Skocz do zawartości

Słuchawki Tonsil SD-426


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

MxM pewnie albo jeżeli chcesz coś mocniejszego i o fajniejszym brzmieniu to pewnie P. Millett Starving Student.

 

Dzięki za odpowiedz, MxM'a miałem i jest to bardzo fajny wzmacniaczyk, ale niestety typowo przenośny, do domu lepiej złożyć jakaś typowo stacjonarna konstrukcje, najprawdopodobniej złoże nieco zmodyfikowany AVT2850 (jest to wzmak tranzystorowy w klasie A), zbiorowe zamówienie na PCB powoli rozwija się na audiostereo, wiec może coś z tego będzie, w każdym razie nie pali mi się a słuchawki zakupie dopiero po złożeniu ampa.

 

A co do Milleta to można o nim przeczytać bardzo pozytywne opinie na Head-Fi ale osobiście nie jestem przekonany do konstrukcji lampowych, mimo ze słuchawki o wysokiej impedancji, a takimi są Tonsilki, ponoć idealnie pasują do takich konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Ja poluję na sd-524 ale czytałem gdzieś że używki prawie nie występują na rynku, tak dobre są :)

Podobno to słuchawki wymagające bardzo mocnego i dobrego źródła. Bez tego grają słabo. Kiedyś @x500 miał chyba tonsile sd509 i nie pisał o nich dobrze. Ale ogólnie to bardzo rzadkie słuchawki i choćby dlatego warto je mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo w sprawie słuchawek Tonsil Sd-409. Brzmią mniej więcej tak ile kosztowały (a kosztowały 30zł). Dość płasko i bez specjalnego przekonania. Przepaść w porównaniu do Tonsili Sd-426 i Sennheiser HD595. Szkoda, bo wyglądają dość ładnie i są wygodne. Póżniej napiszę coś więcej o nich i wkleję zdjęcia. Pozdrawiam, V-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimowałem znalezione w szafie SD-501. Matka kupiła je będąc na studiach, używała do prowadzenia audycji radiowych przez kilka lat, później (mniej-więcej w okresie kiedy sie rodziłem xD ) powędrowały do szafy i tam leżały ostatnie 20 lat. Do wymiany był wtyk, bo DINa raczej nigdzie teraz nie podłączę.

 

Co mogę powiedzieć - może podłączone do solidnego, stacjonarnego sprzętu są w stanie zaprezentować coś ciekawego, z V39 ani V39 + FiiO nie są. Dźwięk składa się z góry i czegoś miedzy średnicą a dołem. Efekt jest mało przyjemy raczej... Szkoda trochę, ale poczciwe staruszki tak czy siak zostają w rodzinie, na pamiątkę :-) Może kiedyś dorobię się solidniejszej aparatury do ich napędu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do rewitalizacji Tonsilu - http://www.tonsildystrybucja.pl/

 

Co dziwne - w lokalnym szmatławcu niedawno był artykuł o firmach audio działających we Wrześni (i "wyrastających jak grzyby po deszczu na trupie Tonsilu") i o kolejnej inkarnacji Tonsilu nie było ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe jaką cenę osiągną używane Tonsile Sd-426A (to wersja nieco starsza):

 

http://www.allegro.pl/item734925280_sluchawki_tonsil_sd_426.html

Nie wiem za ile pójdzie, ale wiem w jakim sklepie mają nowe po 230pln z gwarancją oczywiście itd..

Dziś kupiłem przedostatnią parę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności