Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja rozumiem, że ktoś kocha chińskie zegarki, kopie za x razy mniej kasy

 

Więcej obiektywizmu. Chinole to nie tylko kopie rolka, omegi, Sporo wg was prawdziwych firm ma też homary rolka w ofercie. Tego już nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że widać. Nigdzie nie napisałem nic innego. Steinharta czy innej Davosy, nie kupiłbym tak samo jak innego chińskiego badziewia udającego coś czym nie jest. A firmy które ja uważam za prawdziwe nie kopiują niczego od nikogo.

Edytowane przez KaDargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co wy na coś takiego? Niby Timex, ludzie raczej nie polecają, ale kurczę urzekł mnie wyglądem, a w tej cenie nie widziałem w sumie niczego ciekawego w tym stylu ;)

 

dla mnie tam Timex to nie obciach ;-) tylko nie podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było parę zadym z udziałem przedstawicieli/dystrybutorów w tym temacie. Do dziś żaden nie przestawił faktów o szwajcarskości danego wyrobu, miejsca produkcji, lub chociaż miejsca MONTAŻU w tej krainie fioletowych krów. Może go po prostu w tym kraju nie ma? Śliski temat, serio.

 

;);)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Domniemanie_niewinno%C5%9Bci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że gdy jest się aktywnym userem China Watches, to obrzucanie gnojem "konkurencji" jest po "linii partii" Jedyne co, to świadomi czytelnicy mogą sami wyciągnąć wnioski, jak to jest naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi co czytam, nie mam po co spotykać się z ludźmi, których poglądy mi nie pasują. Nie chodzę na wiece polityczne, mecze, kościół oglądam z zewnątrz, chyba że jest piękny i nie ma w nim nabożeństwa, to wejdę.

 

Rozumiem, że gdybyśmy się spotkali, powiedziałbyś, że z tymi szwajcarami tylko żartowałeś a chińczycy faktycznie kopiują na potęgę z najlepszych wzorców, itd.? Tym bardziej nie, miałbym ochoty. Jeśli coś napiszę, to w cztery oczy powiem dokładnie to samo.

 

Aha, piję tylko w domu, tylko z jedną osobą, jeden trunek w ilości jednej butelki na dwa, trzy miesiące. Więc picie również odpada. ;)

Edytowane przez KaDargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam takie pytanie - jaki zegarek byście polecili:

Załóżmy, że do 4000, skeleton, szwajcar. Powoli rozglądam się za czymś na lata i tak sobie pomyślałem, że tu zapytam ;)

 

Do 4000zł, polecam:

Sinn 356

Omega Speedmaster Daydate automatic

Omega Speedmaster Automatic reduced

Maurice Lacroix Pontos

Longines Hydroconquest

 

Zapraszam na forum zegarkiclub.pl/forum, forum Klubu KMZiZ, największego klubu miłośników zegarmistrzostwa w Polsce. Mój nick/konto - Jakub_Mroz, gdyby ktoś nie chciał się czuć tam zupełnie anonimowy ;)

Nie wiem, czy na serio - przeglądem sobie dzisiaj neta i trafiłem na kilka fajnych, ot - tyle. Myślałem, że do 1000 da się nawet coś znaleźć, ale jakość wykonania tych skeletonów bije po oczach nawet na zdjęciach...

Jedyne naprawdę dobrze wykonane szkieletowanie to to w wykonaniu Vacheron Constantin - to jest ich specjalizacja i w tym są najlepsi.

 

Polecam pooglądać filmy live ze szkieletowanymi repetierami minutowymi!

Nie lepiej kupić jakiegoś porządnego Japończyka? Za Szwajcara płacisz ja kraj pochodzenia, a Japońskie są często lepsze.

 

 

Chyba mówisz o porównaniu Grand Seiko z Omegą, bo Grand Seiko nie można uznać za lepsze od AP Royal Oak czy Patek Aquanaut. Fakt, Grand Seiko oferuje niezawodne mechanizmy i wykończenie tarczy, koperty, bransolety na poziomie Rolex'a, za połowę kasy.

Jeśli masz jakieś zarzuty i dowody, podważające wprost, stosowanie się producentów do reguł przyznawania "Swiss Made" to napisz wprost a najlepiej od razu tutaj http://www.fhs.ch/ zamiast głupio pajacować. Na początek jeszcze zapoznaj się z zasadami stosowania "Swiss Made"

 

Tak na marginesie, nie są one, aż tak bardzo wyśrubowane jakby mogło się wydawać.

 

Przynajmniej połowa prac nad mechanizmem musi być wykonana na terenie Szwajcarii i zegarek musi być złożony w całość na terenie Szwajcarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jest ten: http://bi.gazeta.pl/im/1/9312/z9312841O.jpg

 

...a pewnie skończę na tym http://moderntime.pl/zegarki/202--sand-c6461.html

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po wyglądzie...

Nie spodziewałem się takiej ceny. Szukałem zegarka prostego na pasku najlepiej coś w brązach. Może to głupie. Cenę ograniczyłem do 500PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kutwa, od pięciu lat noszę jakiegoś perfecta za 25 zł i się piepszony nie chce popsuć. A tak bym se chciał już kupić jakiś porządny zegarek. No ale przecież mojego starego nie wyrzucę, więc mi szkoda kasy na nowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Panerai świetny.. ale za ułamek ceny możesz mieć Parnisa ;)

 

- http://allegro.pl/zegarek-parnis-marina-militare-44mm-power-reserve-i4352940142.html

 

4352940142.jpg

 

 

- http://allegro.pl/zegarek-parnis-44mm-gmt-ii-automatic-i4350125115.html

 

4350125115_1.jpg

 

 

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności