Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Heh, przeszukując piwnicę (przepastną) za jakimiś sprzętami vintage znalazłem stoper made in ZSRR (sądzę, że około 45-letni), sprężynowy, w pełni działający, wyglądający jak nówka, jest etui (plastikowe, ale gąbkowe zabezpieczenie uległo degradacjj). Z całą pewnością był na wyposażeniu wojska PRL i ZSRR. Działa, mierzy czas,wskazówka sekundnika po wyzerowaniu startuje od 1,7 sekundy. Jutro zaniosę go do kolegi, który jest zegarmistrzem. Przeczyści i wyreguluje. 

Jeśli ktoś chciałby kupić to zapraszam, a jak nie to będę wg.niego gotował jajka.

zdjęcie poglądowe z internetu. NO tarczy mojego nie ma "0,2s"

 

stoper_ZSRR.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, przeszukując piwnicę (przepastną) za jakimiś sprzętami vintage znalazłem stoper made in ZSRR (sądzę, że około 45-letni), sprężynowy, w pełni działający, wyglądający jak nówka, jest etui (plastikowe, ale gąbkowe zabezpieczenie uległo degradacjj). Z całą pewnością był na wyposażeniu wojska PRL i ZSRR. Działa, mierzy czas,wskazówka sekundnika po wyzerowaniu startuje od 1,7 sekundy. Jutro zaniosę go do kolegi, który jest zegarmistrzem. Przeczyści i wyreguluje. 
Jeśli ktoś chciałby kupić to zapraszam, a jak nie to będę wg.niego gotował jajka.
zdjęcie poglądowe z internetu. NO tarczy mojego nie ma "0,2s"
 
stoper_ZSRR.thumb.jpg.aa8bacfed58bfb19216a63cac956dff4.jpg
mam dokładnie taki sam... gdzieś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek miał taki + mega dresik granatowy z białym paskiem. Fajne wspomnienie uruchomiłeś :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was może Citizena NY0040-09W? Rozglądam się jednym okiem za NY0040 i wpadłem dziś całkiem przypadkiem na ten model z lumenową tarczą i się zakochałem. Interesuje mnie jak się sprawdza w praktyce i czy z czasem ten lumen się nie zacznie sypać (tak jak to się dzieje czasem na wskazówkach lub indeksach). A może ktoś z Was ma NY0040 na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Ma ktoś z Was może Citizena NY0040-09W? Rozglądam się jednym okiem za NY0040 i wpadłem dziś całkiem przypadkiem na ten model z lumenową tarczą i się zakochałem. Interesuje mnie jak się sprawdza w praktyce i czy z czasem ten lumen się nie zacznie sypać (tak jak to się dzieje czasem na wskazówkach lub indeksach). A może ktoś z Was ma NY0040 na sprzedaż?
Też chodzi za mną ten model zastanawiam się czy nie dokupić do kompletu do Raya.

Zesztą jak polowałem na pierwszego i drugiego Raya to brałem NY0040 pod uwagę.

Na allegro jest sklep incomplex czasem można u nich wyrwać na licytacjach Citki. Sam kiedyś kupiłem u nich powystawowego pulsara solar za 1/3 ceny.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 21:05, kurop napisał:

Też chodzi za mną ten model zastanawiam się czy nie dokupić do kompletu do Raya.

Zesztą jak polowałem na pierwszego i drugiego Raya to brałem NY0040 pod uwagę.

Na allegro jest sklep incomplex czasem można u nich wyrwać na licytacjach Citki. Sam kiedyś kupiłem u nich powystawowego pulsara solar za 1/3 ceny.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

A ja jak się zafascynowałem full lume tak po jednym dniu mi przeszło :D Nie, nie przestał mi się podobać ale jednak jako główny zegarek zostaję przy klasycznym z czarną tarczą, a full lume może jak się kiedyś trafi ;) Jakbyś chciał to mam jeden za 800 PLN do ogarnięcia, może coś taniej. Stan idealny. @kurop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
 
Panowie, ile może kosztować przegląd seiko skx007 i czy w ogóle jest sens go robić?
Kupiłem używanego jakieś dobre 5 lat temu, może nawet lepiej.
Przez ten czas rzadko go nosiłem. Z tego co pamiętam to nie gubił za dużo w ciągu doby.
 
W Rzeszowie robiłem snzk wraz z prostowaniem włosa, podobno był rozłożony na części, wyczyszczony, wyregulowany. Zapłaciłem 120 PLN. Więc pewnie jakoś podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności