Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie odebrałem mechaniczną Slavę po reanimacji od zegarmistrza i tam wskazówka sekundnika bardziej jakby "płynie" niż przeskakuje.

Edytowane przez bemol1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie odebrałem mechaniczną Slavę po reanimacji od zegarmistrza i tam wskazówka sekundnika bardziej jakby "płynie" niż przeskakuje.

 

No przecież sam piszesz, że mechaniczny zegarek, więc wskazówka jest płynąca, a nie skacząca jak w kwarcu. Są oczywiście wyjątki, gdzie w mechaniku wskazówka skacze jak w kwarcu, ta komplikacja to dead beat seconds (seconde morte):

 

Edytowane przez murderotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre firmy maja także płynące wskazówki w kwarcach np. Bulova, ale mało tego jest, dlatego płynne krążenie jest cecha charakterystyczną mechanicznych (miedzy innymi dlatego wybrałem zegarek automatyczny)

w sensie żeby Cię nie wkurzało, że nie cyka równo z indeksami? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niektóre firmy maja także płynące wskazówki w kwarcach np. Bulova, ale mało tego jest, dlatego płynne krążenie jest cecha charakterystyczną mechanicznych (miedzy innymi dlatego wybrałem zegarek automatyczny)

w sensie żeby Cię nie wkurzało, że nie cyka równo z indeksami? :D

 

Mam jeszcze kwarcowy Timex T2N779 i cyka równo z indeksami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój nie cyka, bo to kwarc, ale w indeksy trafia "bezbłędnie", a do tego radio, solar, tought itp - krótko mówiąc Casio LIW M610D , a jako drugi Citizen Attesa :

LIW-M610D-1AJF_l.jpg

ATTESA.jpg

Edytowane przez gelson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre firmy maja także płynące wskazówki w kwarcach np. Bulova, ale mało tego jest, dlatego płynne krążenie jest cecha charakterystyczną mechanicznych (miedzy innymi dlatego wybrałem zegarek automatyczny)

 

To akurat nic nadzwyczajnego. Takie mechanizmy sa też w zegarach kuchennych na ścianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ibood.com/health-beauty-pl/pl/product-specs/4346/10376/zegarek-aviator-world-time-pilot.html

Warto za coś takiego dać 250zł?

 

PS Przyszedł mi ten timex t2n720 i szczerze to na żywo wygląda baardzo średnio. Kwestia gustu, jednak zawiołem się po ogólnych zdjęciach w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ortega , mój nowy też kosztuje ponad 2 tysie, ale kupiłem go od znajomego, który jest fanatykiem zegarków, ma w swojej kolekcji kilka patków i ten był mu zbędny, więc zapłaciłem prawie 1/4 ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie coś klasycznego, w przystępnej cenie - polecam markę Zeppelin, rewelacyjne zegarki, na kwarcowym mechanizmie Rondy, więc jeżeli chodzi o dokładność i wykonanie to już wysoki poziom. Te modele kwarcowe można wyrwać za 400-500zł, a zegarki naprawę piękne, sprawiłem dla mojej narzoczonej i jest bardzo zadowolona.


Jeżeli chodzi o zegarek z linku, to nic ciekawego. W tej cenie, do ok. 300zł można wyrwać lepszego citizena na konkretniejszym mechanizmie. Ludzie czasami wyprzedają zegarki z drugiej ręki, jako nowe, bo nie były w ogóle nie używane, a cena o połowie mniejsza. Więc xDrope szkoda kasy tracić na takiego sikora. ​

http://www.ibood.com/health-beauty-pl/pl/product-specs/4346/10376/zegarek-aviator-world-time-pilot.html

Warto za coś takiego dać 250zł?

 

PS Przyszedł mi ten timex t2n720 i szczerze to na żywo wygląda baardzo średnio. Kwestia gustu, jednak zawiołem się po ogólnych zdjęciach w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę droższy model, ale polukajcie na alledrogo można wyrwać naprawdę w niskiej cenie. Nie mowię o cenie sklepowej, bo w sklepie wszystko jest mega drogie, szczególnie jeśli chodzi o zegarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności