Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może ktoś wie.
Chciałbym na urodziny sprawić sobie stara omegę mach 3 i rodzi się pytanie. Brać tańsza z założeniem że od razu leci do serwisu na przegląd czy może nabyć wersję po przeglądzie? Różnica w cenach znaczna

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, pankracy_waw napisał:

Panowie może ktoś wie.
Chciałbym na urodziny sprawić sobie stara omegę mach 3 i rodzi się pytanie. Brać tańsza z założeniem że od razu leci do serwisu na przegląd czy może nabyć wersję po przeglądzie? Różnica w cenach znaczna

Pozdrawiam M.

 

Masz na myśli Speedmastera mark 3? Omega jak kiedyś patrzyłem to na głównej stronie ma cennik i w usa serwis chronografu to bodaj 700$. U nas pewnie tak samo +vat ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://fratellowatches.imgix.net/DSC_2695.jpg?auto=compress,format&fit=crop&w=1800&h=1200&crop=edges,focalpoint


Tak speedmaster mach 3.
Cena bardzo rozsądna. Dzięki, nie wpadłem by sprawdzić cennik serwisu....


M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudne są te divery Orisa. Który to dokładnie model?

 

U mnie jakiś czas temu coś takiego się pojawiło.290bb7dadca0e8d1859c632e15296830.jpg&key=ba737f6e4d6d81da2a4cbb24f7b234e0498d9a7e12edfbeed9534d64cfc3486a

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Takie pytanie mam do zacnego grona zegarkowiczów: czy jest tu ktoś z Rzeszowa kto mógłby mi pomóc ustawić automat Seiko 5 Sports z użyciem elektronicznego urządzenia - timegrapher (nie wiem jak to po polsku się nazywa)? Ogólnie to chciałbym aby ktoś precyzyjnie mi go ustawił, bo zmęczyły mnie korekty po cyklu dobowym "na oko". Sprawdzałem na telefonicznej aplikacji i na windowsie i wychodzi mi około -30s/d. Byłem dzisiaj u zegarmistrza, który serwisował mój zegarek (pełny serwis) i chyba się nie zrozumieliśmy, bo zegarek spóźniał się o około 15s/d, a teraz mam 2x więcej :D Ogólnie to już druga regulacja tego zegarka po jego pełnym serwisie u tego zegarmistrza. Jak go odebrałem mówił mi, że się lekko spieszył, poprawił, ale przyszedłem trochę za wcześnie i nie wie jaki efekt - jednak umówiliśmy się, że będę go nosił i badał jak wyglądają parametry. No i wychodziło pomiędzy +10 a +15 sekund / doba. Po kolejnej regulacji i cyklu 3 dobowym (stoperowy) wyszło -10~-15 s/d :D Dzisiaj to była jego trzecia regulacja. Chodzi o to, że on nie posiada tego przyrządu, zegarki ustawia do stopera. Byłem jeszcze w jednym serwisie w Rzeszowie (w bramie w budynku Pioniera) i tam gość chyba też nie ma tego urządzenia, ale ogólnie niechętnie się chciał podjąć tematu.

 

Może ktoś prywatnie coś takiego posiada, bądź poleci mi jakiegoś konkretnego zegarmistrza.

 

Dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x X x napisał:

+10 a +15 sekund / doba.

 

 

 

w przypadku taniego zegarka mechanicznego to jest niestety dobry wynik, mieszczący się w dokładności zakładanej przez producenta dla tego mechanizmu (od -20 do +49 na dobę) czyli te twoje 15 sekund to jest fantastyczny wynik, mój samuraii robi więcej, ile więcej, nie wiem, nie ma sensu zawracać sobie tym głowy, na początku cudowałem, odkładałem go noc w różnych pozycjach (koronka na dół, do góry itp... - to wszystko wpływa na dokładność, niestety) też dałem go do regulacji, a potem sobie odpuściłem, noszę go coraz rzadziej, nigdy więcej już nie kupię zegarka mechaniczne, chyba że coś ze "spring drive".

 

Tak na marginesie, to nigdy nie rozumiałem fascynacji zegarkami mechanicznymi, owszem mechanizmy potrafią super wyglądać, fajnie na nie patrzeć jak pracują, płynąca wskazówka cieszy oko, cykają miło dla ucha i tyle, kapryśne toto, wrażliwe na wstrząsy itp, delikatne, i serwisować trzeba, nie to co kwarce.

Przez parę latu użytkowałem seiko z mechanizmem kwarcowym, śpieszył koło 4 sekund na pół roku, regulowałem przy zmianie czasu z letniego na zimowy tylko.

 

swojego czasu byłem mocno zasmucony, że omega przestała robić smc na bateryjkę :(

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wdehe napisał:

 

w przypadku taniego zegarka mechanicznego to jest niestety dobry wynik, mieszczący się w dokładności zakładanej przez producenta dla tego mechanizmu (od -20 do +49 na dobę) czyli te twoje 15 sekund to jest fantastyczny wynik, mój samuraii robi więcej, ile więcej, nie wiem, nie ma sensu zawracać sobie tym głowy, na początku cudowałem, odkładałem go noc w różnych pozycjach (koronka na dół, do góry itp... - to wszystko wpływa na dokładność, niestety) też dałem go do regulacji, a potem sobie odpuściłem, noszę go coraz rzadziej, nigdy więcej już nie kupię zegarka mechaniczne, chyba że coś ze "spring drive".

 

Wiem, że to nie jest zły wynik ale wychodzę z założenia, że skoro można było spóźniać się 15 sekund, można spieszyć o 15 sekud (zaznaczam w cyklu dobowym i powtarzalnie), to może i można wyśrodkować ten pomiar :D

 

Ogólnie rzecz biorąc to zabrałem się do tego sam ;) Miałem aplikację na telefonie Tickoprint, jednak z uwagi na jej małą czułość szukałem czegoś na Windowsa i znalazłem: https://tg.ciovil.li/ 

Nie wiem na ile dokładna jest taka aplikacja względem profesjonalnego urządzenia, ale podłączyłem swój mikrofon od Beyerdynamic Custom One Game i troche się pobawiłem. Czułość regulacji jest zaskakująca :D Pomiary też czasem miałem dziwne, bo gdy udało się osiągnąć poniżej -10 sekund, po założeniu dekielka i odwróceniu zegarka tarczą do góry odczyt robił się np. plusowy, albo bardziej minusowy ;)

 

Troche się pobawiłem, zobaczę co wyjdzie. Jak coś to dostałem info, że w Tarnowie w salonie Kraina Czasu pracuje mega zegarmistrz, który ma i urządzenie i wiedzę i do którego warto ze swoim zegarkiem pojechać. Nie mam daleko, więc może się kiedyś wybiorę na regulację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza, pozycja w jakiej leży wpływa na dokładność, tak już zegarki mechaniczne mają, niestety.

Testowanie (regulacja) mechanizmów w celu uzyskania certyfikatów też odbywa sie w różnych pozycjach.

do poczytania o certyfikacji COSC

https://ch24.pl/slownik/c/cosc/

 

znaczna odchyłka w zależności od położenia może wskazywać na to, że cos jest zużyte czy uszkodzone

 

zalecania Rolexa:

" Jeżeli twój zegarek przyspiesza lub zwalnia kilka sekund na dzień (pamiętaj w 24h jest 86,400 sekund) możesz to skorygować samodzielnie bez pomocy eksperta. Prędkość zegarka zależy od jego pozycji, zdejmując go na noc połóż go w pozycji:

 

-przyspieszyć kilka sekund: połóż zegarek płasko tarczą do góry

-spowolnić o kilka sekund: połóż zegarek pionowo koronką do dołu

-spowolnić o jeszcze kilka sekund więcej: połóż zegarek pionowo z koronką do góry"

 

Link do opisu certyfikatu  jest dla zegarków mechanicznych, dla kwarcowych, o ile dobrze pamiętam jest, poniżej -/+ 1 sekundy na dobę, to dla zegarków szwajcarskich,

Japończyków (a robią najlepsze mechanizmy kwarcowe) chyba nie certyfikuje się w ten sposób.

Mechanizmy Grand Seiko i te najlepsze od Citizen mają zazwyczaj odchyłkę parę sekund na rok. Czasem trafi się "zwykły" quartz, który jest równie dokładny, córka kiedyś miała noname z kucykiem, trzymało podobnie czas jak moje seiko, a miałem G-Shocka, który uparcie robił + 17 sekund na miesiąc, i mnie wnerwiał !

 

Zazwyczaj plastikowe casio za 100PLN jest bardziej dokładne niż szwajcar za wielokrotność tej kwoty.

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wdehe napisał:

Tak na marginesie, to nigdy nie rozumiałem fascynacji zegarkami mechanicznymi, owszem mechanizmy potrafią super wyglądać, fajnie na nie patrzeć jak pracują, płynąca wskazówka cieszy oko, cykają miło dla ucha i tyle, kapryśne toto, wrażliwe na wstrząsy itp, delikatne, i serwisować trzeba, nie to co kwarce.

Przez parę latu użytkowałem seiko z mechanizmem kwarcowym, śpieszył koło 4 sekund na pół roku, regulowałem przy zmianie czasu z letniego na zimowy tylko.

W moim przypadku chodzi o fakt, że mam na łapie coś fajnego z duszą, misternie wykonanym mechanizmem, któremu wybacza się pewne niedociągnięcia.

To tak jak w audio - są tranzystory, które na pomiarach wypadają lepiej i w moment osiągają optymalne parametry pracy, a ludzie i tak kupują wzmacniacze lampowe, po czym od razu wymieniają te lampy wydając na to krocie, czekają aż się nagrzeją (niektórzy twierdzą, że trzeba odczekać godzinę i potem można posłuchać przez półtorej, a potem znów gra do dupy ;)) itd. Mnie w lampowcach przyjemność sprawia sam wygląd żarzących się lamp.

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, na forum zegarkowym przeczytałem że duszę to miały żelazka, trudno się nie zgodzić.

Zegarek (drogi) to towar luksusowy a często i dzieło sztuki, pozycjonowany na rynku ceną, poczuciem przynależności (ekskluzywności).
Tu już dawno nie chodzi o odmierzanie czasu.

Co nie zmienia faktu, że trochę zbytku nie zaszkodzi.
Moonwatcha "snoopy" nosiłbym.

Czasem tylko bawią mnie pojedyncze, szwajcarskie ogniwa bransolety często w cenie całego zegarka "nie rasowego".

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności