Skocz do zawartości

MTP Device


sopek44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z tego co czytałem to problem już znany na forum :angry:

Mój odtwarzacz to YP - S5J QB , gdy podłączam to wyskakuje że znaleziono nowy sprzęt itd... Instalowałem już MTP Porting Kit.

Znalazłem ten temat, niestety nie dotyczy on mojego odtwarzacza. Czytałem gdzieś że to przez WMP11 ale jak to obejśc? Proszę o pomoc, bo nie chcę tylko przez to zmieniać odtwarzacza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytając to forum o MTP dochodzę do wniosku, że Wy nie potraficie korzystać z takiego banalnego w obsłudze protokołu. Dla mnie protokół MTP jest o wiele lepszy niż MSC. Po pierwsze na protokół MSC można zgrać do około 4 GB plików (dobry ten protokół dla odtwarzaczy z małą ilością pamięci). Po drugie program do obsługi protokołu MTP od razu konwertuje pliki wideo lub audio na format zgodny z odtwarzaczem (domyślnie mp3, ale można wybrać wma lub ogg). U mnie odtwarzacz z protokołem MTP jest od razu widziany w systemie jako ikonka symbolizująca odtwarzacz i można normalnie korzystać z eksploatora Windows (oczywiście jeśli jest w systemie zainstalowany program Windows Media Player w wersji 10 lub 11). Pliki można kopiować do odtwarzacza za pomocą Windows Media Player lub oprogramowania dołączonego do danego odtwarzacza. Nie rozumiem po co zmieniać MTP (o wiele lepszy protokół) na MSC. Ale ludzie macie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sh30, z tego co widzę jesteś cholernym ignorantem. Zrozum, że gdyby to był tak cudowny protokół to ludzie nie mieliby z nim problemów. A tu zonk. Nie wiem jak sprawa dokładnie się przedstawia, ale zgaduję, że pewnie z 1/3 - 1/2 osób ma problemy z wykryciem odtwarzacza przez system, ergo - w zasadzie nie mogą korzystać, z dopiero co zakupionego odtwarzacza. A jak tylko uda się zmienić na UMS, problemy znikają dosłownie od razu. Coś się rozjaśniło, czy użyć prostszych słów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem zadowolony ale jako posiadacz drugiego z kolei samsunga w MTP wiem co to za bój/ból z tym ustrojstwem.

Jeżeli masz prawa admina spróbuj odinstalować sprzent i podłączyć od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilloi

Tylko wiesz, z tego co pamiętam to problem jest taki, że i owszem - wykrywa nowy sprzęt - ale odtwarzacz nie może być do końca zainstalowany (pokazuje się żółta ikonka z wykrzyknikiem), czyli de facto próba odinstalowania nic nie da.. Ja ze swoim odtwarzaczem miałem taki problem, że na moim kompie było chyba dokładnie to samo co u sopka (i próbowałem też stu różnych rzeczy, bez rezulatu), po podłączeniu do lapka brata został trochę lepiej wykryty ale nadal były problemy, a poszedł dopiero u kumpla i u niego też wgrałem nowy firmware. Od tego momentu śmiga bez zarzutu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że niektórzy mogą mieć problemy z MTP, ale to raczej wina źle wprowadzonego oprogramowanie (firmware) do odtwarzacza, bądź w komputerze brak jakiegoś sterownika. U mnie też w jednym z odtwarzaczy (mam ich 7) w Sansie c250 przy wcześniejszym firmware występował błąd z MTP (raz komputer wykrywał urządzenie, a raz nie), ale poza tym nie miałem z tym protokołem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności