Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Nicodem napisał:

Dziś znów na iBOOD Frederique za 4294.95 http://www.ibood.com/pl/pl/product-specs/57453/257752/zegarek-frederique-constant.html

 

Kurcze ten czarny wariant podoba mi się ale ta cena nadal za wysoka.

8f2c51dc4775bd46afe7b467990fec26.jpg

Jest tyle fajnych zegarków za połowę tej kwoty, że na prawdę nie ma czego żałować, chyba, że jesteś fanboy'em tej firmy. :)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, neonlight napisał:

Jest tyle fajnych zegarków za połowę tej kwoty, że na prawdę nie ma czego żałować, chyba, że jesteś fanboy'em tej firmy. :)

 

Tak, ale kwarcowych. Nie kupisz zegarka z chronografem Valjoux 7750 za mniej niż 4tys. Co do samej oferty to ok ale moim zdaniem nie ma się za czym zabijać. Wyjściowa cena 8500zł wzięta z czapki jak to zwykle na ibood. W zwykłym polskim sklepie ten zegarek kosztuje 6000zł, a na amazonie widzę 900$. Frederique Constant to niestety firma która niezbyt się szanuje i ceny w zależności gdzie kupujesz mogą się mocno różnić. To samo zresztą robi Maurice Lacroix.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maurice mam jeden całkiem fajny właśnie okazyjnie kupiony. Ten mi się podoba z wyglądu, do marki nie mam żadnego sentymentu.
Czyli od strony technicznej nie jest źle?
Zakładam że ta 'limitowana edycja do 175szt" to czysto marketingowa akcja. Zdaje się że oni akurat często tak robią.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Spawn napisał:

Tak, ale kwarcowych. Nie kupisz zegarka z chronografem Valjoux 7750 za mniej niż 4tys.

Nie no spoko, w zegarkach "nie siedzę", więc mi jest to obojętne, co tam jest za technologia użyta. Chodziło mi przede wszystkim o aspekt wizualny i jakość wykonania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle fajnych zegarków za połowę tej kwoty, że na prawdę nie ma czego żałować, chyba, że jesteś fanboy'em tej firmy.
Kojarzysz jakieś fajne zbliżone wyglądem?

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nicodem napisał:

Kojarzysz jakieś fajne zbliżone wyglądem?

Niestety, parę lat temu szukałem zegarka dla siebie i myślałem, że pier...ca dostanę, tyle tego było. Zakres cenowy tak do 3kzł, a ostatecznie i tak nic nie wybrałem - smartfon zwyciężył. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Nicodem napisał:

Maurice mam jeden całkiem fajny właśnie okazyjnie kupiony. Ten mi się podoba z wyglądu, do marki nie mam żadnego sentymentu.
Czyli od strony technicznej nie jest źle?
Zakładam że ta 'limitowana edycja do 175szt" to czysto marketingowa akcja. Zdaje się że oni akurat często tak robią.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

W teorii o limitowaną edycję powinieneś się zabijać i przepłacać na ebayu jak się nie załapałeś. Skoro wystawiają limitkę na iboodzie na przecenie to znaczy że raczej popytu nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W teorii o limitowaną edycję powinieneś się zabijać i przepłacać na ebayu jak się nie załapałeś. Skoro wystawiają limitkę na iboodzie na przecenie to znaczy że raczej popytu nie było
No właśnie. Był kurcze taki jeden tag Heuer limitowany. Godzinę po rozesłaniu newslettera już ich nie było :(


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

Frederique Constant to niestety firma która niezbyt się szanuje

 

Z ciekawości, jako osoba mocno związana zawodowo z FC zapytam...w czym się nie szanuje FC? Tym, że amerykańscy dystrybutorzy wyprzedają ich zegarki na grey markecie? Breitling, Harry Winston i wiele innych, bardziej szacownych marek było już na Dropach i co z tego. Nadszarpnęło się ich dobre imię? Nie sądzą. FC to nie Patek, więc nie ma powodów aby ociekał jakimś sztucznym patosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek za 10tys i więcej to moim zdaniem dobro luksusowe, które powinno posiadać jakąś estymę prestiżu. Limitowe edycje, które z założenia chyba powinny być unikalne, pożądane i trudniej dostępne są wystawiane iboodach i dropach jednak temu przeczą. Nie mam nic do samych zegarków FC, po prostu uważam, tak się nie powinno robić. Jest to tylko i wyłącznie moja prywatna opinia jako osoby niezwiązanej z branżą zegarkową w żaden sposób poza byciem ewentualnym klientem. Omegi czy Rolexa nie znajdziesz za pół ceny :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie porównywałbym FC do Omegi i Rolexa, bo to jednak prestiżowo inne światy, a dwa cenowo zwłaszcza w kontekście limitacji dzieli je przepaść (my rozmawiamy o limitce FC za 6kpln a w Omedze za tylko to możesz złotą sprzączkę do DeVille zamówić). W tym momencie w granicach 6kpln to już oscylują nurki Seiko bez limitacji z jakością poniżej krytyki.

Co do Rolexa - no fakt, nie znajdziesz na dropie, ba nie znajdziesz nawet w salonie. Jak śledzisz Rolexa to wiesz zapewne o kolejkach, zapisach i absurdach zakupu u handlarzy, bo najbardziej poszukiwanych i popularnych modeli nigdzie indziej nie kupisz. Salony świecą pustkami na całym świecie, a jedyne co można tam dostać to złote maszkary z diamentami ;)

 

A omawiany wyżej model to dosyć specyficzna sprawa w sensie co i gdzie i za ile można kupić, ale to nie temat na forum. 

Cenowo jednak często FC wypada całkiem dobrze, a najlepszym tego przykładem jest ich Flyback Chronograph, najtańszy na ten moment na rynku zegarek z tą komplikacją.

Edytowane przez murderotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,@murderotic a Ty się zajmujesz też sprzedażą? Mnie ostro ciągnie do junghans'a i szukam jakiegoś rabatu. Oraz tag Heuer i bretling ale raczej bieda modele :)



pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zarządzam działem handlowym dystrybutora kilku marek zegarkowych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Prowadzę też dwa sklepy internetowe. Niestety z żadną ze wspomnianych marek nie miałem przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, murderotic napisał:

Może być biednie i fajnie byleby uczciwie. PG to jedna z tych firm za którymi nie przepadam bo w swojej wszystko co maja jest zerżniete od innych producentów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Diznajnowo - masz rację. Ale wielu innych producentów co najmniej mocno inspirowało się Rolexem.

Cenowo jest za to bardzo uczciwie.

14 minut temu, Nicodem napisał:


.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Masakra. Na pierwszy rzut oka - nie do odróżnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności