Skocz do zawartości

Wasz ISP


lolapaloza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do Vectry to w Warszawie też daje radę ;) W Suwałkach kiedyś był dramat, ale kilka lat temu, gdy dopiero wchodzili na rynek, wtedy nawet neostrada była lepsza. W Białymstoku jednak mimo wszystko nie polecam HomeNetu... Na początku była bajka, a teraz chodzi jak chce. Niby mam przez większość czasu 15 megabitów w obie strony, pingi OK, ale beznadziejnie sobie radzi z większą ilością połączeń. O ściąganiu torrentów można zapomnieć. No, chyba, że ktoś ma konto na jakimś hostingu i zależy mu na uploadzie bardzo, wtedy to ******sta impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chetnie bym do UPC przeszedl, bo znajomi mowia o tej kablowce w samych superlatywach, ale niestety na mojej ulicy nie maja kabli. Chyba wezme sobie w Vectrze 8Mb/s, powiekszony upload do 2Mb/s, stale IP i jakis najnizszy pakiet tv. :) Oby tylko jakos wywiazywali sie z tych predkosci, tzn. zebym minimum mial cos kolo 7/1,8 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby napisac cos o jakosci uslug Vectry w Warszawie(blok na Mokotowie)? Skonczyla mi sie umowa w Aster i teraz sie zastanawiam, czy przedluzac w Aster czy przejsc do Vectry. Aster po raz kolejny niepowaznie potraktowalo mnie, bo zaproponowali gorsze warunki przedluzenia umowy niz warunki dla nowych klientow. Generalnie interesuje mnie lacze z uploadem >= 1Mbit/s i do tego tv analogowa(w ostatecznosci cyfrowa, jesli da sie tuner ich podlaczyc pod monitor pod dvi). Vectra ma troche kiepskie opinie w internecie, ze predkosci maksymalne sa znacznie nizsze od deklarowanych maksymalnych w dzien, a w nocy niewiele jest lepiej, strasznie duze pingi no i zdazaja sie czesto dlugie awarie i przez kilkanascie dni nie ma internetu. Czy ktos moglby opisac swoje wrazenia? :) Z gory dzieki.

 

Więc tak...

Mieszkam na dolnym Mokotowie i korzystam z neta od UPC, a ostatnio przez miesiąc testowałem Vectrę i... nie zdecydowałem się na nią.

Czemu? Czasami pojawiał się taki problem jak częściowe zaniki dostępu do sieci, tzn nie chodziło www, poczta, torrent, a jedynym działającym programem był komunikator GG. Stan taki trwał po 6-8 godzin.

Najprawdopodobniej to wina ISP, bo resety routera nie pomagały. Może teraz to naprawili, ale zrazili mnie do siebie.

 

Co ciekawe ten sam operator w Siedlcach, moim rodzinnym mieście takich problemów nie miał i mógłbym wystawić mu notę 4,5/5, choć korzystałem z jego usług jakieś 5-6 lat temu, gdy zawrotną prędkością domowego internetu było 256KB/s :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że Wam to często net pada ;p

ja mam neta w multimedia, jak padnie mi raz na rok, to uważam, że to dużo, a zwykle i tak pada na 15 minut.

 

@Pawlo, a to nie był czasem problem z DNS, próbowałeś to sprawdzić/zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że Wam to często net pada ;p

ja mam neta w multimedia, jak padnie mi raz na rok, to uważam, że to dużo, a zwykle i tak pada na 15 minut.

 

@Pawlo, a to nie był czasem problem z DNS, próbowałeś to sprawdzić/zmieniać?

 

Nie, to nie DNS...

 

No mi niestety net zdycha dość często, a właściwie zdychał za sprawą badziewnego routera który się przeciążał i zawieszał, ale został zmieniony i jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że Wam to często net pada ;p

ja mam neta w multimedia, jak padnie mi raz na rok, to uważam, że to dużo, a zwykle i tak pada na 15 minut.

 

@Pawlo, a to nie był czasem problem z DNS, próbowałeś to sprawdzić/zmieniać?

 

Inna sprawa, że Multimedia to syf nie z tej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena, licząc to, że mam razem z kablówką, nie jest tragiczna, na bank jest znacznie tańsza niż neo. ale jasne, zawsze mogłoby być taniej. tyle, że.. ja mam multimedia od jakiś 6 lat(albo nawet lepiej) i mógłbym policzyć na placach obu dłoni ile razy mi padła, a nigdy nie było tak, że padła mi na dłużej niż dwie godziny.

obsługa klienta.. musiałem z niej korzystać tylko z trzy razy(z czego raz przy przedłużaniu umowy) i zawsze wspominam to okej, bo obsługa była dobra.

no ale, tu dużo zależy od miasta. Ja wybrałem multimedia i jestem z niej mocno zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

874011672.png

 

Taki wynik mam na laptopie, chociaż powinienem mieć 20 mbit, prawdopodobnie wina karty WiFi.

Na komputerze stacjonarnym pewnie wyjdzie z 20 mbit.

Zaraz pójdę i sprawdzę.

 

EDIT: Na komputerze stacjonarnym mam nawet gorsze wyniki, i ledwo mi się udaje osiągać 10 mbit, cóż, będę musiał zadzwonić do Neostrady że nie mam umownych 20 mbit'ów.

 

A tu taka ciekawostka, jaką prędkość udało mi się uzyskać na łączu 6mbit:

speed.JPG

Edytowane przez Quake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś slabiutki ping, ale to tylko blueconnect.. w dodatku w Warszawie mam antenę 90 cm za oknem, a tutaj w Sopocie nawet malutkiej nie mam, więc i tak nieźle.

874205652.png

 

A swoją drogą do kołobrzegu mam najniższy ping ~130, a w Kielcach najwyższą prędkość ~2,8 mbit :)

Edytowane przez Micusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności