Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A orientuje się ktoś gdzie w Krakowie mi wyregulują i odczyszczą zabytkową Omegę z '50?

Chodzi mi o kogoś kto podejdzie do tematu profesjonalnie a nie osiedlowego zegarmistrza od wymiany baterii w pilotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 13:12, turek2001 napisał:

Kosteczka 😁

 

 

a ja "moją" kostkę  po 3 dniach od zakupu musiałem oddać do sklepu, mój nadgarstek nie potrafił się dogadać z tym paskiem, bolało, naciskało na te "kostki" co tak sterczą

a niby tylko 19.5cm obwodu mam, ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wdehe napisał:

 

a ja "moją" kostkę  po 3 dniach od zakupu musiałem oddać do sklepu, mój nadgarstek nie potrafił się dogadać z tym paskiem, bolało, naciskało na te "kostki" co tak sterczą

a niby tylko 19.5cm obwodu mam, ;(

 Ja mam szczupły nadgarstek i całkiem nieźle się "dogaduje" z kostką 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

 

Czy są jakieś niedrogie, radzieckie zegarki auotmatyczne którymi warto się interesować? Chciałbym sobie taki sprawić na początek ;) Bardzo podoba mi się styl jaki prezentuje Pobieda 81CzN lub podobne - są to stare zegarki, ale wizualnie widać w nich duszę nowoczesności. Niby oldskul, ale jednak nie trącają rybką ;) Tylko te pobiedy nie są chyba automatyczne?

 

Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy niedrogie? do jakiej kwoty? do 2 tys. zł?

i to wcale nie jest dziwne pytanie  na forach zegarowych zegarek budżetowy to taki do 10 tys. zł

czy koniecznie musi być radziecki?

http://rosyjskiezegarki.pl/

nie wiem, na ile ten sklep jest wiarygodny, ja wolałbym japończyka, tanio i dobrze to orient albo seiko 5 - jeśłi to ma być mechaniczny automat,

IMHO nie warto, lepiej kupić coś z bateryjką, mniejszy kłopot większa dokładność, a często i mniejsza cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wdehemyślę, żę jak bym potrzebował doradzenia w sprawie zegarka za 5k to bym nie pytał na forum o tematyce audio, poza tym coś już bym na ten temat wiedział, co mogłeś łatwo wywnioskować po moim pytanio-stwierdzeniu, że "pobiedy chyba nie są automatyczne". Tyle w temacie.

 

Druga sprawa, to jak by Ci się chciało przed wylaniem wypocin zaglądnąć w google w jakiej cenie można kupić zegarek, który wymieniłem - wszystko by było jasne.

 

Trzecia sprawa, mam różne zegarki i nie potrzebuję kolejnego na baterię - nie po to napisałem w tym wątku abyś mi doradzał zakup zegarka na baterię.

 

Jak ktoś ma coś sensownego do powiedzenia w temacie naprawdę tanich zegarków automatycznych, radzieckich, rosyjskich, podobnych - poproszę. Od biedy może być mechaniczny bez automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zdziwisz bo w googla zajrzałem zanim napisałem poprzedniego posta.

 

Nowy vostok w automacie to koszt około 2 tys. I to jedyny rusek z jakim miałem styczność. 

 

Zegarek o którym piszesz nie jest już produkowany, jest bardzo mały, 32mm, no ale kiedyś zegarki były mniejsze.

 

Skoro nie intetesują cię moje posty to dodaj mnie do ignorowanych.

 

Btw: szukasz tzw. "z małą sekundą" na godzinie 6.

Ciężko będzie znaleźć coś bez daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OldTomFrost napisał:

@murderotic super  nuras. Rozumiem ze nastepna iteracja to SBEX011, czekamy :D 

Ups, zle mi się numer modelu wkleił i potem nie zwróciłem uwagi. Miałem na myśli tego: https://www.seikowatches.com/global-en/products/prospex/sla037j1

Edytowane przez OldTomFrost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie @wdehe to sory za to jak Ci ostanio odpisałem. Ten atak był niepotrzebny, ****iarskie zachowanie i w ogóle. Po prostu zabolała mnie to takie typowe potraktowanie nowego typa co wchodzi na forum i pyta o jakąś sprawę i ludzie zarzucają mu, że musi szukać 300x drożej aby było ok :D Sorry panie, mam nadzieję, że nie masz urazy.

 

Piszę ponownie, bo chciałem się pochwalić nabytkiem. Jeszcze nie naręce i będzie wymagał serwisu, ale sprawiłem sobie japońskiego Seiko 5 Sports, model SNZG15K1. Strasznie mi się spodobał i udało się takiego znaleźć w atrakcyjnej cenie (używany) a ok stanie. Ma trochę porysowne szkiełko i wymaga przeglądu, ale nic poza tym.

 

Chciałbym prosić właścicieli tego zegarka, kto z Was zmienił pasek na inny typu NATO, będę wdzięczny za podzielenie się zdjęciem co wybraliście i jak wygląda. Szukam inspiracji i mam parę typów pasków marki Tashenti, ale nie mam gdzie ich na żywo oglądnąć (raczej, jestem z Rzeszowa i jeszcze nie szukałem). Chcę zmienić pasek, bo ten oryginalny czarny jest bardzo nudny.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności