Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Mam takie lamerskie pytanie: zastanawiam się nad zakupem zamiast zegarka takiej opaski, cała czarna, coś typu smartband garett fit 20 gps black. Nie chodzi mi o ten konkretny model, tylko o wygląd mniej więcej. Czy ktoś z Was przymierzał może takie wynalazki do marynarki/garnituru? Czy to w ogóle nie pasuje do siebie? A jeśli nie, to może znacie jakieś tego typu wristbandy, które pasują do garniaka?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś mega purystą, ale zakładanie czegokolwiek takiego do garniaka wygląda śmiesznie. Nie mniej co kto lubi, da sandałów też zakładają skary ;)

Edytowane przez murderotic
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do garnituru - zegarek z kopertą o takiej wysokości co by się pod mankiet dziad mógł schować. Jednak to nie wszystko, pewien język stylistyczny, odpowiedni do w/w garderoby winien posiadać. Osobiście, odradzam wszelakiego typu opaski, smartłacze itp. (przykład z sandałami dobry) nie mniej, świadomość zegarkowa w naszym narodzie ma się "dobrze", wystarczy się rozejżeć po weselach. Ludzie wstydu nie majo;)

Ale...co kto lubi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mnie się bardzo podoba połączenie szlachetnej stali, z naturalną brązową skórą i nic na to nie poradzę. ;) I mam gdzieś, czy to diver, czy nie diver, i czy nie wypada. :D

Koperta jest masywna, to i pasek/bransoleta być powinna imo. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, neonlight napisał:

A mnie się bardzo podoba połączenie stali z brązową skórą i nic na to nie poradzę. ;) I mam gdzieś, czy to diver, czy nie diver, i czy nie wypada. :D

Koperta jest masywna, to i pasek/bransoleta być powinna imo. ;)

 

Diver to zegarek do nurkowania majacy czesto 200, 300, 600 metrow wodoszczelnosci, a skorzanego paska nie powinno sie wogole moczyc bo sie zniszczy dlatego moim zdaniem to bezsensu razem wyglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale nie każdy kupujący diver-a nurkuje, więc jakie ma znaczenie, czy w tym wypadku będzie to skóra, czy guma itp.? ;) Grunt, że wizualnie do siebie pasują,

a czy zgodne z przeznaczeniem, to już mnie nie interesuje. ;)

 

d462640d4e9687833766185067df

 

O.. tutaj szmaciak mi się podoba, bo jest biała tarcza i wygląda sportowo, i faktycznie na skórze byłby wstyd. :)

 

Omega-%E2%80%98Commander%E2%80%99s-Watch

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIver tylko do nurkowania, New Balance tylko do biegania, SUVy tylko w teren i tak można bez końca :) Dla Ciebie się wizualnie gryzie, ale to jest mocno subiektywne i w stylizacjach casual to nie jest nic szczególnego czy nowego. Porównanie z sandałami mocno z czapy. Zresztą nawet producenci od dawna takie kombinacje wypuszczają, np: https://dolinski.pl/davosa-vintage-diver-162.500.65/ 

Edytowane przez hesus666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla mnie wtorek i piątek to dwie różne okazje. :) 

Czarne są dwa, Seiko i Timex. Brakuje mi coś jeszcze z białą, czystą tarczą.

 

Żałuję, że tego nie wziąłem w promo:

 

126851.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra, dwie sztuki, od Majfrendów. Dobrze, że to nie KiZi, więc tu raczej nikt mnie nie zbanuje za te fotki.

 

Pierwszy, to homar (niektórzy powiedzą, że podróba bo ma napis "marynarka wojenna") Paneraia - Getat. Wewnątrz tyka anitas, czyli azjatycki klon Unitasa. Do tego szafir, bardzo dobrze wykonana tarcza i koperta (poziom wyższy od Parnisa). Jedynie ****iany pasek był minusem. Dokładność na poziomie... +1,5 sek. na dobę! Można?

L5LNsRU.jpg

Drugi, to także azjatycki wynalazek - Guanqin. Niezła koperta, ponoć szafirowe szkło (można tu mieć wątpliwości) i także ****iany pasek. Wewnątrz automatyczna Miyota 8215. I to wszystko, za 160zł! Ogólne wykonanie nie powala, ale trudno też znaleźć jakieś rażące uchybienia. Ot, budżetówka, na poziomie Seiko 5. Dokładność (bez żadnej regulacji) +14 sek./doba. A ludzie i tak będą wybierać "majtkowe" zegarki, po 1000zł :)

ACdbEhx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bardziej pewnie ciekawostka, rocznik 1945/1949 nie potrafię dokładnie określić. 14 karatowe złoto - powlekany. Wielkość 16

Nadal chodzi poprawnie. :) 

Należy mu się odświeżenie. Na żywo wygląda znacznie lepiej. U mnie leży, wystawiłbym go na sprzedaż, ale jakoś za każdym razem jak mam to zrobić zostaje bo nawet nie wiem ile moze być wart. 

IMG_20190306_105614.jpgIMG_20190306_105632.jpgIMG_20190306_105650.jpgIMG_20190306_105727.jpgIMG_20190306_105751.jpgIMG_20190306_105843.jpgIMG_20190306_105846.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tomek1976 napisał:

Dobra, dwie sztuki, od Majfrendów. Dobrze, że to nie KiZi, więc tu raczej nikt mnie nie zbanuje za te fotki.

 

Pierwszy, to homar (niektórzy powiedzą, że podróba bo ma napis "marynarka wojenna") Paneraia - Getat. Wewnątrz tyka anitas, czyli azjatycki klon Unitasa. Do tego szafir, bardzo dobrze wykonana tarcza i koperta (poziom wyższy od Parnisa). Jedynie ****iany pasek był minusem. Dokładność na poziomie... +1,5 sek. na dobę! Można?

L5LNsRU.jpg
 

 

 

Miałem kilka podrób chińskich - w tym Paneraia (Marina Militare) oraz IWC Pilota (Parnis). Na oko było wszystko w porządku. Tylko po niecałym roku w Parnisie złamał się ten dyngs od nakręcania i żaden z zegarmistrzów nie chciał tego naprawiać (wcześniej odpadło okienko datownika). W Marinie coś poleciało w mechanizmie - niby taka chińska kopia Unitasa, ale części do niego jednak nie ma. 

 

Te zegarki są w sumie niedrogie, ale jednak parę stówek kosztują. Kiedy się zliczy sumki na poszczególne modele, wychodzi konkretna kwota. Miałem trzy egzemplarze chińskich podrób i wszystkie się popsuły. Stwierdziłem, że szkoda mi kasy; kupiłem Glycine Incursore 46 (Unitas) oraz Steinharta Nav-B-Chrono 47 (Valjoux) i mam przynajmniej pewność, że jak coś to każdy zegarmistrz mi to naprawi. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności