Skocz do zawartości

VEDIA A10, FW: V001.003.020


clawz

Rekomendowane odpowiedzi

niestety to znow nie jest tylko moje subiektywne uczucie :/ ja chce eq w koncu :(

a wlasnie, nawigacja po plikach nie jest tak plynna jak wczesniej, ta przegladarka po prostu przycina sie nawet gdy nie odtwarzam plikow wiec mysle ze daloby sie cos z tym zrobic

+ fix suwaka w przegladarce plikow, wejdziesz do jakiegos folderu, pozniej wrocisz wyzej i suwaka nie widac - moze to nie jest jakis znaczacy ale wciaz bug

nieco pomaga w nawigacji, a jak juz jest to niech dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do EQ to moje wrażenie jest takie że odkąd moc była zwiększana EQ był coraz gorszy więc może jednak zwiększenie dało popalić EQ? Najlepiej było by dodać w ustawieniach regulator mocy wyjściowej (w jakimś odtwarzaczu to już jest) między tą z factory a tą z 1.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!UWAGA .KSY TO JEST POST KTÓRY POWINIENEŚ PRZECZYTAĆ!

 

Znalazłem buga. Nie wiem czy występował on też na innych FW ale jest. Gdy słuchamy muzyki na głośności 1 przy wyłączonej ochronie słuchu to muzyka leci ciszej niż na głośności 1 przy włączonej ochronie słuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie wyrazić moją opinię, że dopóki nie zrobicie czegoś z włączaniem i wyłączaniem (wychrzanienie tego całego 'zegarka', brak konieczności trzymania przycisku play przez kilkanaście sekund, brak konieczności wciskania go kilka razy zanim player załapie) - dopóty player będzie porażką w kwestii funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartez > Pisałem milion razy i napisze po raz ostatni. Zegarek nie zniknie. Dziwne jest to, że mi się nigdy nie odpala zegarek jak chce włączyć A10...

 

 

All > Co do EQ jest przełożone, nie wykluczam, że nowe SDK go zmieniło. Co do reszty błędów spisze je sobie za jakiś czas jak będziemy ruszać z 1.4 więc narzekajcie :)

Choć po tym co widzę, to wiele funkcji do 1.4 może być mało realnych z uwagi na braki w SRAM odczuwane już teraz. Ale czas pokaże :) na tą chwilę "obracam" wyłącznie B6...

 

 

ps. mazur > O tym suwaku zapomniałem, ale da się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stwierdziłem to samo co koledzy:

- Bas jest przytłumiony i ma się nijak do tego z fabrycznego softa

- Nie obsługuje mi polskich znaków w tagach (mam chińskie krzaczki)

 

Poza tym doceniam zmiany które zaszły. Ani jednej zwiechy i ustawienia są logiczniejsze. Mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem buga. Nie wiem czy występował on też na innych FW ale jest. Gdy słuchamy muzyki na głośności 1 przy wyłączonej ochronie słuchu to muzyka leci ciszej niż na głośności 1 przy włączonej ochronie słuchu...

 

Ten "bug" jest od początku istnienia ochrony słuchu i dźwięk na ochronie jest głośniejszy chyba do 10 ,a od 10 to normalnie jest głośniej. Nie wiem czy to jest bug bo to jest po prostu inna skala głośności.

 

PS. Mi ten soft też odpowiada bo w końcu dźwięk jest dość dobry i całe FW jest stabilne. Co do EQ to i tak w tym sofcie jakoś spodobał mi się normal i nie kombinuję z własnymi modyfikacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-EQ wytłumione w stosunku do factory

-przycina sie przy przeglądaniu po folderach

-krzaczki w tagu "tytuł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tagi macie 2.3 czy 2.4? Te drugie nie są czytane i raczej nie będą. A jeśli mówicie o tagach FLAC to oddzielna historia i nad tym pracuje Sigmatel.

A10 nie posiadam, i wobec takiej informacji raczej nie nabędę, całą bibliotekę mam w ID3 v2.4+UTF-8. Szkoda troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pópa.

 

- Chińskie znaki w wyświetlaniu polskich ogonków w tagach;

- odtwarzacz samorzutnie się wyłączył podczas autostrojenia radia. Po włączeniu powrót;

- BRAK EQUALIZERA W ODTWARZACZU. To co jest teraz nie zmieniło się od początku (od 1.3.15) Jakiś szajs który nie reaguje jak equalizer. Czy ktoś w Vedii w ogóle wie, co to jest equalizer? Jeśli to ma być FINAL to produkt "Vedia A10" NIE POSIADA EQUALIZERA w związku z tym klient został oszukany w specyfikacji produktu.

 

Życzę sukcesów w dalszej pracy :P

 

Wkońcu Final FW do A10. Brawa dla Vedi.

 

I jesteś z tego FW zadowolony? To spróbuj sobie podciągnąć którekolwiek pasmo na EQ i posłuchaj uważnie co się dzieje. Też myślałem że wstawię sobie taką sygnaturkę jak Ty ale po załadowaniu tej bety okazuje się że odtwarzacz nie ma equalizera. Więc proponuję zmień sygnaturkę i nie podlizuj się Vedii. Bo widać, że final jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nowy firmware jest całkiem dobry i wreszcie używanie a10 sprawia mi dużo radości.

Co do sygnalizowanych niedociągnięć to istotnie EQ bass jest jakiś przytłumiony w porównaniu z factory. U mnie polskie znaki w tagach wyświatlają się poprawnie. Rzeczywiście głośność 1 jest większa przy włączonej ochronie słuchu.

Jeśli chodzi o rzeczy które mi najbardziej przeszkadzają to właśnie głośność minimalna w odtwarzaczu. Nie wydaje mi się aby to był problem mojego nazbyt wyczulonego słuchu, ale na 1 jest za głośno aby sobie przyjemnie podrzemać słuchając muzyki. Brakuje mi też bezpośredniego przejścia z dowolnego menu do okranu odtwarzania i EQ dla radia (w sumie sprawy poruszane w innych wątkach dotyczących FW).

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedna sprawa.

Jeśli w na pudełku pisze, że jest wsparcie dla linuxa to przydałoby się aby program do aktualizacji FW a10 działał poprawnie w tym środowisku chociaż pod Wine.

Zaznaczam, że program odpala się (w Wine) ale nie wykrywa odtwarzacza (nie działa również metoda z wciśniętym EQ). Dodam też, że zarówno pod Debianem jak i Ubuntu dyski (wbudowany 2GB i microSD 8GB) montują się poprawnie. W sumie deklarowane wsparcie dla linuxa było dla mnie jedną z najistotniejszych rzeczy, która przekonała mnie do zakupu tego odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem błąd: po włączeniu odtwarzacza, zmieniłem ostatnio odtwarzaną piosenkę na inną, wcisnąłem play, ale zamiast wybranej przeze mnie, zaczęła grać ostatnio odtwarzana odtwarzana w miejscu, w którym przestałem słuchać. Opisałem wcześniej podobną sytuację w fw 16: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=554495

 

Poza tym mam małe pytanie: Gdzie znaleźć funkcję zmiany prędkości odtwarzania utworów? Na pewno była przynajmniej w 1 z poprzednich fw (może nawet w factory lub oficjalnej becie). Pamiętam, że wtedy trochę ją używałem/testowałem i miałem wrażenie, że działała beznadziejnie (np. w porównaniu z moim poprzednim odtwarzaczem - no namem z allegro). Teraz chciałem jej użyć/sprawdzić ale nie mogłem jej znaleźć. Czy jest gdzieś zakopana w menu, a może została usunięta?

 

I jeszcze: Czy będzie udostępniona nowa instrukcja (naprawdę by mi się przydała)? Miała się chyba pojawić wraz z finalnym fw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu w ustawienia Transmitera FM włącza się... radio :] co nowy soft, to lepszy od poprzedniego. Vedia niestety nie zachęca do polecania jej produktów - IMHO robi FW na "odwal sie", z masą błędów, aby tylko userzy mieli chwilę radości, że "Vedia coś jednak poprawiła"... WSTYD!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuss > Nie ma tej funkcji. Została wycięta wraz z dodaniem Ogg Vorbis. Albo to albo Ogg. Liczymy, że Sigamtel wspomoże nas, aby Ogg było grana jeszcze lepiej więc wybieramy Ogg.

Co do instrukcji - poczekamy z tym raczej jeszcze, bo jeśli uda się zrobić zmiany w 1.4 to i tak manual będzie znowu do przebudowy.

 

ratiff > Ciekawe, bo u mnie odpala się transmiter, jak wchodzę na transmiter? :D Na 2 playerach... ?

 

 

 

All > Większości błędów nie komentuje, przeczytam to sobie jak się będziemy zbierać za kolejne wersje. Póki co korzystam wyłącznie z B6, więc sam nawet nie męczyłem A10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratiff > Ciekawe, bo u mnie odpala się transmiter, jak wchodzę na transmiter? :D Na 2 playerach... ?

 

Rzeczywiście bardzo ciekawe, niemniej stwierdzam fakt. Dalej - w radiu, przy przeszukiwaniu stacji ręcznie (przytrzymanie joysticka) często gęsto nie ma ciągłego ruchu suwaka - przemieszcza się skokowo, proporcjonalnie do czasu trzymania joya.

 

Studiując ten post zrozumiałem, że kolega .ksy jest jednym z twórców FW. Pozwolę sobie zatem na niewielką uwagę - mówić klientom "U mnie działa, więc problem nie istnieje"? Nie tędy droga. Firma, która liczy sobie spore pieniądze za niepełnowartościowy towar, powinna stawać na głowie, żeby udostępnić produkt dopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności