Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SRS-300


kr3cik

Rekomendowane odpowiedzi

Moze glupie pytanie, ale jak je rozronic, ktore to 200 a ktore 300 (z wygladu), bo niedawno kupilem srebrny A10 i do tej pory nie wiem, ktory model mi sie trafil w komplecie.

P.S.

To, ze sa ciut wygodniejsze nic mi nie powie, bo nie mam wersji "mniej wygodnej" i nie moge porownac, a jedyne co zauwazylem to to, ze ciezko rozroznic ktora to prawa, a ktora lewa (napisy L i R sa wytloczone na owijce od kabla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Grethort
Moze glupie pytanie, ale jak je rozronic, ktore to 200 a ktore 300 (z wygladu), bo niedawno kupilem srebrny A10 i do tej pory nie wiem, ktory model mi sie trafil w komplecie.

P.S.

To, ze sa ciut wygodniejsze nic mi nie powie, bo nie mam wersji "mniej wygodnej" i nie moge porownac, a jedyne co zauwazylem to to, ze ciezko rozroznic ktora to prawa, a ktora lewa (napisy L i R sa wytloczone na owijce od kabla).

 

Patrz parę postów wyżej - kr3cik dał foto z SRS-200(po PRAWEJ stronie) i SRS-300(po LEWEJ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe srs-y grają świetnie jak na pchełki , fajnie zgrywają się zarówno z nano 1g jak i samsungiem z5 , jestem bardzo pozytywnie zaskoczony , na gorąco mogę powiedzieć, że dzwiękowo są blisko poziomu ex-85 , od ksc -75 są oczywiście słabsze , ale już nie ma tej przepaści , która dzieliła ksc-75 w stosunku np do laberg l100 czy mx560

 

brawo vedia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofnięty troche wokal, talerze poszły do przodu, a przez to, że nie siedzą tak mocno w uchu są troche cichsze i nie przekazują tak dobrze bass'u(...)Nieznam się na tych waszych określeniach góra, dół, lewo, prawo więc napisałem po swojemu
Generalnie dół to bas, środek to wokal, góra to talerze.

 

Moje dopiero dzisiaj doszły i przez ten fakt wątpię czy napiszę recenzję w ciągu tygodnia, gdyż pojutrze wyjeżdżam na Woodstock, a wolałbym jednak trochę tych słuchawek posłuchać na różnym repertuarze i na końcu wszystko ładnie ubrać w słowa... :)

Equalizer w iFP ustawiłem w "\" i jest w porządku. Na początek mogę tylko powiedzieć, że całkiem przyjemnie się ich słucha, sto razy lepiej niż "pszczółek", które sieją sybilantami. W porównaniu do MX500 to bas mają lepiej zaznaczony, słychać że się tam coś dzieje i coś czasem "puknie", zabarwienie niestety jest mocno "tekturowe", w MX500 to zabarwienie jest zdecydowanie słabiej słyszalne (wynik zapewne ich odbasowienia). Środek MX500 mają ciutkę lepszy - lżejszy. Góra w MX500 się kończy jakoś tak nagle. Vedie mają ją lepiej rozciągniętą - nie ma efektu nagłego cutoffa. Bez equalizera SRS-300 są dla mnie za jasne - ostro sieją górą, wokale są zdecydowanie odchudzone, a basu prawie niet. MX500 imo na "flat" się nieco lepiej prezentują - może mają jeszcze mniej basu, ale za to nie zasypują nas prawie samą górą.

 

A i komfort nowych Vedii ja tak wysoko nie oceniam - mi się one ciągle przemieszczają w uszu i wypadają. Co chwilę je muszę poprawiać, generalnie porażka. MX500 zdecydowanie lepiej siedzą, o EP-180 nawet nie wspominając, bo były pod względem komfortu rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caleb > 7 dni to jest termin faktycznie bezsensu dla słuchawek. Samo wygrzewanie zajmie sporo czasu. Proponuje ustalić 14 dni.

 

A testy piszecie w testach oddzielnie. Nie bede nalegać zeby było to w jednym temacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabelka, to mam pewne zastrzeżenia. Może łatwo się nie plącze, ale za to jest plastyczny. Zasnąłem ze słuchawkami, kabelki od słuchawek pozawijały się, i teraz zostały takie pofałdowane, ale to nieistotny szczegół. Jeszcze ich nie wygrzałem, ale grają zdecydowanie przyjemnie. Na razie mogę jedynie napisać, że do audiobooków się nadają, ale mam nadzieję, iż stać je na więcej.

 

 

Przypominam : Od lewej - Vedia, Thomson, Sony Philips, Nokia. Resztę słuchawek dostanę pewnie za jakieś 2 tygodnie, znowu wyjeżdżam. Żeby nie było - Noki nie porównuję, jest na zdjęciu tylko po to, bo może niektórym pomóc wyobrazić sobie, jak mniej-więcej wyglądają nowe SRS`y.

 

PS Co do jakości zdjęć - wiem, w najlepszym przypadku marna.

1.JPG

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, fajnie się ogląda

 

Nejlepiej w uchu siedzi pewnie ta słuchawka w logiem "Walkman" bo jest fajnie wyprofilowana-właśnie o coś takiego mi chodziło Malas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nejlepiej w uchu siedzi pewnie ta słuchawka w logiem "Walkman" bo jest fajnie wyprofilowana

 

I tak, i nie. Może trzyma się najlepiej, ale na dłuższą metę zwykłe pchełki są wygodniejsze. Po prostu mi ten typ nie odpowiada, pewnie dlatego, że z pchełkami żadnych sportów nie wyprawiam.

Philips też ma takowe wyprofilowanie, ale mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy jestem zmeczony bardzo podróżą, ale z mplayerem graja zaskakujaco przyjemnie ;) Góra na prawie jak w ksc35... zero sybilziacji, nic w dzwieku nie drazni. Pewnie trafilem prosto w synergiczne zestawienie ;) Załuje ze nie slyszalem pk2 z mplayerem, mialbym odniesienie... ale z tym co sluchalem srs'ki mi bardziej pasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sonym e436f również bardzo dobrze, jutro powinna dojść a816 to dopiszę może coś do recki

k314p również miekną, ogólnie to najlepiej brzmiące pchły jakie miałem, wygodą ustępują tylko k314p

wielkie gratulacje dla Vedi za ten produkt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygody to narazie nie umiem się przyzwyczaić, ale grają bardzo fajnie ^^

 

[EDIT] Znalazłem rozwiązanie, aby lepiej się je nosiło-wystarczy nałożyć na każdą słuchawkę 2 pary gąbeczek na raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności