Skocz do zawartości

Najlepiej grający zestaw na świeci


vinzone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Są różne gusta; każdy rodzaj muzyki stawia na inne cechy.

Nie da się wskazać najlepszego zestawu; może być najlepszy zestaw do danego typu muzyki, a i tak będzie to dosyć subiektywna ocena.

 

Jeśli mówimy o sprzęcie przenośnym, można śmiało założyć, że źródłem będzie ifp/e10 bądź karma, wzmacniacza i słuchawek nie jestem w stanie wymienić.

Niewykluczone, że na końcu toru byłyby nowe hadeki 800 sennheisera. Podobno w żadnych innych słuchawkach nie było dotąd tak dużych przetworników, ale jak to się przełożyło na dźwięk, nie mam pojęcia.

 

Edit: kumpel mówi, że epeki najlepsze, a odtwarzacz - zen x-fi, czyli w sumie to temat można zamknąć bo problem rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ktoś napisał ;) Fakt faktem, zastanawiam się nad E10 lub Karmą z większą przewagą na ten pierwszy. Trochę jestem negatywnie nastawiony do wbudowanego dysku magnetycznego, zastosowanego właśnie w przedstawionych wcześniej odtwarzaczach. Czy jest coś godnego polecenia wyposażonego w pamięć typu flash.

 

Proszę również o podawanie swoich typów na "zestaw marzeń" ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest coś godnego polecenia wyposażonego w pamięć typu flash.

Podobno Clix 2 jest taki super i wow. Sam nie wiem, bo nie słuchałem, ale rozważ taką możliwość.

A jeżeli już tak zupełnie abstrakcyjnie to może iPod Video 5,5 iMod (red wine audio), slim body, dodatkowo z CF 32 GB, żeby było ciekawiej. Pewnie zaraz będzie burza, że to tylko iPod, ale jak dla mnie coś w tym musi być skoro pół Head-fi na takim jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Clix 2 jest taki super i wow. Sam nie wiem, bo nie słuchałem, ale rozważ taką możliwość.

A jeżeli już tak zupełnie abstrakcyjnie to może iPod Video 5,5 iMod (red wine audio), slim body, dodatkowo z CF 32 GB, żeby było ciekawiej. Pewnie zaraz będzie burza, że to tylko iPod, ale jak dla mnie coś w tym musi być skoro pół Head-fi na takim jedzie.

A wiesz, że właśnie to miałem napisać ("to przecież TYLKO iPod") przed przeczytaniem tego zdania ;)

Co do Clixa 2 to nie jestem zbytnio przekonany, ale może to się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do słuchawek to preferuję dokanałówki...

 

 

Ja znowu odwrotnie, nie cierpię dokanałówek, może moje uszy nie są stworzone do tego rodzaju słuchawek.

Rozważ kupno S9 16GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym najpierw posłuchać tego "tylko iPod-a" w dobrym zestawieniu. Oczywiście nie z fabrycznymi słuchawkami. Swoją drogą 5g i 5.5g mają więcej wspólnego z Karmą z technicznego punktu widzenia niż można przypuszczać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym najpierw posłuchać tego "tylko iPod-a" w dobrym zestawieniu. Oczywiście nie z fabrycznymi słuchawkami. Swoją drogą 5g i 5.5g mają więcej wspólnego z Karmą z technicznego punktu widzenia niż można przypuszczać ;)

 

 

A co konkretnego masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, gdzie mógłbym znaleźć spis platform, układów DAC zastosowanych w poszczególnych playerach?

 

Więc tak, przeczytałem bardzo dużo recenzji i tematów na forum. Przedstawiam zatem swoją listę odtwarzaczy od najlepszego do "trochę gorszego" (moim zdaniem oczywiście). Moje upodobania muzyczne:

 

* lubię kiedy odtwarzacz potrafi zagrać bardzo nisko, jednak bez przesady. Nie jestem jakimś techno maniakiem czy coś w tym stylu, po prosu lubię niskie tony. Oczywiście player powinień potrafić zagrać nisko w takim stopniu na jaki pozwoli dany utwór - nie chcę być męczony ciągłym, melancholicznym brzmieniem. Jednymi słowy - dobry player, który zagra nisko, aby potem zaskoczył mnie lekkim, zbalansowanym sopranem.

* słuchawki - oczywiście jak najlepiej dobrane do playerka. Tylko dokanałowe.

* słucham praktycznie wszystkiego, w dużym natężeniu jest to Trance, Rock (raczej żadko, tylko znane utwory), Hip-Hop, R'n'B (żadko, ale słucham) oraz inne gatunki muzyczne w mniejszym stopniu

 

Oto lista:

* iRiver E10

* iRiver IFP 8xx/7xx

* Rio Karma

* iPod 5.5g - na tej pozycji ponieważ mało o nim wiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczysz zartowac... totalnie asynergiczne zestawienie, zarowno z SE530 jak i SE420...

No nie przesadzaj... jak legendarny ifp, uchodzący za niedościgniony wzór dźwięku może się nie zgrać z najlepszymi słuchawkami świata?? :P

 

Przecież skoro player gra dobrze i słuchawki grają dobrze, to musi to być wybitne połączenie... pokłon dla ludzi z takimi poglądami B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam H140 + 3way custom od Themadcuba - wydaje mi się, że to najlepiej grający zestaw świata (choć racjonalność takiego stwierdzenia, przez ograniczenia poznawcze, jest na poziomie 0). Oczywiście można go jeszcze poprawić dopinając w tor jakiś dobry ampik. Niestety póki co zakup pico, meier 3move lub RSA P51 musiałem odłożyć więc wrażeń opisać nie mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy słuchałeś któregokolwiek z tych grajków?? Czy swoją listę ideałów opierasz tylko na opiniach innych??

na chwilę obecną, swoją opinię opieram na opiniach innych.

 

Przecież skoro player gra dobrze i słuchawki grają dobrze, to musi to być wybitne połączenie... pokłon dla ludzi z takimi poglądami B)

no wiesz, nie jestem obeznany w tym temacie, dlatego to właśnie Was proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie może linka do tego spisu platform?

Wielki Spis Platform Dla Playerów Mp3

Jest na forum, do tego przyklejony.

 

Ciekawe, przy okazji dowiedziałem się, że Clix ma te same bebechy co E10, ciekawe czy różnią się brzmieniowo. W każdym razie dobrze, że nie skusiłem się na E10, bo mógłbym nie zauważyć różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Spis Platform Dla Playerów Mp3

Jest na forum, do tego przyklejony.

 

Ciekawe, przy okazji dowiedziałem się, że Clix ma te same bebechy co E10, ciekawe czy różnią się brzmieniowo. W każdym razie dobrze, że nie skusiłem się na E10, bo mógłbym nie zauważyć różnicy.

 

 

2 GB maksymalnie w Clixie dla mnie są nie do przyjęcia, może i dobrze brzmi ale co z tego jak można na niego wrzucić kilka kawalków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności