Skocz do zawartości

ATH-ESW9


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum. Ale napewno zagoszcze na dłużej :)

 

Do audiofilstwa mi jeszcze kawałek brakuje, ale od 5 lat gram na perkusji i na jakości dźwięku od zawsze mi zależało. Ostatnimi czasu zakupiłem sobie do ćwiczenia perkusję elektroniczną, co by i w mieszkaniu można było pograć. Elektronika ma to do siebie, że można zapuścić i kawałek jakiś, i metronom, i wsio inne bez żadnych kombinacji, na jedno wyjście. W związku z tym poszukuję słuchawek do tego sprzętu.

Co bym od takich słuchawek wymagał.

 

Przedewszystkim nie żadne pchełki z kiosku. Potrzebuje słuchawek przyzwoitej jakości.

 

Od instrumentu zaczynam powoli głuchnąć (w sensie ilościowym, a nie jakościowym :) ) więc głośne by się również zdały. Nie martwcie się, krzywdy sobie tym nie zrobie :P

 

Muszą dobrze izolować (to chyba oczywiste) ALE, że tak powiem, w obie strony. Czyli jak je rozkręce to nie wleci zaraz rodzeństwo, że nie słyszą w drugim pokoju tv od moich słuchawek :)

 

Szerokie pasmo przenoszenia, szczególnie "tam na dole".

 

Długość kabla :D

 

Muzykę odtwarzam z iP nano 1. generacji, ale przechodzi ona przez moduł perkusji. Nie wiem czy to coś zmienia, to wy się na tym znacie :P

 

Cenowo mierze absolutnie maksimum do 1k zł, ale planuje coś w okolicach 300-500 (na 80zł za jakieś killery też się nie obraże :))))

 

Słuchawki nauszne. z małych mam EPki i do słuchania w autobusie sie jakoś tam sprawdzają, ale do perkusji już nie :P Przyznam też, że słuchawki komputerowe Steelseries 3H też średnio sobie dają radę :D Właściwie to wcale, po tygodniu grania po prostu siadły :)

 

Fajne by było wyjście od razu 1/4", bo przejściówkom też jakoś specjalnie nie ufam, mimo, że do tej pory korzystałem z tego rozwiązania.

 

Większość z tych wymagań spełniają właśnie słuchawki z opisu (ATH-ESW9). Do tego całkiem fajnie się prezentują :) Można je znaleźć w bardzo ciekawych cenach na eBay. I tu się nasuwa pytanie, jak poznać z takiej aukcji, czy to nie jest przysłowiowy "fake". Zazwyczaj na aukcjach pokazywane są prawdziwe fotki sprzętu. Idzie po tym wywnioskować z czym mamy do czynienia?

 

Dopinam jeszcze do tematu 2 pytania:

- ATH-ESW9 mają 1,2m kabel, co jest dla mnie stanowczo za krótko. Czy przedłużka mocno zniszczy mi dźwięk? A może od razu wymienić cały kabel na jakiś lepszy i dłuższy? propozycje? :P

 

- o co chodzi z tą całą charakterystyką w sprzęcie audio? :) Jest to ch-ka czego od czego? jakości od częstotliwości fali? Czy może głośności od jakości? :P Gdzieś w necie można o tym wyczytać? czy sprawdzacie to "domowymi" sposobami? (suszarka i młotek, czy coś :D)

 

Pozdrawiam <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się jeszcze z podróbkami ATH-ESW9, ale nie twierdzę, że takowych nie ma

gdybyś bardzo potrzebował weryfikacji mogę zrobić fotki swoim i porównasz je z tym co zobaczysz na interesującej Cię aukcji (pisz PM z adresem e-mail)

co do zmiany kabla - poniżej temat, który rozpoczął RaSta^:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...mp;#entry532896

 

tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESW9 to ostatnimi czasy jedne z bardziej podrabianych słuchawek - jak możesz to bulaj wyślij mi fotki, chętnie zobacze twoje ESW9 ;) - matezo@gmail.com

 

Interesują mnie wewnętrzne częsci pałąka (lewa strona + prawa).

 

A co do ciebie @Waisetsubunsho to IMO nie warto iść w ESW9 - ich izolacja nie jest dobra, a bez niej nie odczujesz dobrej jakości dźwięku w hałaśliwym otoczeniu. A 95% ESW9 ponizej 200$ na ebayu to podróby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/forums/f103/fake-at...light=fake+esw9

To jest główny temat na head-fi o fake'ach ESW9 :)

Z tego co czytałem jakiś czas temu to objawami są na 100%:

-brak pudełka

-obudowa nie przypomina koloru drzewa wiśniowego, jest to kolor bardziej idący w odcień czerwieni i różu

Niektórzy sugerowali jeszcze, że prawdziwe ESW9 mają pudełka z twardej tektury i te co na zdjęciach nie dawały takiego wrażenia, oznaczali jako fake'i. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy sugerowali jeszcze, że prawdziwe ESW9 mają pudełka z twardej tektury i te co na zdjęciach nie dawały takiego wrażenia, oznaczali jako fake'i. :)

 

To samo jest z es7'mi.. większośc podrób ma cienki i błyszczący karton.. natomiast normalne mają gruby i kredowy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja potwerdze roznice miedzy org a fake :

 

1 - napis na słuchawkach w fake jest wyzej niz w orgianale

2 - drewno nie jest tak aksamitne i o takiej barwie i słojach jak to z orginału

3 - co do pudełka to nie zawsze chyba jest rożne ,aczkolwiek czesto mozna sie dopatrzec czegos co jest nie tak

4 - skóra na pałaku i muszlach w orginałach sie nie błyszczy , jest taka pomarszczona a w fake jest lsniaca , poprostu widac ze z innego materiału

 

To tak na przyszosc dla kupujacych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo zależało by mi na dobrych zdjęciach orginalnych ATH-ESW9.

Swoje ESW9 zakupiłem 2 tygodnie temu na eBayu - dość sporo mnie kosztowały.

Od tygodnia je wygrzewam i przyznam szczerze, że coś jest nie tak z dźwiękiem tzn miałem możliwość odsłuchania ES7 (w mp3store Poznań) ES7 grały zdecydowanie lepiej jak moje obecne ESW9.

Może gdybym skonfrontował foty (w 100%) oryginalnych słuchawek z moimi, wyjaśniło by mi się czemu po tygodniu wygrzewania słuchawki nadal grają przeciętnie.

 

Proszę zdjęcia na e mail:

avanger21@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość untitled37
Witam,

bardzo zależało by mi na dobrych zdjęciach orginalnych ATH-ESW9.

Swoje ESW9 zakupiłem 2 tygodnie temu na eBayu - dość sporo mnie kosztowały.

Od tygodnia je wygrzewam i przyznam szczerze, że coś jest nie tak z dźwiękiem tzn miałem możliwość odsłuchania ES7 (w mp3store Poznań) ES7 grały zdecydowanie lepiej jak moje obecne ESW9.

Może gdybym skonfrontował foty (w 100%) oryginalnych słuchawek z moimi, wyjaśniło by mi się czemu po tygodniu wygrzewania słuchawki nadal grają przeciętnie.

 

Proszę zdjęcia na e mail:

avanger21@gmail.com

http://tinyurl.com/l5hcr2

 

Poza tym na head-fi jest dość obszerny wątek o oryginaności esw9, również ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tinyurl.com/l5hcr2

 

Poza tym na head-fi jest dość obszerny wątek o oryginaności esw9, również ze zdjęciami.

 

Czytałem artykuł na head-fi, ludzie tam sami nie wiedzą czy mają oryginały czy podróby.

I Google też za wiele mi nie pomogło.

 

Miałem nadzieję na zdjęcia któregoś z forumowiczów ze 100% pewnymi słuchawkami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość untitled37

Eh...

 

pierwszy wynik: klik

 

Google images:

klik, bo w końcu recablowane fejki są w modzie.

klik, fejki dobrze też zgrywają się z dobrym ampem, poza tym dobra alternatywa dla customów.

 

Klikasz "więcej wyników z head-fi.org":

 

trzeci wynik: klik

 

 

Poza tym w wątku o rozpoznawaniu fejków pojawiały się posty z oryginalnymi słuchawkami właśnie dla porównania, chociażby:

 

1 strona: klik

2 strona: klik

 

 

Słyszałem, że forumowa wyszukiwarka gryzie, ale żeby google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo zależało by mi na dobrych zdjęciach orginalnych ATH-ESW9.

Swoje ESW9 zakupiłem 2 tygodnie temu na eBayu - dość sporo mnie kosztowały.

Od tygodnia je wygrzewam i przyznam szczerze, że coś jest nie tak z dźwiękiem tzn miałem możliwość odsłuchania ES7 (w mp3store Poznań) ES7 grały zdecydowanie lepiej jak moje obecne ESW9.

Może gdybym skonfrontował foty (w 100%) oryginalnych słuchawek z moimi, wyjaśniło by mi się czemu po tygodniu wygrzewania słuchawki nadal grają przeciętnie.

 

Proszę zdjęcia na e mail:

avanger21@gmail.com

 

Jesli to te co masz w avatarze na fotce to na 80 % to podroby z 1 widoku .Drewno nie jest takie jak powinno byc ..Zapodaj tutaj foty to powiem Ci czy to orginały ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to te co masz w avatarze na fotce to na 80 % to podroby z 1 widoku .Drewno nie jest takie jak powinno byc ..Zapodaj tutaj foty to powiem Ci czy to orginały ;)

 

Tak, niestety kupiłem podróbki. Już pierwszy link który dostałem od untitled37 rozwiał moje nadzieje. Kicha na maxa. W aukcji nic nie było napisane, że słuchawki są oryginalne, więc na zwrot nie mam szans.

 

W mojej podróbie drewno nawet nie jest drewnem a jakimś tworzywem.

 

...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale było napisane że to produkt ATH tak?Jeżeli tak to towar niezgodny z aukcją.

 

Tak było napisane - model ATH ESW9. Towar jest zgodny z aukcją, podróbka ma taką samą nazwę jak oryginał (nazwa na pudełku i słuchawkach) a sprzedający nie napisał, że sprzedaje oryginalny produkt. Zresztą mój znajomy prawnik "rzucił okiem" na mój problem i niestety rozłożył ręce.

 

Zrobię zdjęcia i je tu podrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczy jak prawa autorskie, handlowe, patenty, znaki handlowe, nazwa firmy itp? Jak by było tak łatwo podrobić, to każdy by legalnie sprzedawał złom po firmowych nazwach. Sprawdź na aukcji czy jest podana nazwa producenta. Ba, chyba jest nawet podana na słuchawkach. Sprawdzasz czy znak lub logo jest zastrzeżone i wg mnie jak tak, to pozamiatane i człowiek sprzedaje nielegalny produkt. Potem zostaje pytanie: co w Polsce grozi takiej osobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczy jak prawa autorskie, handlowe, patenty, znaki handlowe, nazwa firmy itp? Jak by było tak łatwo podrobić, to każdy by legalnie sprzedawał złom po firmowych nazwach. Sprawdź na aukcji czy jest podana nazwa producenta. Ba, chyba jest nawet podana na słuchawkach. Sprawdzasz czy znak lub logo jest zastrzeżone i wg mnie jak tak, to pozamiatane i człowiek sprzedaje nielegalny produkt. Potem zostaje pytanie: co w Polsce grozi takiej osobie?

 

Gdybym kupił na aukcji wprost ze sklepu to nie było by problemu - należy mi się 10 dniowy czas na zwrot towaru bez podawania przyczyn. Co do osób nie prowadzących działalności gosp. jest o wiele trudniej. Koleś zawsze może powiedzieć, że się nie zna sam takie kupił, znudziły mu się i sprzedał dalej a co do nazwy i parametrów przepisał wszystko z pudełka na słuchawkach. W takim momencie nawet gdybym udowodnił, że to podróbka to powinienem ścigać producenta - jakiegoś chińczyka- a nie osobę która mi je sprzedała.

 

ES7 na Allegro

Jakiś czas temu pisałem do alegrowicz-Kopyt który obecnie sprzedaje es7 w cenie 140pln :) Zapytalem czy sa orginalne i czy ma na to jakies potwierdzenie. Oczywiscie w aukcji nic nie pisze ze sprzedaje orginalny sprzet... a na maila do dzis mi nie odpisał.

Podróbka i oryginał wyglądają niemal identycznie. Założę się, że nie jedna osoba dała się nabrać na "okazję" i ciekaw jestem co w takich momentach robili?

Co do tego co na kocu napisał Corvus5' wygląda na to ze w Polsce nic takim sprzedawca nie grozi.

 

Najbardziej dołuję pewnie fakt ze podrobione es7 za 140pln graja gorzej jak oryginalne Kossy porta pro za 120pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zgłaszałem sprawę Allegro - zobaczcie Co mi odpisali

 

"Uprzejmie informuję, że towary lub usługi oferowane w ramach aukcji

wystawiane są na sprzedaż przez Użytkowników. Allegro nie jest stroną

w tych aukcjach i użycza jedynie technicznych środków potrzebnych do

przeprowadzenia aukcji. Nasz Serwis nie sprawdza wszystkich towarów ani

usług oferowanych w ramach aukcji, ale zastrzega sobie prawo do usunięcia

każdej aukcji naruszającej postanowienia Regulaminu bądź łamiącej

obowiązujące przepisy prawa.

 

Sprzedający jest odpowiedzialny za to, aby ani sprzedaż towarów lub

usług, ani stworzone przez niego opisy przedmiotów, ani też inne

czynności bądź informacje, związane z aukcją nie naruszały

obowiązującego prawa. Pełną odpowiedzialność za opis aukcji i jego

prawdziwość

ponosi Sprzedający.

 

Nie mamy możliwości weryfikowania aukcji pod kątem, o którym Pan

pisze.

 

W tego typu sytuacjach działamy na zgłoszenie podmiotu upoważnionego,

tzn. przedstawiciela firmy. Podmioty, których prawa są naruszane, mogą

zgłosić nam ten fakt i wyrazić chęć prowadzenia wspólnych działań

na rzecz ich ochrony, poprzez przesłanie nam oficjalnego zgłoszenia

pocztą lub faxem. "

 

podsumowując - działają wedle własnego widzimisię i tyle .....

smutne, ale jak widać prawdziwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności