie K701 sprawdzaja sie w muzyce klasycznej, wszelkiego rodzaju jazzie i muzyce wokalnej gdyz srednice maja swietna, elektronice od akustycznego elektronicznego jazzu przez drum and bass, jungle, 2step, IDM, brekcore po juz typowo elektronike eksperymentalna.

 

Nie sprawdzaja sie jak dla mnie w metalu czy ciezkim rocku.

 

Celowalbym raczej w K701 lub DT 880 Pro gdyz te sluchawki do tego co oferuja K24x i K27x dokladaja jeszcze kolejny wazny element - przestrzen, holografie.

 

To, ze sa otwarte - coz, albo woz albo przewoz - sluchawki otwarte z zalozenia brzmia naturalniej, nie wspominajac juz u wygodzie i higienie odsluchow w cieple dni latem, gdzie jest cyrkulacja powietrza a w sluchawkach zamknietych ucho po prostu sie poci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to moja pomyłka myślałem że 990 to zamknięte. Tak myślałem o 770. :)

 

Niestety 770 (i do pewnego stopnia 990) to zupelnie nie ta charakterystyka i polka cenowa. W obu wypadkach przestrzen jest znaczaco mniejsza nawet od D2000 a bas jest mocno podkreslony (te sluchawki graja wyraznym V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za metallem płakał nie będę bo nie słuucham. mam pytanie, jak sprawdzają się K701 w muzyce typu Trancce, House. Badzo często słucham takich klimatów więc to dla mnie ważne.

 

Czuję jednak, iż dochodzę już do celu powoli :)

 

 

 

Byłem rano w MM. Załamałem się bo najwyższy model słuchawek, jaki mieli, to Senki HD 555.

Chciałoby się powiedzieć "A to Polska właśnie" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za metallem płakał nie będę bo nie słuucham. mam pytanie, jak sprawdzają się K701 w muzyce typu Trancce, House. Badzo często słucham takich klimatów więc to dla mnie ważne.

Kup sobie w takim razie Ultrasone zamknięte jak najlepszy model, np. Pro 750 lub Pro 900, w ostateczności HFI 780.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za metallem płakał nie będę bo nie słuucham. mam pytanie, jak sprawdzają się K701 w muzyce typu Trancce, House. Badzo często słucham takich klimatów więc to dla mnie ważne.

 

Kup sobie w takim razie Ultrasone zamknięte jak najlepszy model, np. Pro 750 lub Pro 900, w ostateczności HFI 780.

 

Popieram, akutat w takich gatunkach lepiej sprawdza sie Ultrasony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, akutat w takich gatunkach lepiej sprawdza sie Ultrasony.

 

 

Mogę potwierdzić, Hfi780, robią bardzo ładne i dynamiczne spustoszenie przy takiej muzyce, jada jak walec po słuchaczu, dając bardzo przyjemne wrażenia odsłuchowe. Dźwięk jest bardzo czysty, góra ładnie wybrzmiewa, jest ostra ale idzie ja opanować troszką gąbki, dobrze umiejscowionej pod padami. Lokalizacja i separacja instrumentow jest bardzo, bardzo dokładna, przestrzen niestety jest ograniczona w dosc specyficzny sposób, charakterystyczny tylko dla ultrasone, dzwiek nie gra bezposrednio na sluchacza, jest mozna powiedziec dookoła głowy, ale nie ma uczucia ze dzwieki leca z blizej nieokreslonej nieskonczonosci, tak jak to ma miejsce w sluchawkach otwartych. Izoluja bardzo dobrze no i nie wyciekają.

 

 

niewiem czy słuchałes penduluma, ale płytka Hold Your Colour na tych sluchaweczkach to cos pieknego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to mają być słuchawki zbliżone do K701 to Ultrasony zdecydowanie odpadają . Szczególnie PRO gdzie króluje dominacja basu i mocna , nasycona góra , no i średnica ... no właśnie gdzie jest ta średnica ;) ?

 

Tylko, że w K701 basu znwou jest dlamnie trochę za mało niestety. Reszta jest piękna. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to mają być słuchawki zbliżone do K701 to Ultrasony zdecydowanie odpadają . Szczególnie PRO gdzie króluje dominacja basu i mocna , nasycona góra , no i średnica ... no właśnie gdzie jest ta średnica ;) ?

 

 

Bo ultrasone to sluchawki do bardzo długiego wygrzewania i moddowania... moje po ok. 250h złapały takiego doła, ze nie było basu, srodka... sama góra do tego skrzeczaca, koło 400h wszystko już jest piękne na miejscu. Trochę gąbki w połączeniu z budową tych słuchawek i można zdziałać cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to mają być słuchawki zbliżone do K701 to Ultrasony zdecydowanie odpadają . Szczególnie PRO gdzie króluje dominacja basu i mocna , nasycona góra , no i średnica ... no właśnie gdzie jest ta średnica ;) ?

Autor pozniej napisal, ze chce sluchac House i Trance. Chyba wszysyc sa tu zgodni ze Ultrasone do tych gatunkow beda lepsze niz K701 ;)

 

Nadmienie po raz kolejny - tak wymagajace sluchawki jak K701 w sensie wzmacniacza nie beda mialy "normalnie ilosciowego" basu bez dedykowanego wzmacniacza sluchawkowego dobrej klasy i dodatkowo mocnego.

 

To co uslyszysz w pierwszym lepszym salonie z integry czy tam jakiegos amplitunera gdzie wyjscie sluchawkowe jest "aby bylo" to zaledwie namiastka tego na co je stac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor pozniej napisal, ze chce sluchac House i Trance. Chyba wszysyc sa tu zgodni ze Ultrasone do tych gatunkow beda lepsze niz K701 ;)

 

Nadmienie po raz kolejny - tak wymagajace sluchawki jak K701 w sensie wzmacniacza nie beda mialy "normalnie ilosciowego" basu bez dedykowanego wzmacniacza sluchawkowego dobrej klasy i dodatkowo mocnego.

 

To co uslyszysz w pierwszym lepszym salonie z integry czy tam jakiegos amplitunera gdzie wyjscie sluchawkowe jest "aby bylo" to zaledwie namiastka tego na co je stac :)

 

 

 

Rozumiem Fallow.

 

Nie będę słuchał wyłącznie house i trance bo slucham praktycznie wszystkiego więc muszę kupić uniwersalne słuchawki.

 

NIe będę dłużej mieszał tylko muszę się na coś po prostu zdecydować. Przemyślę sprawę, poczytam jeszcze i w końcu coś kupię i będzie to cudo :D Heheh.

 

Bardzo mi pomogliście, za co serdecznie dziękuję :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko. MOżna się zakochać od razu w tych słuchawkach. Brzmią Świetnie. Wszystko na swoim miejscu, góra wspaniała dół zchodzący nisko, ale nie narzuca się, co dlamnie jest niedostatkiem malutkim bo wydaje mi się, że jest go za mało nieco. Średnica spełnia swoją rolę w 100 procentach. Scena wspaniała wokal na przodzie i bardzo mięsisty. Miód malina po prostu.

 

Pytanie moje jest teraz jedno. CZy są jakieś porównywalne słuchawki do tego modelu może AKG, albo niekoniecznie, ale typu półotwartego lub zamkniętego. Wiem już, jakiego chcę brzmienia i tegosię będę trzymał tylko mnie to jedno jeszcze właśnie nurtuje.

+

Wymienione przez Ciebie Denony podobno brzmią ciemno, a ja nie lubię ciemnych słuchawek.

+

Każde słuchawki, które słuchałem i miały super przejrzyste wysokie tony i dobrą średnicę ne grzeszyły dobrym dołem. Ja muszęmieć dobry atak i wykop w dole pasma nie tracąc przy tym góry i średnicy.

= Ultrasony to nie to czego szukasz .

 

Autor pozniej napisal, ze chce sluchac House i Trance. Chyba wszysyc sa tu zgodni ze Ultrasone do tych gatunkow beda lepsze niz K701 ;)

Jeżeli ktoś słucha TechnoMaximumBassPerwersum to tak . Jednak to też zależy od tego kto jaki sposób przekazu dzwięku lubi . Ja słucham m. in. nazwijmy to szeroko pojętej elektroniki od J M Jarre'a przez Depeche Mode po Chemical Brothers właśnie na K701 i jest super , nawet bardziej mi się podoba niż na D2000 które są trochę jak dla mnie za ciemne .

 

Nadmienie po raz kolejny - tak wymagajace sluchawki jak K701 w sensie wzmacniacza nie beda mialy "normalnie ilosciowego" basu bez dedykowanego wzmacniacza sluchawkowego dobrej klasy i dodatkowo mocnego.

Niestety to prawda :) .

To co uslyszysz w pierwszym lepszym salonie z integry czy tam jakiegos amplitunera gdzie wyjscie sluchawkowe jest "aby bylo" to zaledwie namiastka tego na co je stac :)

Podpisuję się pod tym wszystkimi rękoma i nogami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to czy ja coś lubię czy nie , po prostu wg mojej opinii Ultrasone przedstawiają inny sposób grania niż to czego szuka ElManiaque .

 

Twoje HFI-780 są całkiem uniwersalne i dobrze sprawdzą się przy oglądaniu filmów DVD , graniu w gry czy słuchaniu muzyki ale to są niestety słuchawki z innej półki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Ciebie Fallow.

Jak AKG K701 reagują na zmianę korekcji. POdbicie basu itp. Jeśli je kupię, to z braku funduszy będę przez jakiś czas zmuszony je podłączyć bezpośrednio do wyjścia słuchawkowego w mojejwieży Technics. Jeśliby dało się nieco je ubasowić, jeśli jest taka w ogóle potrzeba bo nie wiem, jak jest po wygrzaniu, to byłoby idealnie. Przeboleję jużjakoś ich otwartość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Ciebie Fallow.

Jak AKG K701 reagują na zmianę korekcji. POdbicie basu itp. Jeśli je kupię, to z braku funduszy będę przez jakiś czas zmuszony je podłączyć bezpośrednio do wyjścia słuchawkowego w mojejwieży Technics. Jeśliby dało się nieco je ubasowić, jeśli jest taka w ogóle potrzeba bo nie wiem, jak jest po wygrzaniu, to byłoby idealnie. Przeboleję jużjakoś ich otwartość :)

Mysle, ze kazdy wlasciciel K701 uznalby to za niezla profanacje podlaczac je do wysjcia sluchawkowego mini-wiezy.

Powiem wprost, z takim napedem lepiej zagraja np. Sennheisery HD595.

 

K701 potrzebuja nie tylko wydajnego wzmacniacza, wrecz mini-elektrowni. Dodatkowo przez spore podbicie gory lubia tor grajacy klasycznym "tubey" soundem. Ilosc basu oczywiscie mozna sobie wyregulowac EQ ale odpowiedni drive, impakt pojawi sie dopiero przy wydajnym i mocnym wzmacniaczu sluchawkowym pokroju RudiStora NX33 przy polaczeniu symetrycznym, Woo Audio 2 lub Cayina HA-1A z odpowiednimi lampami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze kazdy wlasciciel K701 uznalby to za niezla profanacje podlaczac je do wysjcia sluchawkowego mini-wiezy.

Powiem wprost, z takim napedem lepiej zagraja np. Sennheisery HD595.

 

K701 potrzebuja nie tylko wydajnego wzmacniacza, wrecz mini-elektrowni. Dodatkowo przez spore podbicie gory lubia tor grajacy klasycznym "tubey" soundem. Ilosc basu oczywiscie mozna sobie wyregulowac EQ ale odpowiedni drive, impakt pojawi sie dopiero przy wydajnym i mocnym wzmacniaczu sluchawkowym pokroju RudiStora NX33 przy polaczeniu symetrycznym, Woo Audio 2 lub Cayina HA-1A z odpowiednimi lampami.

 

 

 

No to w takim razie na razie bez sensu jest je kupować w moim wypadku.

Zostają mi słuchawki, które nie wymagają mocnych klasowych wzmacniaczy. Tylko bądź tu teraz mądry człowieku, co będzie najwłaściwsze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm :) Ja nie chce Cie odwodzic od kupna az do tego stopnia, chce jedynie uzmyslowic jak wazny w ich wypadku jest odpowiedni wzmacniacz. W zdecydowanej wiekszosci przypadkow jest tak, ze ludzie nie zdaja sobie sprawy z tego jak duze ma to znaczenie. Czesto mysli sie, to w koncu klasowe sluchawki na pewno jakos zagraja, przeciez zle nie moga. W rzeczywistosci jest tak, ze im bardziej klasowe sluchawki tym wyzsze wymagania wobec systemu. Ten minimalny pokaz ich potencjalu na ktory czesto sie liczy okazuja sie po prostu wypunktowaniem przez nie brakow i wad systemu co nie jest mile do sluchania, oczywiscie potencjal tez bedzie slychac ale tym mozna sie pocieszyc przez kilkadziesiat pierwszych minut - godzin. Na dluzsza mete kazdy chcialby miec dzwiek "kompletny".

 

Jezeli nie zamiarzasz poprzestac tylko na kupnie K701 a sukcesywnie bedziesz rozbudowywal pod nie system, to ja nie widze zadnego problemu - jezeli tylko jestes wytrwaly i sie na poczatku nie zrazisz :)

 

Oczywiscie w pelni mozna to zrozumiec dopiero na wlasnej skorze, jak kiedys myslalem ze Grado RS2 "zagraja" jakos z Presonusa HP4 nim wymienie wzmak, nie zagraly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie na razie bez sensu jest je kupować w moim wypadku.

Zostają mi słuchawki, które nie wymagają mocnych klasowych wzmacniaczy. Tylko bądź tu teraz mądry człowieku, co będzie najwłaściwsze. :)

Możesz spróbować Sennheiserów HD25-1. Nie są one wymagające od źródła i z odtwarzacza mp3 grają bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie w pelni mozna to zrozumiec dopiero na wlasnej skorze, jak kiedys myslalem ze Grado RS2 "zagraja" jakos z Presonusa HP4 nim wymienie wzmak, nie zagraly :)

Dla mnie zimnym prysznicem było podpięcie RS2 do iRivera E10, kiedy to wyjąłem je prosto z pudełka, a lakier jeszcze na nich pachniał. Co do K701, od K601 różnią się przede wszystkim inną cewką, więc można przyjąć, że są podobnie mocożerne, przy cym K601 ponoć ciut bardziej, no i te ostatnie z dziurki DVD onkyo grały żałośnie - jasno, płasko i bez dołu. Wszystko to przy gałce potencjometru na godzinie 14:30. Na tej podstawie kupiłem HD600, bo też były w promocji. Potem poszedłem po rozum do głowy i przyniosłem K601 do domu. Tu sytuacja była zgoła odwrotna - wyraźnie bardziej leżały mi dźwiękowo K601. Prawdę powiedziawszy HD600 nie są jakieś szczególnie trudne do napędzenia, najwyżej braknie głośności z racji wyższej impedancji, ale problem z nimi to raczej kwestia trafienia z brzmieniem. Wprost z playerów ich dźwięk odpowiadał mi tylko z iRiverów E10 i H340.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zamierzam nausznych słuchawek podłączać do żadnego playera MP3 no chyba, że mi prądu w domu zabraknie :)

 

Do MOjego Zena Micro i Clix2 mam JBL 220 i to mi w zupełności wystarczy :)

 

 

Tak sobie myślę, jak mi się uda, to kupię słuchawki Technics RPF30. Są podobno w pewnym czeskim sklepie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności