Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

VEDIA A10, FW: V001.003.020


clawz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ktokolwiek ma problem w 20 z wlaczaniem kawalka po pauzie, czy to jakas jednostkowa przypadlosc ? Dosc czesto po pauzie nie moge ponownie wlaczyc muzyki - A10 nie reaguje na play, trzeba sie przedzierac przez menu "Muzyka" lub restartowac. Cholernie uperdliwa sprawa.

 

Kolejne pytanie - czy ktorykolwiek uzytkownik A10 doswiadczyl efektu chwilowego zaniku transmitera ? Czasem na 2-3 sekundy po prostu przestaje grac, jakby transmiter sie wylaczal i zaraz wlaczal. Wystepowalo to tez w 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek ma problem w 20 z wlaczaniem kawalka po pauzie, czy to jakas jednostkowa przypadlosc ? Dosc czesto po pauzie nie moge ponownie wlaczyc muzyki - A10 nie reaguje na play, trzeba sie przedzierac przez menu "Muzyka" lub restartowac. Cholernie uperdliwa sprawa.

 

Kolejne pytanie - czy ktorykolwiek uzytkownik A10 doswiadczyl efektu chwilowego zaniku transmitera ? Czasem na 2-3 sekundy po prostu przestaje grac, jakby transmiter sie wylaczal i zaraz wlaczal. Wystepowalo to tez w 15.

 

Ja nie mam ani problemów z pauzą ani z transmiterem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

>> Czy ktokolwiek ma problem w 20 z wlaczaniem kawalka po pauzie, czy to jakas jednostkowa przypadlosc ? Dosc czesto po pauzie nie moge ponownie wlaczyc muzyki - A10 nie reaguje na play, trzeba sie przedzierac przez menu "Muzyka" lub restartowac. Cholernie uperdliwa sprawa.

 

Zagadza się. Czasami pauzując na dłuższy czas nie daje sie uruchomić muzyki przez play... pomaga jedynie ponowne uruchomienie kawałka poprzez przejście przez menu lub restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj dostałem info, że może jednak się uda nie robić przerwy i wysłane zostało zapytanie z propozycjami do 1.4 i z listami błędów z "20".

 

Mam nadzieję, że niedługo będę wiedział więcej. Co jest na liście do 1.4 - założę oddzielny temat. Nie gadajcie o tym tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie doceniam wszelkie wprowadzone poprawki i cieszę się z kierunku w jaki one idą. Myślę, że wszystkim forumowiczom należą się podziękowania za wkład w rozwój tego oprogramowania :)

W zasadzie zostało poprawione wszystko to czego potrzebowałem najbardziej (brakuje mi jeszcze wspomnianego w innym miejscu udogodnienia we włączaniu transmitera), więc chciałem poprzestać na przejrzeniu tego tematu i śledzeniu propozycji do 1.4, ale trafiłem na wypowiedź, którą postanowiłem skomentować:

Kartez > Pisałem milion razy i napisze po raz ostatni. Zegarek nie zniknie. Dziwne jest to, że mi się nigdy nie odpala zegarek jak chce włączyć A10...

Kartez nie jest odosobniony w swojej niechęci do zegarka. Nie liczę na jego usunięcie (w końcu Vedia podaje go jako jedną z wyjątkowych zalet odtwarzacza) i nie po to o tym piszę. Po prostu popieram kolegę, którego denerwuje ten wynalazek, bo mi też zdarza się, że muszę czekać na zniknięcie wyświetlanego czasu aby móc powtórzyć próbę włączenia odtwarzacza. Niby się już nauczyłem i coraz rzadziej mnie to spotyka, ale rozumiem niechęć do kilkusekundowego przytrzymywania przycisku zanim ten zareaguje tak jakbym chciał.

A może dałoby się pokazywanie zegarka i włączanie odtwarzacza podczepić do różnych przycisków? Ale to już chyba bardziej pasuje do tematu propozycji do kolejnej wersji fw...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami też mam problem z włączaniem playera, bo zamiast tego włącza się zegarek.

 

Problem z pauzą też u mnie występuje, ale nie jestem pewien czy dokładnie tak samo jak inni opisali to wcześniej.

Często podobna przypadłość zdarza się po włączeniu odtwarzacza. Naciskanie play przełącza na inne utwory, ale nic nie gra.

Czasami w tym przypadku nie pomaga nawet ponowne wybranie utworów z menu muzyka. Trzeba wtedy wyłączyć player lub nacisnąć play tak długo by wyświetlił się napis vedia (nie wyłączając odtwarzacza).

 

O problemach z kartą i włączaniem się ostatniego słuchanego utworu mimo przełączenia na inny, już pisałem - tylko o tym przypominam.

 

Edit:

Zapomniałem wcześniej napisać, że jak wyłącza się wyświetlanie tytułów z tagów ("Informacja ID Tag" -> "wyłącz"), to po ponownym włączeniu a10, ustawienie to jest włączone ("Informacja ID Tag" = "włącz").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zakupiłem A10 i zaktualizowałem firmware i przystąpiłem do testów. I na gorąco mam dwie uwagi. Po pierwsze aktualizacja instrukcji - pojawiło się wiele nowych funkcji, które nie są nigdzie opisane. I druga rzecz - funkcja resume działa z plikami mp3 natomiast nie działa z plikami flac. W przypadku flaców zapamiętany jest utwór ale nie miejsce gdzie było przerwane słuchanie. W poprzednim odtwarzaczu bardzo brakowało mi tej funkcji, i już się cieszyłem że będę ją miał, a tu taki zonk.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mannual pewnie zaktualizujemy po 1.4 bo tam też się może wiele pojawić i tak co chwile to ciężko... ale się okaże.

 

Co do resume i Ogg / FLAC / APE zobaczymy co się da zrobić, nie wykluczam, że nie da się tej opcji zrobić w A10 aby działała tak jak dla MP3 / WMA. Czas pokaże co się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy siła transmitera może zależeć od firmware'u?

Zaktualizowałem sobie wersję 3.11 do 3.20 i mam wrażenie, że teraz mój transmiter jest bardziej zakłócany, częściej słychać szumy. Czasem pomaga jak przytrzymam podłączone słuchawki (jestem dodatkową anteną ;)), ale dotychczas nie było to potrzebne i wydaje mi się, że działał lepiej.

Czy to może zależeć od wersji? Jeśli tak i zauważyliście coś podobnego, to może wiecie, która wersja byłaby najlepsza z punktu widzenia właśnie używania transmitera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy siła transmitera może zależeć od firmware'u?

Zaktualizowałem sobie wersję 3.11 do 3.20 i mam wrażenie, że teraz mój transmiter jest bardziej zakłócany, częściej słychać szumy. Czasem pomaga jak przytrzymam podłączone słuchawki (jestem dodatkową anteną ;) ), ale dotychczas nie było to potrzebne i wydaje mi się, że działał lepiej.

Czy to może zależeć od wersji? Jeśli tak i zauważyliście coś podobnego, to może wiecie, która wersja byłaby najlepsza z punktu widzenia właśnie używania transmitera?

 

Ja nic takiego nie zauważyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware może ograniczyć moc nadajnika... jednak stosowany przez nas nie posiada żadnych ograniczeń, bo wybraliśmy po prostu taki, który ma mała moc* i nie trzeba było dopisywać żadnych ograniczeń.

 

 

* Wszystko po to aby być zgodzie z Polskim prawem :)

 

 

 

EDIT: ps. W związku z pracami nad EQ dla A10 pojawi się pewnie jeszcze jedna wersja FW przed 1.4. Przy okazji postaramy się usunąć resztę znalezionych przez nas / Was błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware może ograniczyć moc nadajnika... jednak stosowany przez nas nie posiada żadnych ograniczeń, bo wybraliśmy po prostu taki, który ma mała moc* i nie trzeba było dopisywać żadnych ograniczeń.

 

 

* Wszystko po to aby być zgodzie z Polskim prawem :)

 

 

 

EDIT: ps. W związku z pracami nad EQ dla A10 pojawi się pewnie jeszcze jedna wersja FW przed 1.4. Przy okazji postaramy się usunąć resztę znalezionych przez nas / Was błędów.

No to bardzo fajnie... A to że C6+ ma mocniejszy nadajnik (piszę że zasięg 5m) to ustawodawcy nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnia normy CE więc jest zgodne z prawem. Głównie chodzi o nie udostępnianie ludzikom "stacji nadawczych" o zasięgu kilkunastu czy kilkudziesięciu metrów.

 

W przypadku Sigamtela był bardzo mały wybór chipów (słownie jeden), które oferowały by małe wymiary i był radiem od razu z nadajnikiem stąd też inne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra spoko...

 

 

A możesz powiedzieć coś więcej na temat tego nowego EQ??

Będą to całkiem nowe ustawienia, czy tylko doregulowane?? Jakaś znacząca zmiana będzie??

 

Aha i co to jest to mediastore.pl w twoim podpisie ksy.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TechMusic > Mówiąc o EQ miałem na myśli w końcu działające wszystkie pasma i częstotliwości. Pracują nad tym od środy nie umiem powiedzieć kiedy skończą. Sądzę, że wpłynie to też na same presty EQ... znaczy jest to w sumie pewne.

 

damianmu > Kiedy skończą final czego? FW 1.4 chciał bym, żeby koniec września już był final. Tego z EQ - niestety nie wiem, mam nadzieję, że jakoś szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ja ma mtaki problem mam przelaczone w playerku na msc to mi winda pokazuje dysk wymienny H i I jak przelacze na mtp to nie chce sie nic pokazac zadne nowe okienko ww moj komputer. wie ktos mzzoe jak ta usterke naprawic i odrazu mowie ze jest to najnowszy fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że tryb MSC to tryb dysków przenośnych / pamięci flash i pokazuje dyski.

 

A system MTP wymaga minimum systemu Windows XP z SP2 i WMP11 i odtwarzacz widziany jest wtedy jako urządzenie multimedialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności