Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Zaleś - fajna Doxa :) Miałem kiedyś podobnego staruszka i zastanawiałem się nad kilkoma Doxami przy przesiadce :) Na szczęście ojcu nie pasował Longines :) a ja stałem się w ten sposób kilka koła bogatszy :)

 

A tutaj coś dla tych, dla których zegarek z napisem Casio to ostatnia rzecz jaką włożyliby na rękę :)

 

http://allegro.pl/item608764349_longines_s..._14k_0_585.html

 

Szkoda, że jak raz nie mam wolnych kilku koła:( żebym wiedział wcześniej sprzedał bym swój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siloe - Niom, fajna. Widziałem kilka różnych Dox i w sumie w mojej najbardziej mi się podoba tarcza. Niestety nie jest to wodoszczelny zegarek i kiedyś podczas porządnej ulewy trochę mi zamókł w środku i woda lekko uszkodziła tarczę :/ co widać na zdjęciu. Ale i tak nadal jest fajna :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GW 1400DE

258_1.jpg

 

Zegarek nie do zdarcia (: Można kupować bez gwarancji (; Jedna wada - nie nadaje się do garnituru (troszkę za gruby). Warto też dodać, że po 3 latach intensywnego użytkowania na szkiełku nie ma najmniejszej nawet ryski (bardzo dobrze przemyślana konstrukcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy już, że okrada mnie ich serwis :) na szczęście nie często ich muszę odwiedzać. W każdym razie zegarki polecam... serwis polecam omijać z daleka. Drożej jest już chyba tylko u Rolexa... ale jak płacisz 40tyś za zegarek to liczysz się z tym, że szkiełko kosztuje 3tyś. Jak płacisz 3tyś za zegarek to nie masz pojęcia, że pasek będzie Cię kosztował 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako biedny student posiadam zegarek za całe 45 zł, kupiony u zegarmistrza. Szukałem czegoś dosyć masywnego, na bransolecie i z białą tarczą. Mam go od roku i jestem zadowolony, jak na taką cenę to nawet dokładnie chodzi :) Zdjęcie zapożyczone z allegro bo nie mam aparatu.

perfectbig1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW panowie, jak to jest z tymi tańszymi zegarkami mechanicznymi? Tzn, wiem, że się zawsze śpieszą/spóźniają. Przy tych tańszych wyczytałem, że nawet około 60 sekund na dobę. Duże problemy sprawia takie cudo? W sumie mam telefon, ale jak każdy facet jestem chyba gadżeciarzem i zaczynam odczuwać pilną potrzebę posiadania takiego cuda ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

casio.gif

Casio EF-315

 

 

Ignacy. Za około 200zł raczej poniżej można kupić już ładny zegarek casio ustawiany radiowo przez satelity, nie późni się nawet sekundę. Ale nawet przy innych te "sekundki' nie mają większego znaczenia, ponieważ nawet jak przestawiasz go na czas zimowy / letni to już możesz coś nie dokładnie, ogółem nie ma co się martwić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignaś, najtańsze tzn. jakie/za ile? Przede wszystkim nie bawiłbym się w niefirmowe mechaniki - z tańszych i łatwo dostępnych np. Seiko i Vostok. Używane też bym odradzał, bo nie wiadomo co przeszedł - a w środku, jednak delikatny mechanizm.

 

A, i dobrze zlokalizować w swojej okolicy porządnego zegarmistrza - nie, nie 'od bateryjek', a prawdziwego fachowca :D

 

/Edit. Piątka Seiko mieści się w +10s na dobę - a przynajmniej powinien. Mechaników nie powinno się cofać, stąd jest to średnio wygodne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na Vostok Classic Romans. Tańsze tzn. 300-400zł, może trochę więcej ;) No i jeżeli nie powinno się cofać, to średnia opcja jest niestety z tego co widzę... Chociaż ten Seiko 5 naprawdę ciekawie się prezentuje. Coś jeszcze w tym przedziale cenowym jest warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na Vostok Classic Romans. Tańsze tzn. 300-400zł, może trochę więcej ;) No i jeżeli nie powinno się cofać, to średnia opcja jest niestety z tego co widzę... Chociaż ten Seiko 5 naprawdę ciekawie się prezentuje. Coś jeszcze w tym przedziale cenowym jest warte uwagi?

V Classic wygląda nieźle, ale w tym budżecie chyba jednak Seiko 5 jest ciekawszy. Co do cofania, to zależy od mechanizmu: niektóre mają możliwość ustawiania daty przy przesuwaniu 8-12 w obie strony i cofanie jest dopuszczalne. Z drugiej strony brak możliwości cofania to jakieś ograniczenie, ale zegarek z bateryjką nie ma duszy - cała radość tkwi właśnie w noszeniu mechanizmu sprężynowego, nakręcaniu zegarka wieczorem i delikatnej korekcie minutnika (jeżeli w ogóle jest potrzebna)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, cofanie w piątce jest nie wskazane..

 

Mechaniki faktycznie są "specyficzne" w użytkowaniu, ale rzeczywiście ma to swój klimat. Kwarc to tylko zegarek z bateryjką; mechanik ma duszę - mechanizm :D

 

Tak, kiedyś dorwę Samuraia.. A teraz wystarczyłby mi starszy Citizen Promaster - kwarc, ale podoba się bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada marka Lorus? Z tego co zdążyłem poszukać, to chyba budżetowe seiko są.

Spodobał mi się ten model:

http://www.allegro.pl/item610800220_lorus_...hit_cenowy.html

Cena znośna, ma dokładnie to co chcę: chronograf, pasek(bransolety bardzo mi się podobają, ale są ciężkie..), ładny metalowo-czarny design... tylko czy to jakoś działa? ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności