Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Timexa od 15 lat. Tylko baterie zmieniam co 4 lata. Nie do zdarcia zegar.

 

Ostatnio nabyłem takiego OS-a a nawet nie ma kiedy zdjęć robić ;/ Takie na szybko:

 

 

DSCN4007-5.jpg

 

DSCN4003-8.jpg

 

DSCN4014-4.jpg

Edytowane przez ichris
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i tym razem spod Alp co oznacza, że cenka od razu x2 lub x3 wyższa za zegar ze zbliżonej półki... Drogi ten napis Swiss Made ale model całkiem spoko:

 

attachicon.gifzegarek-meski-atlantic-worldmaster-automatic-chronograph-52850-41-41s-1_1.jpg

 

chyba spod Krakowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma Atlantic do Krakowa :D?

 

Model spoko ale 6k to imo przesada.

 

Zdecydowanie wolałbym tego OS-a (prawie ~~ 3x tańszy):

 

Orient-Star-GMT-maxdart.net_09.jpg

 

SDIM0857.jpg

 

 

Choć nowsza wersja jeszcze lepsza:

 

2015-01-19 19-23-07 (1).jpg

 

2015-01-19 13-31-04.jpg

 

Miałbym jednak opory wydać ~3k na zegarek bez mierzenia. Chyba, że wycieczka z KRK do WAW żeby przymierzyć ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska, serio?

 

Atlantic (Atlantic-Watch Production Ltd) – szwajcarska firma produkująca zegarki. Została założona w roku 1888 w Bettlach, koło Grenchen (Szwajcaria) przez Eduarda Kummera. Początkowo firma nosiła nazwę Eduard Kummer Bettlach (EKB), później zmienioną na "Atlantic". Firma do początku lat 30. zajmowała się produkcją podzespołów dla takich marek jak Longines czy Certina. W roku 1932 rozpoczęła produkcję własnych zegarków pod marką "Atlantic". Były to, jedne z pierwszych na świecie, zegarki wodoszczelne. W latach 50. XX wieku firma "Atlantic" wynalazła mechanizm szybkiego przesuwu datownika za pomocą koronki (wynalazek porównywalny do wynalezienia koronki przez firmę Patek Philippe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska, serio?

 

Atlantic (Atlantic-Watch Production Ltd) – szwajcarska firma produkująca zegarki. Została założona w roku 1888 w Bettlach, koło Grenchen (Szwajcaria) przez Eduarda Kummera. Początkowo firma nosiła nazwę Eduard Kummer Bettlach (EKB), później zmienioną na "Atlantic". Firma do początku lat 30. zajmowała się produkcją podzespołów dla takich marek jak Longines czy Certina. W roku 1932 rozpoczęła produkcję własnych zegarków pod marką "Atlantic". Były to, jedne z pierwszych na świecie, zegarki wodoszczelne. W latach 50. XX wieku firma "Atlantic" wynalazła mechanizm szybkiego przesuwu datownika za pomocą koronki (wynalazek porównywalny do wynalezienia koronki przez firmę Patek Philippe).

 

Piszę o teraźniejszości. Atlantic ma w Szwajcarii siedzibę (gdzie patrząc po wielkości budynku, jest w najlepszym wypadku montownia), właściclem są polacy (chyba ten sam gość, który ma Zibi, nie pamiętam dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że właścicielami możliwe, że są Polacy (nie wiadomo jaki % udziałów) nie zmienia faktu, że marka jest szwajcarska. Tak samo nie zgodziłbym się, że Volvo jest marką chińkich samochodów a Jaguar indyjskich... Wracając do zegarków to tu jest jeszcze prostsza sytuacja, bo Szwajcarzy mają specjalną normę, która reguluje "szwajcarskość" zegarków. Te, które nie spełniają kryteriów, nie mogą mieć napisu Swiss Made. Choć nie wykluczam, że są firmy, które nie do końca uczciwie podchodzą do takich regulacji, ale to już inny temat.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Czy ktoś z forum jest użytkownikiem zegarków TIMEX? Pozdrawiam

Ja mam TIMEX T2N779 ok. 1,5 roku i jak na razie nie mam z nim żadnych problemów.

 

zapytałem żeby się nie wygłupić bo w większości piszecie raczej o drogich zegarkach.... :) u mnie obecnie na stanie z Timexów:

T2P272

TIMEX COMPASS

Timex TX 770

T49866

T49875

T2M513

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o zegarkach. Lubie :-) Nie gustuje... Tzn może i bym gustował, ale to hobby droższe niż audio, więc póki co ogarniczam się do zegarków do tysiąca zł. Lubię siw ubrać, a na koniec dopasować jakiś "sikor". Chociaż ostatnimi czasy kończy się głównie na G-Shocku.

 

Festina F16573

Fossil FS4835

Fossil FS4487

Casio G-Shock GR-8900NV

... a jutro na ostatnie miejsce kurier przyniesie...

Casio G-Shock G-9300-1 Mudman

 

4981fd30dc0615f831d3e343ba519ec6.jpg

 

Byl jeszcze Tissot i jedna Festina i mam nadzieję, że temu co się połasił łapy uschły :-/ No i LG G Watch R, ale to był krótki 5 miesięczny epizod (smartwach to fajna rzecz jak ktoś ma max 2 zegarki).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w sklepach z bizuteria i z zegarkami. Tylko jakies mniejsze bo apart i inne taki maja drogo takie rzeczy. Ja swoje dostalem w prezencie.

EDIT: z ciekawosci wpisalem na allegro "pudelko na zegarki" i jest tego sporo, zaczynaja sie od 50zl

Edytowane przez juni0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kochani, potrzebuję nowego paska do mojego Timeksa (na zdjęciu). Oryginalny kosztuje pięć dych i mógłbym taki kupić, ale może w podobnej/niewiele większej cenie można kupić coś ciekawszego i/lub robionego na zamówienie? Szerokość mocowania 16 milimetrów

 

_DSC6440.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, potrzebuję nowego paska do mojego Timeksa (na zdjęciu). Oryginalny kosztuje pięć dych i mógłbym taki kupić, ale może w podobnej/niewiele większej cenie można kupić coś ciekawszego i/lub robionego na zamówienie? Szerokość mocowania 16 milimetrów

 

attachicon.gif_DSC6440.jpg

Paracord projekt:

11224171_946869152029779_768659921453992

Pasek kosztuje od 25zł chyba, jest na pewno nie do zdarcia - linka spadochronowa. Na początku jest sztywny i to przeszkadza, ale po 2-3 tyg. się wyrabia. Wygląda świetnie w realu.

P.S. Ten oryginalny pasek to jakiś żart :(

Edytowane przez Arkusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paracord projekt:

Pasek kosztuje od 25zł chyba, jest na pewno nie do zdarcia - linka spadochronowa. Na początku jest sztywny i to przeszkadza, ale po 2-3 tyg. się wyrabia. Wygląda świetnie w realu.

P.S. Ten oryginalny pasek to jakiś żart :(

 

wygląda ciekawie, ale to zupełnie nie mój styl. :v Ja szukam czegoś miejskiego lub eleganckiego, ale nie militarnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Paracord projekt:

Pasek kosztuje od 25zł chyba, jest na pewno nie do zdarcia - linka spadochronowa. Na początku jest sztywny i to przeszkadza, ale po 2-3 tyg. się wyrabia. Wygląda świetnie w realu.

P.S. Ten oryginalny pasek to jakiś żart :(

 

wygląda ciekawie, ale to zupełnie nie mój styl. :v Ja szukam czegoś miejskiego lub eleganckiego, ale nie militarnego ;)

Rozumiem :) choć to custom - sam wymyslasz wzór, a później robią Ci na wymiar. Ja akurat zrobiłem taki bo pasuje mi do munduru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z kupowaniem starszych modeli po ebayach ?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/OMEGA-SPEEDMASTER-AUTOMATIK-MARK-III-HERREN-CHRONO-KALIBER-1040-/400991977833?hash=item5d5cfc0169

http://www.chrono24.pl/omega/speedmaster-mark-2-dlc-black--id2437751.htm

 

Zachorowałem na nie tylko obawy co do mechanizmów i możliwych problemow mnie blokuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omega ahh omega :) Chciałem (co prawda seamaster planet ocean ale speedmaster też świetny, zwłaszcza moonwatch) jakiś czas temu sobie taki sprawić ale nowe cenowo miażdżą portfel a z używanymi to trochę tak jak z kupnem samochodu. Może być ok ale nie musi. I tak, serwis mechanizmu bezpośrednio w omedze to bodaj 1000-1300zł, a u jakiegośtam zegarmistrza pewnie 1/3 tej ceny ale też trzeba mieć zaufanie do takiej osoby. Co do samych zegarków są też takie myki że kupujesz niby oryginalny zegarek ale może się okazać że jest złożony z trzech innych (np tarcza nie ta, albo wskaskówki itd) i on oczywiscie będzie chodził ale powinien być 3 razy tańszy. U mnie skończyło się to tym że wolałem kupić nowy zegarek co prawda "swiss made" tyle że mało znanej firmy niż kupić niepewną używaną omege. Może kiedyś.... :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności