Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz+słuchawki do 300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od pewnego czasu próbuję wybrać jakiś odtwarzacz mp3 i słuchawki do 300zł. Od odtwarzacza wymagam przede wszystkim dobrej jakości dźwięku(choć audiofilem nie jestem) i slotów na kartę pamięci. Nie potrzebuję w playerze dużego ekranu i możliwości oglądania filmów. Pożądaną opcją jest wykrywanie odtwarzacza jako dysk zewnętrzny. Preferuję sterowanie przyciskami, nie dotykiem. Słucham rocka, punku i pochodnych.

 

Czytając Wasze posty doszedłem do wniosku że najlepszym wyborem mogłyby być następujące odtwarzacze:

- Sansa Fuze

- iRiver E100

 

Do odtwarzacza chciałbym kupić jeszcze w miarę dobre dokanałówki ( może EX82?), tak aby z całością zmieścić się w tych 300zł.

 

Jaki zestaw byłby najlepszy? Co wybrać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebujesz dużo pamięci to możesz "zaszaleć" kupując na allegro refubrishowanego ifpka 790 i do tego PX 100 lub jak wolisz doki i dołożysz 50 zł JBL reference 220. Albo jak nie to sansa + she9500 lub ep-630 i jeszcze ciutkę zostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może vedia A10? Albo jakiś sony, dodają do niego już dobre doki. ;)

 

Z tego co czytałem wynika, że Vedia ma problemy z softem, ale nie wiem czy aż tak poważne by ją od razu skreślać. A jakiś konkretny model sony?

 

Jeżeli nie potrzebujesz dużo pamięci to możesz "zaszaleć" kupując na allegro refubrishowanego ifpka 790 i do tego PX 100 lub jak wolisz doki i dołożysz 50 zł JBL reference 220.

 

IFP odpada, jednak zbyt mało pamięci.

 

I mam jeszcze jedno pytanie: czy kółko w Fuzie utrudnia nawigację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 300zł możesz np. Sony NWZ-A815 (tylko że jeszcze koszt transportu).

 

Niestety NWZ-A815 nie posiada slotu na pamięć zewnętrzną, co niestety skreśla go przy jego cenie - 300zł za 2GB.

 

Coś wydaje mi się, że kupię Fuze'a + SHE 9500, ale i tak czekam na inne propozycje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym softem w a10 nie jest tak strasznie. Jedyną rzeczą która mnie ostro wkurza jest to że jak mam odtwarzacz 4gb i jak go wyłącze przy trybie losowym odtwarzania mp3 (dla mnie to bardzo ważna funkcja:P) to podczas włączania łapie on zawieche i trzeba go resetować ;/ więc przed każdym wyłączeniem musze wyłączać tryb losowy (przynajmniej w nowym sofcie jest od tego oddzielny przycisk). Kupujesz sobie vedie 4gb i słuchawki sony ex85 (ponoć ten zestaw bardzo dobrze gra) i masz do tych 300zł fajny zestaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz czy twórcy zapowiedzieli poprawkę dotyczącą tego błędu z losowym odtwarzaniem?

 

Szczerze mówiąc to nie wiem :P Ja wybrałem a10 ponieważ fuze nie odpala flac no i wygląd a10 jakoś mnie zafascynował :) A co do grania to te odtwarzacze zupełnie inaczej graja vedia jest odtwarzaczem jasnym a fuze ciemnym więc wybór należy do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem :P Ja wybrałem a10 ponieważ fuze nie odpala flac no i wygląd a10 jakoś mnie zafascynował :) A co do grania to te odtwarzacze zupełnie inaczej graja vedia jest odtwarzaczem jasnym a fuze ciemnym więc wybór należy do Ciebie:)

 

A mógłbyś sprecyzować co oznacza, że odtwarzacz gra jasno lub ciemno? Jasno tzn, że instrumenty nie zlewają się w jedną papkę i da się wyodrębnić każdy z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ciemny nie oznacza że wszystko się od razu zlewa ale owszem jest mniej szczególowy i bas jest większy i często bardziej wszechobecny co w połączeniu z ciemnymi słuchawkami rzeczywiście możę dać bardzo zamulony dźwięk. Ja słucham metalu i jestem bardzo zadowolony z vedi, teraz planuje do niej kupić ex85 lub gdybym nie miał tyle pieniędzy to sound magiki pl12 i wydaje mi się, że powinno to zagrać przyzwoicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie kupię ex85, bo pojawiło się kilka nowych wydatków. Może SHE9500 albo SHE9600? A jak grają ex32?

 

 

Edit:

Kupiłem już SHE9500 i Vedie A10 2GB. Przy wyborze słuchawek sugerowałem się przede wszystkim sentymentem do Philipsów - miałem HP2500(potem rebrandowane na SHP2500), które niestety uszkodziły się mechanicznie oraz SHP2700 których aktualnie używam i jestem z nich zadowolony - oraz tym, że na Allegro dość szybko znajdują swoich nowych właścicieli.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, zwłaszcza Tobie Bartiss :)

 

Pozdrawiam

 

PS: Gdy dojdzie Vedia i słuchawki napiszę jak się zgrywają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ehhh. Kupiłem tą A10. I pozwolę sobie zamieścić tutaj krótką ocenę. Odtwarzacz jest mały, nawet przyzwoity z wyglądu. Z SHE 9500 gra bardzo dobrze. Niestety od początku było z nim wiele problemów. Problemy z softem - reset wykonywałem co kilka operacji podczas testowania wszystkiego. Po aktualizacji firmaware było nawet znośnie. Ale zepsuł mi się przycisk Play/Pause. Odesłałem do serwisu 26.06. Od tego czasu czekam... Jak tak dalej pójdzie to kupię jeszcze Fuze'a...

 

PS: Przepraszam za double post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo :

 

fuze nie jest odtwarzaczem ciemnym tylko ciepłym

 

po drugie duo :

 

ciemny styl grania nie oznacza mniejszej ilości szczegółów.

 

 

A teraz ciekawostka czas zaprzeszły :

 

Byłem oszczędzałem

 

Dziękuję za uwagę.

 

A teraz ciekawostka: pierwsze - primo, drugie - secundo.

 

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności