Skocz do zawartości

d2 vs clix2


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam ipoda touch + mdr-ex85 i poszukuje mp3 ktory by lepiej gral od ipoda. Rozwazam d2 i clix2 a moze cos innego? Cena sugerowana to tak do 600 zl. Jezeli ktos wie to moze napisac czy ex85 dobrze by sie zgraly z d2 lub clix2 gdyz wolalbym uniknac zakupu nowych sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukujesz mp3 lepiej grającej od toucha i rozważasz D2 i Clix2?

Ujmę to tak. EX85 grają z D2, ale kierując się Twoim wyznacznikiem w życiu nie kupiłbym go, a mam go od 2 lat. Clixa2 nie słyszałem, ale po tym samym procku Telechipsa nie spodziewam się niczego lepszego. No dobra, jestem uprzedzony.

Podsumowując, przy wyborze D2 lub Clix2 mam wątpliwości czy będzie to zmiana na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne :)

Pozostaje tylko pytanie, czy skóra warta wyprawki i zamiana toucha na Clix2 przyniesie jakościowy skok w odbiorze dźwięku?

Ja mam wątpliwości i w ten sposób próbuje pomóc, bez urazy.

 

To bez urazy dotyczy postu Seula.

Siekiera przeczytaj pierwszy post Gościa, a później nasze odpowiedzi na jego pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem większości osób ;) ... jeśli chodzi o sam dźwięk to clix II jest faktycznie lepszym grajkiem, ale jak dla mnie to są grajki lepsze od niego, choćby sony S638F, vedia v39, czy iriver e10.

 

Kiedyś większość myślała że ziemia jest płaska ;)

 

Prawda s638F (cała seria 8 też) v39 i e10 są wyraźnie lepsze od clixa, mają w sobie więcej życia, głębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny player. Odtwarzam nim co prawda tylko muzykę (filmów i zdjęć nie testowałem nawet), ale radzi sobie z nią bardzo dobrze. EQ, mimo że nie jest rozbudowany, to słychać wszelkie zmiany - dostosowanie dźwięku do własnych preferencji nie stanowi problemu. Bateria trzyma bardzo długo - tym mnie zaskoczył szczerze mówiąc. Niezłe wykonanie i spasowanie elementów. Obsługa bardzo intuicyjna- pierwszego dnia obsługiwałem w kieszeni, bez patrzenia :)

 

Idealne słuchawki do niego to JVC HA FX300 - nie słyszałem lepszego połączenia (ba droższe 3krotnie słuchawki wypadały gorzej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra srawa ma się teraz tak: który sony jest wg was najlepszy do 600zl (chyba że ktoś twierdzi że clix2 bije je na głowe to chętnie posłucham rady). Bym zapomniał dzięki za rady

 

 

moje propozycje:

NWZ-S738F

NWZ-A828 (mój cichy faworyt ;))

NWZ-S639F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś większość myślała że ziemia jest płaska ;)

 

Prawda s638F (cała seria 8 też) v39 i e10 są wyraźnie lepsze od clixa, mają w sobie więcej życia, głębi.

Absolutnie nieprawda. Wszelkie Sony i V39 są co najwyżej inne, na pewno nie są wyraźnie lepsze. To zależy od tego, co się do nich podepnie oraz po prostu kwestii gustu. E10 nie słuchałem - nie wypowiadam się. I nie wychwalam tutaj Clixa2, którego z resztą mam od długiego czasu, lecz staram się napisać obiektywnie o możliwościach tych odtwarzaczy. W tym przypadku mówienie o jakimkolwiek miażdżeniu konkurencji bez żadnego pokrycia (słuchawki, format muzyki, własne preferencje) jest pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście własne upodobania mają ogromny wpływ na wybór, ja mimo tego, że jestem oddanym fanem i użytkownikiem e10 uważam, że vedia v39 pod względem muzycznym jest playerem lepszym od mojego irivera, ale nie mogę przeboleć tego dotykowego ekranu :( . Natomiast jeśli chodzi o sony S638F jest on dla mnie czymś po środku między e10, a v39... taki kompromis, bardzo udany grajek i ogólnie dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieodpowiednio szachowałeś słuchawkami :) Dla mnie Vedia, nie grając lepiej od clixa2, odpadła z powodu wygody użytkowania oraz wrażenia tandetnej budowy. Sony są często polecane (nawet w ciemno) z paru prostych przyczyn: zwykle pasują większości nabywców dźwiękowo i funkcjonalnie, są łatwo dostępne, można je często bezproblemowo przetestować, są w przystępnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczasach gdy byłel właścicielem v39 miałem równiez na stanie recablowane CAL! i ex85, oraz bezposrednia mozliwosc porownania vedi do i7, sony S639F, e10 (ktory dolaczyl do zestawu) i wlasnie Clixa II, porownania glownie na sluchawkach z mojej sygnaturki, plus gdzies tam przewinely sie ksc75, wiec smiem sadzic, ze moj poglad na temat wyzszosci kilku playerkow nad Clixem jest uargumentowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego x1x1x

 

jak sam widzisz zdania są podzielone. najlepiej wpadnij na jakiś meet gdzie ktos bedzie miał, lub popros kogos o spotkanie i odsłuch bo potem bedziesz zawiedziony podjetą decyzją.

 

Moim zdaniem ani Cowon D2+ ani Clix 2 nie uzyskują żadnej przewagi w codziennym odsluchu gdzie nie sluchasz utworow o jakosci FLAC bo watpie zebys mial na odtwarzaczu same bezstratne formaty a nastepnie z wielką uwagą zmieniał słuchawki po odtwarzaczach i sprawdzał "które lepsze, które lepsze, kto da więcej"

 

Z grupy z którymi miałem i mam przyjemnosc słuchac Rio Karma, Cowon D2+, Clix 2 nie moge wyciagnac zadnego faworyta na słuchawkach Triple Fi.10 Pro oraz Westone UM3x. Rio Karma zyskuje przewage przy bezstratnych formatach typu FLAC oraz mp3 320 na wiekszych słuchawkach typu CAL! i audio w samochodzie. Clix2 i Cowon D2+ są mniej podatne na stratne formaty i nie ma w nich takich momentów wyciszen i wzmocnien poszczególnych pasm.

 

Moim zdaniem oba odtwarzacze są bardzo dobre a to który by ci odpowiadał to najlepiej zadecydował by twój indywidualny odsłuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności