Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że na jakiś mam spokój i kolekcja zegarków nie powiększy się... Powrót do formy po dość poważnej kontuzji nie jest łatwy, ale zegarek może pomóc w motywacji ;)
tomtom-runner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkusz, sprzedaj tego tomtoma lub oddaj puki możesz. GPS słaby, długo szuka fixa. Z tanich polecam polara m400.

Ostatnie trzy lata biegałem regularnie ok. 2000km rocznie, a w grudniu pomogłem sąsiadowi wnieść regał ok.180kg na piętro i kręgosłup mi się zesr... Teraz już jest w miarę, ale w tym roku chyba przesiądę się na rower. Bieg w wolnym tempie 15-20km i ból przez parę dni od nowa, a krótkie dreptanie po 20-30min mnie nudzi.

Powodzenia w leczeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś fajna pogoda na spacerek w Krk... a na ręce Citizen na pasku Hirsch Duke 23mm

 

attachicon.gifIMG_20170129_134626.jpg

attachicon.gifIMG_20170129_134600.jpg

attachicon.gifIMG_20170129_134519.jpg

Jak sprawuje się pasek? Myślę nad zakupem do swojego Citizena. Trochę mnie kusi, żeby sprawdzić jak brązowy bedzie pasował do czarnej tarczy.

 

 

Zdecydowałeś się ;)? No ja złego zdania nie mogę powiedzieć. Hirsch robi świetne paski a model Duke słynie z wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkusz, sprzedaj tego tomtoma lub oddaj puki możesz. GPS słaby, długo szuka fixa. Z tanich polecam polara m400.

Ostatnie trzy lata biegałem regularnie ok. 2000km rocznie, a w grudniu pomogłem sąsiadowi wnieść regał ok.180kg na piętro i kręgosłup mi się zesr... Teraz już jest w miarę, ale w tym roku chyba przesiądę się na rower. Bieg w wolnym tempie 15-20km i ból przez parę dni od nowa, a krótkie dreptanie po 20-30min mnie nudzi.

Powodzenia w leczeniu!

Odebrałem go i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Ludzie piszą, że łączenie GPS zależy od egzemplarza - mój łapie sygnał po max 30sek. w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pewna rozkminkę na temat wyboru zegarka. Szukam czegoś możliwie najmniejszego gabarytowo, ale musi mieć przynajmniej 5 alarmów dziennych, timer, mile widziany stoper. Optymalnie grubość nie większa niż 10mm, szerokość max. 50mm, znów optymalnie poniżej 40mm. Waga też najlepiej poniżej 50g. Ważnym aspektem jest też czas pracy, bo nie lubię grzebać się często z wymianą baterii, więc optymalnie 10 lat :) A przynajmniej 5 lat byłoby dobrze. Ogólnie chodzi mi o zegarek, który jak najmniej daje o sobie znać podczas codziennego użytku, praktycznie "znika" na ręce. Jak dotąd używałem Casio DB-380, ale po zmianie baterii gdzieś się zagubiła sprężynka odpowiedzialna za dźwięk alarmów. Zegarek w miarę ok, ale chciałbym spróbować czegoś innego.

Jak na razie modele, które wpadły mi w oko to:

Casio AQ-S800W - zasilanie panelem solarnym, więc kwestia żywotności baterii jest rozwiązana. Podoba mnie się również design łączący analogowe wskazówki z cyfrowym wyświetlaczem. Wydaje się odrobinę zbyt wielki jak na mój gust, nie wiem jak będzie się spisywał na ręce pod względem wygody... Poza tym te wystające krawędzie nie napawają mnie optymizmem, bo jednak ma te tendencję do zahaczania o ubranie i inne rzeczy.

Casio LDF-20 - piszą, że to zegarek damski, ale łatever. Ja patrzę na sprawy użytkowe. Ciekawy, "płaski" design, co z doświadczenia sprawdza się w codziennym użytkowania, bo nic nie zahacza. Bateria tylko 3 lata... Dość cienki bo tylko 9,5mm. Nie wiem jak z responsywnością przycisków, bo jednak takie długie, płaskie przyciski zwykle mają gorszy "feeling", tzn. punkt "kontaktu" jest zwykle umiejscowiony na środku, przez co czasem naciskając lekko bokiem "nie łapią". To mnie trochę irytuje :) Wolę jednak jak przyciski są mniejsze, okrągłe i bardziej odstające, bo po prostu lepiej się taki zegarek obsługuje.

 

Casio DB-36 - długi czas pracy - 10 lat. Dość tani, dość niewielki, ogólnie spełnia praktycznie wszystkie kryteria. Przyciski mogłyby być w takiej formie jak pisałem wyżej, ale niech będzie. W zasadzie on chyba do mnie najbardziej przemawia.

 

Casio SDB-100 - ciekawy, "płaski" design, również tani, trochę większy od DB-36, 10 lat pracy. Trochę więcej funkcji niż DB-36. Też wydaje się całkiem niezłym wyborem.

Ktoś miał styczność, z którymś modelem? Może jakieś inne propozycje?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hejka

Potrzebuję pomocy przy zakupie zegarka w formie upominku/prezentu za wspólną służbę dla osoby aktywnej.

Górna granica 2000zł choć dobrze było by się zmieścić w kwocie do 1500 zł :) zegarek napewno musi być wytrzymały,na misji kupiłem Casio pathfinder 2000 który jest ze mną do dzisiaj i ogólnie jestem zadowolony gdyż tylko budowa domu mu zaszkodziła :) szukamy czegoś w stylu tego Casio z ciekawymi przydatnymi w służbie opcjami,jakieś typy?:)

Elit: zegarek nie musi być z Polskiej dystrybucji.

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 27.05.2017 o 10:42, sheffunio napisał:

Hejka

Potrzebuję pomocy przy zakupie zegarka w formie upominku/prezentu za wspólną służbę dla osoby aktywnej.

Górna granica 2000zł choć dobrze było by się zmieścić w kwocie do 1500 zł :) zegarek napewno musi być wytrzymały,na misji kupiłem Casio pathfinder 2000 który jest ze mną do dzisiaj i ogólnie jestem zadowolony gdyż tylko budowa domu mu zaszkodziła :) szukamy czegoś w stylu tego Casio z ciekawymi przydatnymi w służbie opcjami,jakieś typy?:)

Elit: zegarek nie musi być z Polskiej dystrybucji.

 

Zerknij na te modele.

Suunto Core
Protrek PRW-3100
G-shock Rangeman

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Też się długo zastanawiałem ale 556 ma zwykłą kopertę, dopiero 856 jest poddany tegimentacji. Jest droższy trochę od Damasko, a technologicznie gorszy, bo robią się odpryski. z kolei kolega ma takie Damasko jak moje, tylko 7 letnie i poza paskiem wygląda jak wyjęte z pudełka dopiero co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności