Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki Tonsil SD-426


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to macie :)

Wrocław Henryka Pobożnego 3

tel: 071 322 63 85

Jest to salon Tonsil i powiem wam że w innych też mają sd-426 :) wystarczy podzwonić, ten akurat był najbliżej mojego miejsca zamieszkania.

Violet Tobie też tak niskie tony przykrywają średnicę?? Czy słuchawki są podatne na wygrzewanie ponieważ ich brzenie na dziś dzień nie podoba mi się za bardzo :( Mam je podłączone pod amplituner stereo SONY (był to sprzęt z górnej półki 12 lat temu). W instrukcji jego mam, że jest przystosowany do współpracy z wysokooporowymi słuchawkami i albo nie daje sobie rady z 600ohm albo mój egzemplarz sd-426 posiada rozlazły bas włażący na wszystko. Słucha mi się na nich dobrze, dopiero gdy odejmę na ampli. zarówno niskie jak i wysokie tony. Muszę odwiedzić kogoś z wzmacniaczem słuchawkowym, choć nikogo takiego jak na razie nie znam w moim miejscu zamieszkania.

Pozdrawiam

Waski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet Tobie też tak niskie tony przykrywają średnicę?? Czy słuchawki są podatne na wygrzewanie ponieważ ich brzenie na dziś dzień nie podoba mi się za bardzo :( Mam je podłączone pod amplituner stereo SONY (był to sprzęt z górnej półki 12 lat temu). W instrukcji jego mam, że jest przystosowany do współpracy z wysokooporowymi słuchawkami i albo nie daje sobie rady z 600ohm albo mój egzemplarz sd-426 posiada rozlazły bas włażący na wszystko. Słucha mi się na nich dobrze, dopiero gdy odejmę na ampli. zarówno niskie jak i wysokie tony. Muszę odwiedzić kogoś z wzmacniaczem słuchawkowym, choć nikogo takiego jak na razie nie znam w moim miejscu zamieszkania.

Pozdrawiam

Waski

 

Waski, słucham na Tonsilach tylko w połączeniu ze wzmacniaczem słuchawkowym MF X-Can V3, ale tak jak napisałem w recenzji: w "dziurce" amplitunera Yamaha RX-V650 było niespecjalnie zadowalająco. Zdaje się, że te słuchawy wymagają dobrej amplifikacji, czyli wzmacniacza słuchawkowego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer podłączyłem pod swoje głośniki komputerowe te Tonsile i oniemiałem jak to fajnie gra. Mają za sobą 20 godzin wygrzewania ciekawe co będzie dalej ale jest bardzo dobrze, głównie dlatego że bas złagodniał i nie włazi już tak na średnicę.

To jest to co tygrysy lubią najbardziej.

Ale żeby tak ładnie grało toto na laptopie z lichą kartą dźwiękową i wzmacniacza z głośniczków komputerowych to nigdy bym nie przypuszczał i że uciągnie to 600ohm słuchawek. Szczęka mi opadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Stwierdzam wszem i wobec, że te słuchawki wymagają solidnego źródła tak jak pisał autor w sumie to 600ohm.

Moje już leżą w komisie, pomimo tego że to udana konstrukcja to nie stać mnie na wzmacniacz :(

Odnośnie wznowionej produkcji rozmawiałem ostatnio w salonie Tonsila ze sprzedawcą i twierdzi, że Tonsil zajmuje się produkcją głośników i kolumn, nagłośnieniem kościołów, auli itp... słuchawki narazie odstawiają na bok gdyż nie jest, nie było to ich źródłem utrzymania (i może dlatego padli :) )

Pozdrawiam

Waski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stwierdzam wszem i wobec, że te słuchawki wymagają solidnego źródła tak jak pisał autor w sumie to 600ohm.

Moje już leżą w komisie, pomimo tego że to udana konstrukcja to nie stać mnie na wzmacniacz :(

Odnośnie wznowionej produkcji rozmawiałem ostatnio w salonie Tonsila ze sprzedawcą i twierdzi, że Tonsil zajmuje się produkcją głośników i kolumn, nagłośnieniem kościołów, auli itp... słuchawki narazie odstawiają na bok gdyż nie jest, nie było to ich źródłem utrzymania (i może dlatego padli :) )

Pozdrawiam

Waski

 

Waski, rzeczywiście Sd-426 wymagają dobrej/wydajnej amplifikacji, ale w zamian odwajemniają się pełną gamą dźwięku - warto więc im to uczynić :)

 

Co do oferty nowego Tonsilu, to niestety wciąż tam słuchawek brak. Mam jednak nadzieję, że jakiś "ktoś mądry" uruchomi ponownie produkcję Sd-426 - bo są to słuchawki wyjątkowo udane - by nie rzec - referencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności