Jump to content

Recommended Posts

Dzięki ;)
Moja 300M, to kwarc. Tu wyraźnie widać bolączki Omegi - moim zdaniem, w tej klasie cenowej zegarków, niedopuszczalne są takie uchybienia jak nietrafianie wskazówki sekundowej w indeksy. Swój egzemplarz kupiłem używany, w atrakcyjnej cenie - zakochałem się od pierwszego wejrzenia w tym błękicie jego tarczy. Na pewno nie kupiłbym tego zegarka, jako nowego, ponieważ jest on zwyczajnie przewartościowany. Jest wiele niszowych manufaktur, produkujących fajne zegary, o bajecznym detalu. Kiedyś byłem zauroczony marką Ball - Fireman, Ingenieur - każdy z nich, to kawał zegara. Szkoda, że Seiko trochę "olewa" rynek europejski, bo patrząc przez pryzmat ich oferty na rynku japońskim, to byłoby w czym wybierać. Aczkolwiek za cenę GS-a , szukałbym już raczej jakiegoś Rolexa lub Paneraia (mowa o używkach) :)

dy0mohfqq4hy_t.jpg

Takim "byczym łbem" bym nie wzgardził :)

• Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Taki dostałem na 50- te urodziny.

A ja mniej klasycznie - kupiłem sobie pipboya. Amazfit Gts na próbę z czym się je te mądre zegarki  

Posted Images

Wielu moich kolegów, którzy mają Rolexy i GS zgodnie stwierdza, że cena Rolka idzie w górę, a jakość niestety w dół. W GS tego nie ma odnośnie jakości. Niecentrujący bezel Rolexa w zegarku za 30-40 jest IMO niedopuszczalny, a Rolexowi zdarza się bardzo często, juz chyba dogonili Omegę :D

O...Trochę przykre to, co Kolega pisze. Dotychczas miałem "kontakt" z Rolexami z lat 90' i były one wzorem jakości wykonania. Detal, mechanizm, dokładność chodu - wszystko to wyznaczało pewien (wysoki) standard dla zegarków z górnej części piramidy prestiżu.

Tomek: zapraszamy na forum KMZiZ ;)

To o czym pisze Jacek było poruszane dzisiaj szeroko w temacie miłośników Rolex'a.

Tomku akurat stare Rolexy to przynajmniej jak dla mnie nie jest wzór jakosci. Mamy kolege na forum Andreasa wielka wiedza o Rolexach i pasja. Ma wiele vintage Rolexow. Wiekszosc mialem w rekach na podstolikach. Mechanizm koperta ok. Niestety stare Rolexowe bransolety i zapiecia to tandeta.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Edited by murderotic

Ja natomiast bransolety lubię bardziej w starych(np. 14060M, 5513), tzn. prócz tych sprzed bodajże 70-tego, gdzie każde ogniwo to gięte blaszki ;)

Fakt, stare zapięcia, tzn. do około 2010-ego, wyglądają prawie jak zrobione z puszki po Pepsi ;)

No ja właśnie o tych giętych blaszkach pisałem i zapięciach jak w Perfektach za 50zł :D No ale dla Rolexowych purystów tylko takie się liczą.

Edited by murderotic

Na KMZiZ jestem już od pewnego czasu :) Powiedzcie Panowie, w takim wypadku, mając budżet na poziomi 20-30 k, w jakim kierunku podążać? Ma być klasycznie, ale nie nudno; solidnie i dokładnie. IWC? :)

Nie nudno, pancernie - IWC Inge BIG

Nie nudno, a przy tym elegancko - IWC Portuguese i H.Moser Mayu

Nudno, ale ponadczasowo i z klasą - JLC Reverso

Nie nudno, lekko pancernie, ale z elegancją - AP Royal Oak

Niestandardowo - PP Nautilus 3800 - musiałbyś dołożyć 6-9k do tych 30k ;)

Awangardowo - Breguet Marine w złocie na kauczuku ;)

Dożywotnio, sportowo - Rolex GMT-Master II lub SD4000

"Niezależnie" - Speake Marin

Custom'owo - Dirk Dornblueth & Sohne, jakiś własny projekt w stylu klubowego KMZiZ

Modnie - Panerai PAM312

Lotniczo - IWC Big Pilot

Wojskowo - IWC Mark XI

Skomplikowanie - JLC Master Control Perpetual Calendar

Klasycznie, niestandardowo - A.Lange Saxonia ręcznie nakręcana, używka

W każdym powyższym masz - własny mechanizm in-house, bardzo sprawdzony(IWC Mark XI ma świetnego JLC, a AP RO ma również ebauche JLC - również świetnego ultra cienkiego automatu, lub w wersji lekko starszej niż nowa - inhouse) / rozpoznawalną ikonę zegarmistrzostwa / dobry serwis / archiwa klientów / muzeum marki / wysoki prestiż(Top5) / prawie lub najwyższą jakość wykończenia, ozdobienia, regulacji i dopracowania w każdym szczególe.

Edited by kubus_pl
  • Like 1

"Portugalczyk", to przykład, jak połączyć klasę z uniwersalnością . Może być niezłym wyborem do garniaka, jak i casualowego stroju ;) Muszę przejrzeć oferty na chrono, ewentualnie rzucić hasło na KMZiZ - myślę, że do 20k będę w stanie znaleźć coś naprawdę interesującego...Póki, co nabyłem Seiko Bullheada :) Dotrze zapewne w najbliższy wtorek. Jeśli nie macie nic przeciwko, to nie omieszkam pochwalić sie fotkami.

Ja czekam na coś takiego - http://www.aliexpress.com/item/Wholesale-Suunto-Core-Nylon-Diver-Strap-Band-Kit-w-Lugs-Adapters-ArmyGreen-5-ring-18-20/32257963289.html

Jak przyjdzie mogę dać znać jak to wygląda w rzeczywistości.

Nie mogłem się jeszcze zdecydować między tym http://www.aliexpress.com/item/1pc-Top-Quality-24mm-Nylon-Watch-band-Nato-Zulu-watch-band-straps-with-4-Rings-black/32368872584.html ale ten pierwszy ma imho fajniejszy kolor i jest tańszy ;)

Edited by BamboszeK

"Portugalczyk", to przykład, jak połączyć klasę z uniwersalnością . Może być niezłym wyborem do garniaka, jak i casualowego stroju ;)

Takie było życzenie słynnych Portugalczyków, którzy zamówili zegarek o dokładności i jakości chronometru okrętowego, ale w rozmiarze i formie zegarka naręcznego.

Zobacz sobie Ref. 325, na kalibrze 98, czysta poezja ;)

Ja mam mniejszego brata 325, a więc Portofino cal. 83 INCA z 1943 - tarcze są mniejszymi wersjami tych z Portugalczyków.

Panowie, powiedzcie mi jak to jest z tymi paskami nato?

Warto dopłacać do wersji strong?

Chciałem zamówić coś z tej strony:

http://www.cheapestnatostraps.com/

i nie wiem czy brać zwykłe czy strong.

Niedługo powinienem coś z tej strony zamawiać do tego Ray'a którego już kupiłem. Dam wtedy znać.

Edited by Destruktor

Ludziska siedzący w temacie. Mam do was prośbę.

Młodszy brat ma pomysł zrobić małą zbiórkę i kupić koledze na urodziny zegarek.

Ja nie siedzę w temacie, więc nie ogarniam co warto brać.

Budżet jest niewielki. 200zł albo 300zł.

Coś polecicie ?